Pieaugušie zog elektrību, pusaudži smēķē un iedzer 5

Gulbenes novada domes Administratīvās komisijas sēdē šonedēļ tika izskatītas piecas administratīvo pārkāpumu lietas - par nepilngadīgo smēķēšanu, alkohola lietošanu, kā arī elektrības zādzību.

Administratīvās komisijas priekšsēdētājs Dainis Švika stāsta, ka diviem nepilngadīgiem puišiem smēķētājiem uzlikti naudas sodi, vienam - divi lati, otram - četri lati. Ja tiek pieķerti smēķējot otrreiz, tad naudas sods ir lielāks. Administratīvās komisijas loceklis Mārtiņš Bogdans skaidro, ka naudas sods tiek piemērots, izvērtējot pārkāpumu būtību kopumā.

 

"Cik viņi ir veci, cik ilgi smēķē, kāda iemesla dēļ smēķē, attieksme pret pārkāpumu, izdarīto nožēlo vai ne, kādā veidā ieguvuši cigaretes. Visi apstākļi kopumā nosaka soda lielumu," norāda M.Bogdans.

 

Šiem abiem smēķētājiem bija 14 gadu, un smēķēja viņi sabiedriskā vietā.

 

"Lietas par smēķēšanu, ja to izdarījis nepilngadīgais, izskatām bieži. Pārkāpēji ir arī no citiem novadiem, jo pārkāpums jāizskata pēc deklarētās dzīvesvietas. Piemēram, pusaudzis ir deklarēts Gulbenes novadā, bet mācās cita novada skolā," skaidro M.Bogdans.


Savukārt alkoholu lietojušas divas nepilngadīgas meitenes. Vienai, kurai drīzumā paliks 18 gadu, izteikts brīdinājums, otrai, kurai ir 15 gadu, uzlikts naudas sods - divi lati.


Administratīvā komisija pieņēma arī lēmumu par saukšanu pie administratīvās atbildības un nolēma atzīt par vainīgu kādu pilsētnieku, kurš zadzis elektrību. Viņam uzlikts naudas sods - 100 lati.

 

M.Bogdans atzīst, ka cilvēkiem fantāzija strādā, lai izdomātu, kā patvaļīgi patērēt elektroenerģiju. Šajā lietā izmeklēšana vēl turpinās un ir uzsākts kriminālprocess. Ir bijuši gadījumi, kad pieķertie šāda veida pārkāpumā pēc gada jau atkal nonāk Administratīvas komisijas redzeslokā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

:)

Kā no personas, kam nav oficiālu ienākumu avotu var pieprasīt maksāt soda naudu? Vai šādā gadījumā nesoda vecākus? Ja jau ir vēlme radīt audzinošu efektu, tad jāliek jaunieši pie piespiedu darba. Lai lasa činčikus ap skolu.

pirms 9 gadiem, 2012.02.12 09:04

333

Pieaugusi laikam ar sava laika dapipejas un dadzeras, ka tagad elektribu zog. Kaut ar tadam cenam uz elektribu tas nav greks tagad.

pirms 9 gadiem, 2012.02.10 18:43

cezars

SI PROBLEMA PIPESANA IR KAUTKADS MURGS VIDUSSKOLA STARBRIZOS CAKST AIZ SKOLAS PIE BRALU KAPU ALEJAS UN NEVIENS NEKO NESAKA NE KLASES AUDZINATAJAS NE SKOLAS DIREKTORS INTERESANTI GAN KAM AR SO PROBLEMU VAJADZETU NODARBOTIES KAD SKOLENS NOPIPEJIES IEIET KLASE VAI TAD SKOLOTAJA NEKO NEJUT VAI ARI VINAI TAPAT KA DAZAM LABAM VECAKAM IR ZUDUSI VIENA NO MANAM -OZA UN VAI VECAKS VISPAR NEKLAPE AR AUSI KAD VINA 12-13 GADIGAS MEITINAS JAU PIPE SKOLAS KLASU SAPULCES AR PAR SIM LIETAM NETIE RUNATS NERUNAJOT JAU PAR KLASES AUDZINASANAS STUNDM-SIS IR TIKAI LAIKAM KEKSISA PEC...............................

pirms 9 gadiem, 2012.02.10 18:02

viktorija

brīdinājums un naudas sods divu latu apmērā ( 2Ls) par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā, pie tam nepilngadīgajiem? Šādam sodam tagad būs pretējs efekts, jo tagad pusaudži domās, ka sveikā cauri izspruks ar nieka diviem latiem un brīdinājumu! Padomājiet taču par jauno paaudzi un izturieties stingrāk pret šo alkohola padarīšanu, it īpaši tas attiecināms uz šādu bērnu vecākiem!

pirms 9 gadiem, 2012.02.10 15:47

Vietējās ziņas