Piedalās konkursā “Kas notiek?”

Pagājušajā piektdienā visā Latvijā 9.klašu skolēni piedalījās laikraksta "Diena" organizētajā mūsdienu zināšanu konkursā "Kas notiek?".

40 minūšu laikā skolēniem bija jāatbild uz 35 laikraksta žurnālistu sagatavotiem jautājumiem par pēdējā gada aktualitātēm politikā, kultūrā, sportā gan Latvijā, gan arī ārvalstīs. Skolēniem bija, piemēram, jānosauc gan pašreizējā mūsu valsts premjera vārds; gan Lietuvas prezidentes vārds, gan sportista, kas Pasaules čempionātā vieglatlētikā sasniedza divus rekordus, vārds; jāzina popmūzikas karaļa Maikla Džeksona populārākā albuma nosaukums; jāzina, kurā valstī notika apmēram sešas balles stipra zemestrīce. Vai visas atbildes būs pareizas?

Pēc konkursa beigām Stāķu pamatskolas 9.klases audzēkņi atzina, ka konkurss šogad bijis diezgan sarežģīts. Viņiem piekrita arī audzinātāja Anita Zadiņa. "Uz atsevišķiem jautājumiem arī man būtu grūti atbildēt, taču reizēm bērni zina pat vairāk nekā mēs, pieaugušie," spriež skolotāja. Jaunieši atklāja, ka, gatavojoties konkursam, viņš sekojuši līdzi notikumiem gan laikrakstos un televīzijā, gan arī internetā. Skolotāja piebilst, ka kopīgi ar bērniem centušies pārrunāt visus notikumus pēc tam arī audzināšanas stundās. "Pagājušajā gadā mūsu skolas devītie bija izcīnījuši uzvaru Vidzemes reģionā, gribētos sekot viņu pēdās," saka skolotāja.

"Šķiet, ka atbildējām uz visiem jautājumiem, taču nezinām, vai visas atbildes būs pareizas," sprieda meitenes.

Konkurss notiek jau 11.reizi

Konkurss "Kas notiek?" šogad svin savu 11. dzimšanas dienu. Desmit gados tajā kopā ir piedalījušies gandrīz 300 000 jaunieši. Interese un aktivitāte ir palielinājusies katru gadu - 1999.gadā konkursā piedalījās 68 procenti visu skolu, kurās ir 9.klases, savukārt šogad - konkursā startēja 739 skolas jeb 94 procenti visu Latvijas skolu.

Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu interesi par pēdējā gada politiskajiem, sabiedriskajiem, kultūras, sporta un citiem notikumiem Latvijā un visā pasaulē, kuri bijuši atspoguļoti masu medijos. Konkurss ir individuāla spēku pārbaude, kurā katrs jaunietis var pārbaudīt savas zināšanas un atmiņu.

Apkopojot konkursa rezultātus, tāpat kā katru gadu, tiks noteikti gan individuālie uzvarētāji, gan klases uzvarētājas - pa vienai no Kurzemes, Latgales, Rīgas reģiona, Vidzemes un Zemgales.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas