Piedalās konkursa pusfinālā

Konkursa organizatori atzīst, ka lauku rajonos skolēni ir pat zinošāki nekā Rīgā
Gulbenes ģimnāzijā pirmdien notika Ceļu satiksmes drošības direkcijas rīkotā konkursa "Gribu būt mobils!" 7. līdz 9.klašu skolēniem pusfināls, kurā tikās desmit komandas no mūsu, Madonas, Alūksnes un Balvu rajona.

No Gulbenes rajona šā konkursa pirmajā kārtā startēja vairākas komandas, taču pusfinālā iekļuva tikai Rēveļu pamatskolas komanda "Drošības patruļa".

 

Pusfinālā skolēniem bija jāatbild uz testa jautājumiem datorā par satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāpiedāvā satiksmes organizācijas risinājumi, izmantojot speciālu ceļu satiksmes maketu. Skolēniem bija jāsagatavo arī mājas uzdevums - jārada saturiski un vizuāli interesanta skolas sienas avīze par satiksmes drošības jautājumiem.

 

Labas idejas un interesanti priekšnesumi

Izvērtējot dalībnieku rezultātus, žūrija uz finālu izvirzīja Madonas rajona Kusas pamatskolas 1.komandu. Pārējās visas komandas, arī Rēveļu pamatskolas komanda, saņēma Atzinības rakstus un balvas.

 

"Paldies visiem bērniem, kas piedalījās konkursā! Man jāteic, ka komandas bija tiešām spēcīgas, varētu pat teikt, ka mazliet spēcīgākas un arī zinošākas nekā Rīgā. Bērniem bija ļoti labas idejas un interesanti priekšnesumi. Arī skolotāji ir ieguldījuši savu darbu, tādēļ arī ir redzams rezultāts," vērtē konkursa žūrijas pārstāve Ināra Vāka.

 

Bērni ir ieguvēji

Skolotāja Sigita Petrovska, kas gatavoja Rēveļu skolas skolēnus šim konkursam, stāsta, ka pusfināla pirmais uzdevums - testa jautājumi par satiksmes noteikumiem - bija ļoti līdzīgs atlases kārtas uzdevumam.

 

"Jautājumi bija diezgan viegli, taču šoreiz bija noteikts laika limits un dažiem jautājumiem pietrūka laika. Otrajā uzdevumā ceļu satiksmes maketā bija jāizvieto ceļa zīmes. Ar šo uzdevumu gāja grūtāk. Mēs bijām trenējušies "braukt" ar mašīnītēm dažādos krustojumos, bet ceļa zīmes izvietot bija sarežģītāk. Pēc tam bērniem viss tika izskaidrots, tādēļ domāju, ka viņi ir tikai ieguvēji. Trešajā mājas uzdevumā mēs bijām izvēlējušies sagatavot, kā droši uzvesties uz ceļa," stāsta skolotāja.

 

"Bērniem bija interesanti. Viņi ir ļoti daudz ieguvuši. Redzēja arī, kā citas skolas ir sagatavojušās, guva pieredzi no vienaudžiem. Domāju, ka arī nākamgad startēsim šajā konkursā."

 

Konkursa mērķis ir nostiprināt skolēnu zināšanas par ceļu satiksmes drošības jautājumiem, mudināt vērtēt savu un līcitu cilvēku rīcību, lai izvairītos no nepareizu lēmumu realizēšanas ikdienas situācijās uz ceļa. Tieši šajā vecumā skolēni ceļu satiksmē ir ne tikai gājēji, bet arī velosipēdu un mopēdu vadītāji. Viņiem jāmāk pieņemt atbildīgus lēmumus arī sarežģītās satiksmes situācijās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas