Piedalās simulācijas spēlē 2

Gulbenes novada valsts ģimnāzijas audzēknes māsas Ance un Andra Lauvas - Salnājas jauniešiem šajā brīvdienu nedēļā organizēja simulācijas spēli "Narkotiku pretinieki". Vairāk foto šeit.

A.Lauva - Salnāja stāsta, ka pašas esot pirms laika piedalījušās Valsts policijas rīkotajā simulācijas spēlē "Jaunieši pret narkotikām" un tagad līdzīgu pasākumu noorganizējušas vietējiem jauniešiem.
Simulācijas spēle ir veids, kā jaunieši apzinās reālo situāciju narkomānijas jomā, kā arī veido izpratni, ka viena institūcija vai viens cilvēks narkomānijas apkarošanas jomā ir diezgan bezspēcīgs.


Simulācijas spēles atbildes uz jautājumiem tiek sniegtas netieši - spēles procesā, saskarsmē ar vienaudžiem un ekspertiem. Pieaicinātie nozaru eksperti šajā spēlē - policijas pārstāvis Gaidis Eglītis, jauniešu centra vadītāja Kristīne Ļeontjeva, pārstāve no novada domes - Liene Dembovska, ģimnāzijas medmāsa Sandra Aldere un skolotāja Biruta Pjalkovska palīdzēja sniegt informāciju par reālām situācijā.

 

Jaunieši, kas piedalās šādās spēlēs, iegūto informāciju nodod tālāk neformālā veidā - ikdienas sarunās.
Spēlē līdzīgi kā ikdienā jaunieši sastopas ar dažādām dilemmām - noklusēt vai stāstīt par pārkāpumu, ja to izdarījis draugs. Jaunieši it kā no malas paskatās uz noteiktas rīcības cēloņiem un sekām: kas notiek, ja es noklusēju par savu draugu, kurš lieto narkotikas, cik viegli vai grūti, piemēram, policijai ir atklāt pārkāpumu, ja sabiedrība nepalīdz.


Spēle nemāca, kas ir labi vai slikti, bet ļauj dalībniekiem pašiem domāt un nonākt līdz savam viedoklim.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Inga

pati piedalījos šajā pasākumā, un domāju, ka tas bija labākais pasākums kur jaunieši varēja šajās brīvdienās piedalīties. spēles gaitā tika piedāvāts scenārijs, pret kuru attiecībā vajadzēja gan veikt izmeklēšanu, par to no kurienes narkotikas radās, gan rīkoties atbilstoši cietušā vajadzībām-no ārstu un draugu viedokļa. pati visu sapratu, izbaudiju un aktīvi piedalījos, liels paldies Ancei un Andrai par šo iespēju, paldies mūsu ekspertiem kas bija super jauki un atsaucīgi, kā arī valsts policijai par balviņām! :)

pirms 9 gadiem, 2011.10.30 19:39

doma

Patiesībā jau stāstam būtu jābūt par piedāvātājiem, nevis nelaimīgo draugu, kurš jau ir "uzrāvies" uz šī filigrāni atstrādātā mārketinga āķa. Ar šo lietu ne bērni un ne jaunieši, un pat ne lielākā daļa pedagogu galā netiks. Bērniem jāskaidro, ka viņa paša draugi un paziņas būs tie, kas piedāvās pamēģināt. Ka viņi būs tie, kas saukās par mīksto, solīs izdzīt no kompānijas un visādi citādi pazemot. Tie nebūs skarbie veči ar rētainām sejām, tie nebūs svešie. Šai, lūk, situācijai viņam jau jābūt gatavam apzināti, nekļūdīgi rīkoties. Vispareizāk - pamest visus un visu, un iet prom. Narkotikas ir tā lieta, kuras dēļ draugs (svēts cilvēks, jauniešu izpratnē) vairs NAV draugs, bet gan ienaidnieks. Ir jāzin tas, ka šī pāreja notiek PĒKŠŅI, nevis laika gaitā.

pirms 9 gadiem, 2011.10.26 20:31

Vietējās ziņas