Piedalās spēles “Jaunie Rīgas sargi” finālā

Kino pilsētā “Cinevilla” 4.maijā notika piedzīvojumu un izaicinājuma spēles “Jaunie Rīgas sargi” fināls, kurā piedalījās arī Gulbenes rajona jauniešu komanda. Mūsu jaunieši starp uzvarētājiem neiekļuva, taču saņēma Eiropas Hitu radio simpātiju balvu – maltīti jaunatvērtajā Rīgas bārā “Cats” 80 latu vērtībā.

Finālā piedalījās 12 saliedētākās, motivētākās un stiprākās komandas no dažādiem Latvijas reģioniem. Katra komanda bija kā labākā izlūku vienība no 12 dažādiem armijas kājnieku pulkiem, kādi bija jaunizveidotajā Latvijas armijā. Kā mājas uzdevums katrai komandai uz finālu pēc vēsturiskiem materiāliem bija jāizveido karogs. Gulbenes komandai bija jāizgatavo Valmieras 4.kājnieku pulka karogs. Jaunieši saka paldies tiem, kas palīdzēja karoga izgatavošanā.


Fināla spēlē komandas veica izlūkošanas uzdevumu. Jauniešiem bija jāpielieto visas spēles laikā apmācību darbnīcās iegūtās zināšanas - orientēšanās un darbs ar karti, pirmās palīdzības sniegšana, ugunskura iekuršana, Morzes ābece, semafors un sazināšanās pa lauka telefonu, Brīvības cīņu vēsture, pārvietošanās pa virvēm, šaušana, taktiskā novērošana un citas.


Distance bija diezgan gara, uzdevumi bija jāveic ne tikai kino pilsētas teritorijā, bet arī tās apkaimē. Distancē komandas pavadīja vidēji četras stundas. Uzdevumi bija interesanti, taču arī diezgan sarežģīti, un vairākām komandām nepietika motivācijas izturēt līdz beigām. Tomēr jāpiekrīt organizatoriem, ka šajā spēlē nav zaudētāju. Jaunieši ieguva labu pieredzi un saprata – lai sasniegtu labus rezultātus, ir jācīnās līdz beigām, kaut arī esi saskāries ar grūtībām.


Komandu cīņas filmēja arī Latvijas Neatkarīgā televīzija. Tagad maija mēnesī katru svētdienu pulksten 15.25 piecu raidījumu ciklā televīzijā būs vērojami pusfināli un fināls.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas