Piedalās starptautiskā festivālā Polijā 3

Mājās atgriežas ar dāvanām un pozitīvām emocijām
No 28. līdz 30.oktobrim astoņu invalīdu grupa no Gulbenes pirmo reizi piedalījās starptautiskā invalīdu teātra festivālā Polijas pilsētā Goldapā. Grupas vadītāja un šofera pienākumus bija uzņēmies gulbenietis Mārtiņš Kokars. Dalībnieki paši seguši arī ceļa izdevumus.

"Uzaicinājumu pirmo reizi piedalīties starptautiskajā invalīdu teātra festivālā saņēmām no Goldapas pilsētas Polijā, kur šāds festivāls notika pirmo reizi. Tajā bez mums piedalījās grupa no Lietuvas un astoņas grupas no Polijas. Diemžēl nebija ieradusies grupa no Dānijas. Mūsu invalīdu biedrības koordinātes viņi bija sameklējuši ar lizumniešu starpniecību, jo no Lizuma festivāla piedalījās trīs meitenes, kuras ar dziesmām aizpildīja starplaikus starp teātra izrādēm. Lai gan festivālam bija pieteicies liels dalībnieku skaits, tomēr festivāla rīkotāji varēja uzņemt tikai 10 grupas, kurās kopā bijām 180 dalībnieki. Festivāla dalībnieku vecumam bija plaša amplitūda, sākot no 18 līdz 80 gadiem," stāsta gulbeniete Biruta Kozlovska.

Ārsta un pacientu attieksme

Festivālā, uzstājoties ar septīto kārtas numuru, gulbenieši izrādījuši skeču par ārsta attieksmi pret dažādiem pacientiem.

"Savu priekšnesumu izrādījām tik izteiksmīgi, liekot lietā mīmiku un kustības, ka skatītāji visu saprata, lai gan runājām latviešu valodā. Uzvedums ir veidots pēc anekdotēm. Savulaik es to jau biju spēlējusi, tikai šoreiz tas tika veidots jaunā kolektīvā. Par to paldies Astrīdai Vilciņai, kura mums palīdzēja sagatavoties!" saka B.Kozlovska. Skatītāji gulbeniešu priekšnesumu uzņēmuši ārkārtīgi sirsnīgi. Lai gan paredzēts, ka noslēguma pasākums ilgs trīs stundas, tas ildzis vairāk nekā četras stundas. "Šo izrādi esam iecerējuši parādīt visiem novada invalīdiem Ziemassvētku pasākumā. Iespējams, ka aizbrauksim arī uz Alūksni," piebilst B.Kozlovska.

Iesaistās darbnīcas un dodas ekskursijā

Festivāla rīkotāji bija noorganizējuši ekskursiju uz "Safari" - brīvdabas parku, kur iespējams apskatīt briežus, meža cūkas, pāvus, stirnas un citus dzīvniekus. Lai labāk varētu iepazīt brīvdabas parku, dalībnieki vizināti traktora vilktā interesanti aprīkotā piekabē.

"Mums bija iespējams iepazīt arī dažādas radošās darbnīcas, piemēram, teātra, deju, filca un citas. Mūsu grupai bija norāde darboties teātra darbnīcā, kur daudz ko redzējām pirmo reizi. Pārsvarā tajā strādāja, izmantojot mīmiku, piemēram, acu skatienu un citu. Festivāla otrajā dienā visas šīs darbnīcā rādītās iemaņas redzējām arī uz skatuves," stāsta B.Kozlovska. Festivāla dalībniekiem bijusi iespēja apmeklēt arī diskotēku.

 

Aicina laukā no mājām

Gulbenes invalīdu biedrībā šobrīd ir 130 biedri. Ir izveidojies aktīvistu kodols, kas jau šobrīd ir pārliecināti, ka līdzīgā festivālā piedalīsies arī nākamajā gadā, piesaistot tam jaunus dalībniekus.

"3.decembrī būs Starptautiskā invalīdu diena, kurai cītīgi gatavosimies. Ļoti gribētu, lai ikviens invalīds, ja vien fiziski tas ir iespējams, izraujas no mājām un atnāk uz Vecgulbenes muižu, lai apskatītu gan manēžu, gan noskatītos teātra izrādi "Līnis murdā", kas būs par brīvu. Tas būs veltījums visiem invalīdiem. Sveiksim arī visus biedrības aktīvistus," ielūdz B.Kozlovska.

Jau ir sagatavoti īpaši apsveikumi, un mazliet vēlāk taps arī konfekšu pušķi, kas tiks pasniegti Ziemassvētkos invalīdiem, kam ir "apaļas" jubilejas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Shmiize

"jo no Lizuma festivāla piedalījās trīs meitenes, kuras ar dziesmām aizpildīja starplaikus starp teātra izrādēm"... vai tad ar vārdu trīs neapzīmē skaitu? Un ar vārdu meitenes mēs saprotam ko citu kā meitenes? :D
Ar varu protams, ka nespiež... Bet kāda jēga tad vispār rakstīt, ja neesat ieinteresēta, lai Jūsu uzrakstīto lasa!!???
"Uzrakstīt iespējams tikai to, ko stāsta" - :D Bet Jūs tācu esat žurnālists, Jums ir korekti jāatspoguļo tas ko pastāsta, jo klāt jau nebijāt un ja nestāstītu, vispār nebūtu ko rakstīt. Un ja pēc tam ir komentārs, ka uzrakstīts aplam, kādēļ uzreiz jāceļ spalva gaisā?
P.s. Nav jau pirmais raksts, pēc kura cilvēki saka - es tā neesmu teicis.
Shmiize - Izolde Latvāne

pirms 11 gadiem, 2009.11.16 11:41

malda

Cienījamā, Šmīze! es vismaz rakstu ar savu vārdu un uzvārdu, bet Jūs spējat tikai slēpties aiz kaut kāda nika. Ja atklāti, tad atklāti. Materiālā vispār nav minēts cilvēku skaits. Uzrakstīt iespējams tikai to, ko stāsta. Ar varu nespiežu nevienam manu uzrakstīto lasīt. Diemžēl neviens no mums arī pa ausu galam neko nesaklausa un uzreiz neraksta. Ja Jums ir talants, laikraksta 2.lappuse vienmēr ir Jūsu rīcībā, bet tad gan parakstieties ar īsto vārdu un uzvārdu.

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 09:34

Shmiize

Ļoti cienījamā, Malda Ilgaža. Pēdējā laikā šķiet Jūs rakstāt rakstīšanas pēc. Kaut ko, pa ausu galam dzirdētu ātri, ātri uzskricelē... Kā no divām meitenēm un viena puiša, var sanākt trīs meitenes!!!??? Atvainojiet, bet tas nu gan ir stulbuma kalngals. Cerams nākošajā "Špriksteles" numurā būs kļūdas labojums.
Ar cieņu, Shmiize.

pirms 11 gadiem, 2009.11.08 11:53

Vietējās ziņas