Piedalās tautas lietišķās mākslas izstādē Ventspilī

Otrdien Pārventas bibliotēkā Ventspilī tika atklāta tautas lietišķās mākslas izstāde „Latviešu tautas tērpu audumi", kurā piedalās tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieki un individuāli strādājošie meistari no visas Latvijas.

Tuvojoties Dziesmu un Deju svētkiem, pieaug interese par latviešu tautas tērpiem. Izstādes galvenais akcents ir parādīt audumu daudzveidību un to, kādas ir iespējas izgatavot audumus, izmantojot aušanas tehnoloģijas un saglabājot tradīcijas, kas pastāvēja laikā, kad šādi audumi tika valkāti. Izstādē būs redzami Latvijas novadu tautas tērpu audumi - nesašūti brunču audumu atdarinājumi un citu tērpu detaļu - vasaras brunču, galvas lakatiņu un priekšautu - audumi.  

Izstādē būs apskatāmi arī Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studijas "Sagša" dalībnieču - Sanitas Bisenieces, Zinaīdas Kļaviņas, Ainas Libekas, Ausmas Železņjakas, Elgas Sudrabas, Dzidras Krukovskas, Cirēnijas Mezītes, Marutas Tiltiņas, Lidijas Kazākas, Maigas Dolgās, Maijas Suntažas, Birutas Akmentiņas un Laimdotas Kliesmetes austie darbi.

 

"Sagšas" dalībnieces izstādē piedalās ar priekšautu un brunču audumiem, kā arī jostām. Tie pārsvarā ir Gulbenes novada tautas tērpu audumi.

 

Izstāde būs skatāma līdz 10.jūlijam. Arī "Sagšas" rokdarbnieces plāno doties uz Ventspili, lai aplūkotu šo interesanto izstādi.

 

Izstādi „Latviešu tautas tērpu audumi" rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs sadarbībā ar Pārventas bibliotēku.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas