Piedalīsies parādē Rīgā

Par godu Zemessardzes 20. gadadienai arī Zemessardzes 25. kājnieku bataljona pārstāvji šodien piedalīsies militārajā parādē Rīgā, 11.novembra krastmalā. Tās sākums paredzēts pulksten 13.30. Zināms, ka no Gulbenes uz parādi dodas 9 profesionālā dienesta karavīri, 32 zemessargi, kā arī apmēram 10 Zemessardzes veterāni, kuru vecums ir lielāks par 55 gadiem. "Dzirkstele" to uzzināja bataljonā.

Arī Zemessardzes 25. kājnieku bataljons ir dibināts pirms 20 gadiem - 17.oktobrī. 2002.gada 1.septembrī, Zemessardzes reorganizācijas laikā, tam tika pievienots Zemessardzes 26. kājnieku bataljons. Šobrīd bataljona atbildības teritorija ietver Gulbenes un Madonas pilsētu un to rajonus. Bataljonā dienē 13 karavīri un 616 zemessargi. Kopš 2008.gada 31.decembra par bataljona komandieri tika iecelts kapteinis Normunds Baranovs.  

Militārajā parādē Rīgā šodien piedalīsies kopumā vairāk nekā 1000 karavīru, zemessargu un Zemessardzes veterānu no visas Latvijas. Par muzikālo noskaņu gādās Nacionālo Bruņoto Spēku orķestris. Parādē tiks pārstāvētas arī Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un ASV Mičiganas štata Nacionālās gvardes Karoga grupas. Noslēgs parādi Zemessardzes vienību gājiens no 11.novembra krastmalas līdz Dailes teātrim.

 

Parādi komandēs Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Juris Zeibārts, kuru savulaik pazinām kā savu novadnieku, kurš strādāja Gulbenes Vēstures un mākslas muzejā un savas zemessarga gaitas sāka tieši Gulbenē. Parādi pieņems valsts bruņoto spēku augstākais vadonis - Valsts prezidents Andris Bērziņš.

 

Aizsardzības ministrija informē, ka šo notikumu ar savu klātbūtni pagodinās aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Lietuvas aizsardzības ministre Rasa Juknevičiene, Nacionālo Bruņoto Spēku komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube, ASV Mičiganas Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnais, Lietuvas un Igaunijas Zemessardzes komandieri, kā arī citas augstas valsts un bruņoto spēku amatpersonas.

 

Militārās parādes laikā tās norises vietā tiks slēgta vai ierobežota satiksmes kustība.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas