Piedalīsies Rietavas jubilejā

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis no 29. līdz 30.septembrim atradīsies darba komandējumā sadraudzības pilsētas Rietavas pašvaldībā Lietuvā. Tā 27.septembra novada domes sēdē lēma deputāti.

Uz Rietavu novada domes vadības pārstāvis dosies saskaņā ar saņemto ielūgumu piedalīties turienes pilsētas svētkos par godu Rietavas 765 gadu jubilejai. Paredzams, ka kopā ar A.Caunīti pie lietuviešu draugiem brauks vēl divi citi pašvaldības darbinieki, viens no kuriem būs Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš.

A.Caunītim no pašvaldības budžeta tiks izmaksāta dienas nauda 58 eiro apmērā, kā arī tiks apmaksāti naktsmītnes izdevumi un ceļa izdevumi.

Domes sēdē izvērtās diskusija par to, ka pēc šādiem komandējumiem regulāri būtu jāsniedz informācija kolēģiem par redzēto, dzirdēto, gūto pieredzi, ieguvumiem un atziņām.

Rietavas pašvaldība ir vienīgā, ar kuru gulbeniešiem ir sadarbība kaimiņu valstī Lietuvā. Draudzība aizsākās 2005.gadā, un par to jāpateicas Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestra diriģentam Donātam Veikšānam un Rietavas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājai Lidijai Rekašienei. Šobrīd sadarbība galvenokārt notiek kultūras un sporta jomā.

No Gulbenes līdz Rietavai ir 411 kilometru. Tā ir Lietuvai nozīmīga jau ar to vien, ka 1882.gadā šeit tika izveidota pati pirmā telefona līnija, kas savienoja ar Pluņģi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas