Piedāvā apmeklēt bibliotēkas mācību centru

Katru trešdienu februārī no pulksten 10.00 Gulbenes bibliotēkas mācību centrā apmeklētājiem, kas jau ir apmeklējuši kursus un nodarbības bibliotēkā, par brīvu ir iespēja apmeklēt konsultācijas, lai nostiprinātu kursos gūtās zināšanas vai pajautātu un apgūtu sev interesējošus jautājumus darbā ar datoru un internetu.

Gulbenes bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja Sabīne Jefimova informē, ka arī februārī pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēki tiek aicināti pieteikties uz datora un interneta pamatprasmju apguvi.


S.Jefimova atgādina, ka grāmatas un žurnālus par brīvuvar paņemt līdzi lasīšanai arī mājās.
Bibliotēkā ir pieejamas arī DVD filmas bērniem un pieaugušajiem, „runājošās" grāmatas jeb audiogrāmatas un pat grāmatas Braila rakstā. Ir iespējams izmantot datu bāzes, arī pieeja datu bāzēm bibliotēkā ir par brīvu.


Bibliotēkā ir pieejami 12 datori ar interneta pieslēgumu, ko var izmantot ikviens, lai sazinātos ar draugiem un radiem, veiktu sadzīves maksājumus elektroniski, rakstītu rakstu darbus mācībām vai vienkārši spēlētu datorspēles. "Moderna, speciālā datortehnika, kuru var izmantot ikviens, bet īpaši piemērota cilvēkiem ar redzes traucējumiem, drukāta teksta un rokraksta, attēlu un mazu priekšmetu aplūkošanai, kā arī fotogrāfiju aplūkošanai, etiķešu lasīšanai, žurnālu pārlapošanai, krustvārdu mīklu risināšanai. Turklāt šī tehnika piedāvā lasīt, rakstīt ar teksta un attēla palielinājumu vairāk nekā divas reizes," stāsta S.Jefimova.


Grāmatas, kuras vēlaties izlasīt, var aplūkot e - katalogā, lai uzzinātu, vai tā atrodas bibliotēkas plauktā, un vēl vairāk - ir iespēja to norezervēt tieši sev internetā.


"Tomēr mēs apzināmies, ka ne visi prot lietot datoru un internetu. Lai plašāk attīstītu bibliotēkas pakalpojumus, kā arī ļautu tos brīvi un ērti izmantot, piedāvājam apmeklēt bibliotēkas mācību centru, kurā speciālisti, organizējot dažādus apmācības kursus nelielās darba grupās, palīdzēs patstāvīgi apgūt nepieciešamās iemaņas, prasmes un zināšanas, lai turpmāk varētu brīvi orientētos bibliotēkas pakalpojumos un prastu tos izmantot tieši savām vajadzībām. Lai kļūtu par apmācību grupas dalībnieku, ir tikai viens priekšnoteikums - ir jābūt bibliotēkas lasītājam, reģistrējoties bibliotēkā un saņemot bibliotēkas lasītāju karti," norāda S.Jefimova.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas