Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedāvā īpašu atbalstu darbu zaudējušajām šuvējām

Uz Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Gulbenes filiāli (Ābeļu iela 8, Gulbenē) 3.maijā pulksten 10.00 aicināti visi SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” darbinieki. NVA speciālisti viņiem izskaidros, kas jādara un kur jāvēršas, ja zaudēts darbs, kā reģistrēties bezdarbnieka statusa saņemšanai, kādi dokumenti nepieciešami, kādus pakalpojumus NVA piedāvā bezdarbniekiem un darba meklētājiem.
Valsts darba inspekcijas pārstāvji konsultēs par darba tiesiskajiem jautājumiem, bet Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra - par bezdarbnieka pabalsta saņemšanas iespējām un nosacījumiem.

Lai gan SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” NVA nav iesniegusi paziņojumu par kolektīvo atlaišanu, līdz 27.aprīlim NVA Gulbenes filiālē bezdarbnieka statusu jau ieguvušas 36 “Nienhaus&Lotz Lettland” bijušās darbinieces. Viņām ieplānotas karjeras konsultācijas un konkurētspējas paaugstināšanas pasākumi, pieteikta neformālās izglītības programmu apguve un profesionālā apmācība, pārkvalifikācija vai kvalifikācijas paaugstināšana.

Tāpat arī tie SIA “Nienhaus& Lotz Lettland” darbinieki, kuri vēl turpina darba attiecības vai plāno mainīt darbu, aicināti izmantot NVA karjeras konsultanta palīdzību.

NVA atgādina, ka darba zaudēšanas gadījumā darba ņēmējiem ir jāreģistrējas NVA kā bezdarbniekiem. NVA reģistrētie bezdarbnieki var izmantot iespējas pārkvalificēties vai apgūt jaunam darbam vajadzīgās zināšanas un prasmes. Profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmas ļaus paaugstināt kvalifikāciju vai apgūt jaunu profesiju, kas ir pieprasīta darba tirgū, bet neformālās izglītības ietvaros tiek apgūtas papildu prasmes, piemēram, svešvalodas un datorprasmes.

Tie darba ņēmēji, kuri atradīs jaunu darbu attālāk no deklarētās dzīvesvietas, varēs pieteikties dalībai NVA reģionālās darba mobilitātes programmā un darba tiesisko attiecību pirmo četru mēnešu laikā saņemt kompensāciju transporta izdevumiem vai telpu īrei. NVA piedāvā arī atbalstu komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai. Detalizētāk ar NVA pakalpojumiem bezdarba gadījumā var iepazīties aģentūras interneta vietnes sadaļā “Klientiem” (www.nva.gov.lv).

Arī tad, ja darba meklētājs neatbilst bezdarbnieka statusam, piemēram, ir valsts pensijas saņēmējs, kurš vēlas strādāt, viņš var reģistrēties kā darba meklētājs un arī saņemt NVA atbalstu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas