Piedāvā jaunu ideju 13

Tas, ka bērnudārzs vasarā varētu strādāt kādā no pagastiem, rada daudz jautājumu
Jaungulbenes pagasta priekšsēdētāja Saulcerīte Indričeva "Dzirkstelei" pauž savu viedokli par to, ka bērnudārzs vasarā varētu darboties kādā no pagastiem.

S.Indričeva norāda, ka visi pašvaldību vadītāji, bērnudārza darbinieki, izglītības pārvaldes pārstāvji varētu vienoties par to, ka vasarā varētu darboties bērnudārzs kādā no pagastiem, piemēram Stradu, Lejasciema vai Jaungulbenes, darboties bērnudārzs.

 

"Pie mums laukos arī ir tā pati problēma - trūkst finansējuma, bet ir vecāki, kuriem ir interese un vajadzība, lai bērniem vasarā būtu bērnudārzs. Bērnudārzs Jaungulbenē vasarā ir slēgts, jo tikai kādiem 14 vecākiem ir interese par to, lai dārziņš nebūtu slēgts. Šādā gadījumā, protams, to nav lietderīgi uzturēt, bet, ja būtu bērni no citiem pagastiem vai pilsētas, tad būtu ļoti normāli un racionāli. Kooperējoties, mēs varētu panākt, ka, piemēram, bērnus droši varētu nogādāt gan no rīta uz bērnudārzu, gan vakarā atpakaļ vecākiem. Varētu noorganizēt autobusu, tas viss, manuprāt, ir atrisināms. Ja vien mēs paši runājam," saka S.Indričeva.

 

Ieceri atbalsta

Lejasciema pirmsskolas izglītības iestādes "Kamenīte" vadītāja Sandra Brieže atbalsta šo ieceri, ka bērnudārzs varētu darboties kādā no pagastiem.

 

"Manuprāt, vienīgi varētu rasties problēma ar bērnu nokļūšanu bērnudārzā, jo tie laiki, kādā vecāki būtu ieinteresēti palaist uz bērnudārzu un pēc tam saņemt atpakaļ mājās savus bērnus, visticamāk, atšķirsies, bet šāda ideja par bērnudārza darbošanos vasarā kādā no pagastiem ir atbalstāma."


Viņa piebilst, ka arī Lejasciema bērnudārzs vasarā būs slēgts.

 

"Pēc pieredzes zinu, ka šī problēma, kur atstāt bērnu vasarā, ir ļoti nelielam skaitam vecāku. Pārsvarā ir vecvecāki, kuri var palīdzēt, bet pārējie mēģina risināt šo lietu," saka S.Brieže.


Stāķu pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Vija Pušķe laikrakstam norāda, ka pašvaldība vēl nav pieņēmusi lēmumu par to, vai bērnudārzs strādās vasarā. Par bērnudārza darbošanos vasarā kādā no pagastiem viņa teic: "Cik maksās transports? Kurš to atmaksās? Runājot no drošības viedokļa, kā nodrošināt mazo bērnu pārvadāšanu? Kā izvadāt bērnus, kuriem vēl nav trīs gadi? Cik būs pareizi, piemēram, trīs gadus vecu bērnu iesēdināt autobusā un palaist braukt? Kamēr nekas nav noticis - labi, bet ja notiks? Pie mums Latvijā vēl nav šīs pieredzes. Zinu, ka Eiropā gan tā jau dara un bērnus vadā. Mēs jau, protams, būtu tikai priecīgi, ja varētu strādāt."


V.Pušķe stāsta, ka pagājušajā vasarā bērnudārzs vienu mēnesi strādājis. "Problēma ir tā, ka parasti vasarā piesakās apmeklēt bērnudārzu vairāk, nekā pēc tam reāli nāk, tāpēc es atbalstu to, kā dara pilsētā - iepriekš liek samaksāt. Mēs tā nedarījām, tāpēc no tiem bērniem, kas piesakās gandrīz puse neatnāk. It kā bērnudārzs vasarā ir vajadzīgs, bet tajā pašā laikā cilvēki meklē kaut kādus variantus un atrod. Dažu bērnu dēļ strādāt bērnudārzam, arī nav īsti prātīgi," skaidro V.Pušķe.

 

Par šo ideju var domāt

Gulbenes rajona padomes Izglītības pārvaldes vadītāja Liāna Jansone atzīst, ka šādu domu apsvērt var, bet ir lietas, kuras, viņasprāt, šādos gadījumos, ja strādātu bērnudārzs kādā no pagastiem, radītu problēmas.

 

"Kā bērnus aizvest uz pagastu? Ja bērnu būtu daudz, piemēram 40 vai 50? Līdzi ir jābrauc arī kādam pieaugušajam, jo vienus pašus bērnus autobusā nesēdinās un nevedīs. Bet ja vēl kopā ar viņiem brauc vecāki? Un kā būtu ar laiku? Vecāku darba laiki, kad kuram sākas un beidzas darbs, arī ir atšķirīgi," saka L.Jansone.


Divgadīgās Nikolas mamma Dace, kura ikdienā ved savu bērnu uz vienu no pilsētas dārziņiem, norāda, ka viņa nevēlētos, ja bērns ar autobusu tiktu vests uz kādu no pagasta bērnudārziem.

 

"Vedu un izņemu bērnu laikā, kāds man šķiet piemērots, bet autobuss taču pienāks un vakarā atnāks noteiktā laikā. Uzskatu, ka pilsētas bērni jāved uz bērnudārziem pilsētā, savukārt bērniem, kuri apmeklē kādu no pagasta bērnudārziem, tas būtu jānodrošina arī vasarā," saka māmiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

amoummign

Интернет ресурсы сейчас являются одним из популярнейших мест для размещении информации о товарах и услугах.
Предлагаю Вам размещение информации (или рекламы) о Вашей фирме или продукции на огромном колличестве интернет ресурсах(форумы, блоги, гостевые и т.д.)

Для подробной информации обращайтесь по указанным контактным данным.
Контактная информация:
Skype: Seospon
e-mail: Seospon@inbox.lv

pirms 8 gadiem, 2012.10.05 18:13

mp

mp: iesaistiet pensionāru padomi un lauku pensionārus, lai bērni un vecie atpūšas vasarā laukos, būs apmierināti daudzi, arī lauku vecie cilvēki, mājas stāv tukšas

pirms 11 gadiem, 2009.02.17 11:16

iedziv

NAV GUDRI GAN ! rodas jautajums ko darit vecakiem ? kur atstat savus BERNUKUS ? kapec pagasts ? ar ko vest ? ja nav sava Auto , ja ar autobusu cik tas maksas ? padomajat ! uz visu vajag gan laiku gan naudu ! kas notiek mūsu valsti ? Bernus taču ari nevar atstat majas vienus pašus, palasat LIKUMU ! par saviem berniem mes atbildam ! ja VECAKI SEDES MAJAS ar berniem , kurš tad stradas ? kurš uztures gimeni ? piemeram citam gimenem berniem ir tikai VIENS APGADNIEKS ko darit TIEM ? PADOMAIET PAR TO ! ko jus darat !

pirms 11 gadiem, 2009.02.16 16:46

adfg

Lūk par to jau jautājums. Kā tas var būt, ka pilsētā dārziņu nesanāk par ko padarbināt vasarā, bet pagastā sanāk. Tas tak ir viens tāds paradokssss ar tendenci uz populismu. Es ar abām rokām par, bet vai kāds uz pirkstiem var izskaidrot kā to dabūt gatavu?

pirms 11 gadiem, 2009.02.16 11:37

gudra

atbilde adfg neraksat jau par problēmu, bet gan ideju. tā kā vasarā parasti strādā pilsētas bērnudāzrs, tad tagad piedāvā, lai vasarā strādātu bērnudārzs nevis pilsētā bat gan kādā no pagastiem un lai pilsētnieki savus bērnus vestu vasarā uz pagasta bērnudārzu.

pirms 11 gadiem, 2009.02.16 08:52

vajag

Sakne vienkārša kundzes piedāvā iespēju kādā no bērnudārziem organizēt vasaras grupiņas. Es personīgi tā saprotu.

pirms 11 gadiem, 2009.02.15 20:55

hei

VISMAZ KAADS PRIEKSHLIKUMS. VARBUUT ARII NE SLIKTS. GRIBU ZINAAT KONKREETAAK. CIK TAS MAKSAAS?

pirms 11 gadiem, 2009.02.15 20:44

hmm

Tas, ka lēti nav ir skaidrs. Lai gan tagad taupības režīms, varbūt samazinās algas atlaidīs darbiniekus...Bet bērniem dārziņu vajag, vismaz kamēr mums darbs ir. Tāpat jau problēmas ar lielākajiem bērniem vasarās. Nometnes arī ir maz. Labprāt sūtam uz laukiem, kam ir.

pirms 11 gadiem, 2009.02.15 20:36

Mamma

Domāju, ka varētu šo lietu apspriest. Es saprotu, ka katrā pašvaldībā vasaras posmā nav lietderīgi uzturēt dārziņus. Tā ieekonomētos naudas izdevumi, jo saprotu, ka vienīgā problēma jau nav audzinātāju algas, jo vajag taču maksāt par elektrību, ēdināšanu un apkalpojošam peronālam. Vienīgi apkures nav. Bet cita starpā būtu interesanti uzzināt cik izmaksā viena bērna uzturēšana dārziņā. Laikam gan lielāka kā maksā Gulbenē dārgākās aukles. Atiecībā uz noteikto laiku gan man nav problēmas. Sākoties skolai viss ir noteiktā laikā. Nēvedam bērnus uz skolu, un mājās kad ienāk prātā vai liekas izdevīgi. Galvenais, lai ir droši. Kā tas tiks nodrošināts? Lai par to pastāsta!

pirms 11 gadiem, 2009.02.15 20:13

adfg

Bija domāts - Sajūta, ka lasot rakstu nevar labi saprast problēmas sakni :)

pirms 11 gadiem, 2009.02.15 17:25

adfg

Sajūta, ka lasot rakstu nevar labi saprast problēmas skani. Vai pareizi saprotu, ka dārziņi vasarā nestrādās tāpēc, ka pašvaldības prognozē, ka tām nebūs naudas par ko samaksāt bērnudārza audzinātājām algas? Ja tā, tad pasakiet cik Ls/mēnesī dārziņš maksās vecākiem bez pagasta līdzdalības maksājumos, uzziniet cik būtu to vecāku, kuri būtu ar mieru maksāt šo summu, cik būtu darbinieku kuri būtu ar mieru strādāt pa šiem mēnešiem.
It kā telpas ir, darbinieki, kuri būtu ar mieru pastrādāt, droši vien arī ir, bet trūkst summas cik tas maksās vecākiem.

pirms 11 gadiem, 2009.02.15 17:25

Vietējās ziņas