Piedāvā siltināt mājas 8

Daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji var saņemt Eiropas Savienības fondu un valsts atbalstu
Pagājušajā nedēļā Gulbenē notika informatīvs seminārs par Eiropas Savienības fondu atbalstu daudzdzīvokļu māju siltināšanas pasākumiem, kas ieguva diezgan lielu atsaucību.

Seminārā tika informēts par iespēju daudzdzīvokļu māju siltināšanai saņemt Eiropas reģionālā attīstības fonda atbalstu.

 

Segs 50 procentus no izmaksām

Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras Eiropas savienības struktūrfondu ieviešanas departamenta Projektu ieviešanas nodaļas projektu vadītāja Kristīne Rolle informē, ka paredzēts segt 50 procentus no kopējām mājas siltināšanai veiktajām izmaksām. Vienas mājas siltināšanai maksimāli pieejamais atbalsta apjoms ir līdz 100 000 latu, nepārsniedzot 35 latus uz vienu dzīvojamās mājas kopējās platības kvadrātmetru. Otru pusi nepieciešamā finansējuma vajadzēs apmaksāt pašiem dzīvokļu īpašniekiem.

 

Finansējums tiks piešķirts energoaudita, tehniskās apsekošanas un būvprojekta sagatavošanai, būvuzraudzības un autoruzraudzības veikšanai un būvdarbiem dzīvokļu īpašnieku kopīpašumā esošajās daļās - ēku ārējo norobežojošo konstrukciju būvelementu siltināšanai un nomaiņai, pagraba pārsegumu siltināšanai, siltumapgādes sistēmas renovācijai, ventilācijas sistēmas renovācijai vai rekonstrukcijai, ēkas strukturālo daļu atjaunošanai, kas nepieciešama energoefektivitātes darbu veikšanai, un citiem renovācijas darbiem, kas paaugstina ēkas energoefektivitāti un ir iekļauti energoauditā kā veicamie pasākumi.

 

Projektu iesniegumus finansējuma saņemšanai var iesniegt par daudzdzīvokļu mājām, kas nodotas ekspluatācijā no 1944. līdz 1993.gadam, mājai ir jābūt sadalītai dzīvokļu īpašumos un vienam īpašniekam nevar piederēt vairāk kā 20 procenti no kopējā dzīvokļu īpašumu skaita, savukārt mājas neapdzīvoto telpu platība nedrīkst pārsniegt 25 procentus no dzīvojamās mājas kopējās platības.

 

Nozīmīgākais kritērijs - siltināšanas efektivitāte

Pirmā diena, kad Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūrā daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji varēs iesniegt savu māju siltināšanas un renovācijas projektus, būs 14.aprīlis. Projektus iesniegt pirmajai kārtai var no 14.aprīļa līdz 14.maijam, otrajai kārtai - no 15.maija līdz 15.jūnijam, trešajai - no 16. jūnija līdz 16.jūlijam, ceturtajai - no 17.jūlija līdz 17.augustam. Kopējais aktivitātei pieejamais finansējums ir 16 634 796,16 lati.

 

Iesniegto projektu vērtēšanā nozīmīgākais kritērijs būs siltināšanas efektivitāte - priekšroka tiks dota tiem projektiem, kas par mazākiem līdzekļiem varēs sasniegt labākus energoefektivitātes rādītājus, mājām ar lielāku dzīvokļu skaitu, kā arī mājām, kas atrodas teritorijās ar zemāku teritorijas attīstības indeksu. Lēmums tiks pieņemts divu mēnešu laikā pēc projektu atlases kārtas beigām. Projekta īstenošanu finansējuma saņēmējs varēs uzsākt pēc līguma noslēgšanas ar Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūru.

 

Papildu informāciju var saņemt pie aģentūras ES struktūrfondu ieviešanas departamenta Projektu ieviešanas nodaļas vecākās konsultantes Signes Kajakas (tālrunis 67041965, e-pasts: Signe.Kajaka@bema.gov.lv).

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Nu gan

Tiešām piespiedu variants...tad jau ,lai vagonus ar sāk ogļu pie Stacijas izbrīvēt cilvēku izvešanai,jo arī tad tas bija piespiedu kārtā.Kas tad būs,te bez sūdu dakšām neiztikt,tautu grib inīcināt,Latvija jau nepieder vairs Latvijai,bet paši Latvieši šo ziepi jau i vāra!

pirms 11 gadiem, 2009.04.09 10:10

Da mēs pēdējā laikā tikai šokā vien dzīvojam!!!Ar devīzi-Ne dienu bez šoka!

pirms 11 gadiem, 2009.04.08 21:15

monopola skaistums

Tāds nu tas ir monopola skaistums - cik prasīšu, tik maksāsiet, jo citu variantu it kā nav. Bet arī dzīvoklī gribētos, ka to padarīšanu noregulētu tā, ka ar ko gribu (kas uz to brīdi lētāk) ar to sildos - centrālapkure, malka, elektrība, siltumsūknis, gāze u.t.t. un maksāju cik notērēju, nevis cik onkas izdomā. Ja daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji zinātu cik maz viņi būtu samaksājuši, ja sildītos ar pašu gādātu malku, tad no pārsteiguma būtu šokā.

Lasām vēl par tēmu "Ar likumu noteiks obligātu māju siltināšanu" http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/article.php?id=589782

pirms 11 gadiem, 2009.04.08 18:16

ir jau izrunāts

Ejam uz LR1 arhīvu (http://lr1.latvijasradio.lv/sakums/G00004.htm) un klausāmies 2009.03.11. 13:05 raidījuma "Mājokļu siltināšana" ierakstu. Īss rezumē - ja dabonam no ES fondiem 50% izdevumu atmaksu, tad 10 gadus iedzīvotājs neko neiegūst, bet arī nezaudē kopējos maksājumos. Uz šodienu jau var sākt smagi šaubīties par to, ka tas līdzfinansējums vispār būs.

pirms 11 gadiem, 2009.04.08 17:43

ES

Domājiet ko labāk pendērītī bāzt ,jo bads tikai sāksies !!! Putoplastu neiesaku :)

pirms 11 gadiem, 2009.04.08 12:31

būtu jau labi

Nu, parādiet tak vienu jau nopakoto māju sēdes protokolu kurā ir visi īstie, un vajadzīgais skaits parakstu. Smagi šaubos vai tie protokoli vēl ir saglabājušies, kaut tie ir pamats līguma slēgšanai ar banku, kolektīvai cilvju iejūgšanai parādos. . Sazombē māju vecākos (vai sasola labumus), tie samihļī sēžu protokolus, un lieta darīta:)

pirms 11 gadiem, 2009.04.08 11:45

":)

Tante neņem visu tik ļoti pie sirds, gan jau būs labi!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.04.08 09:10

ai ai

Sākas kārtējais lohotrons:)) Paprasiet cik lieli "ieguvēji" ir patreizējo nopakoto māju īpašnieki. Cik tad liels ir tas ieguvums izdevumos par kvadrātmetru?

pirms 11 gadiem, 2009.04.08 09:01

Vietējās ziņas