Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedāvās iespēju strādāt vasarā

Jau šī mēneša beigās Nodarbinātības valsts aģentūra aicinās pieteikties tos darba devējus, kuri skolēniem piedāvās iespēju strādāt vasaras brīvlaikā. Vasaras nodarbinātības pasākums ir plānots no jūnija sākuma līdz augusta beigām.

“Nodarbinātības pasākumā varēs piedalīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs, lai iegūtu praktisku darba pieredzi, uzzinātu, kas ir darba intervija, darba līgums, kādas ir darba tiesiskās attiecības, un gūtu priekšstatu par darba tirgu. Mēs ļoti ceram, ka darba devēji šogad būs aktīvāki, nekā tas bija pērn,” saka Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko.

Viņš stāsta, ka, piemēram, pērn bijis vairāk nekā 100 skolēnu un jauniešu, kuri izteikuši vēlmi strādāt vasaras brīvlaikā, bet šādu iespēju raduši tikai 60.

Darba devēji ir neaktīvi
“Diemžēl darba devēji pēdējā laikā nevēlas pieņemt darbā skolēnus. Esot nepieciešams kārtot daudz dokumentu. Pirmajos četros gados, kad aizsākās skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums, piedāvājumu bija daudz. Galgauskas pagasta zemnieku saimniecības “Lācīši” saimnieks Stanislavs Gžibovskis pat tika atzīts par labāko darba devēju šajā pasākumā, bet arī viņš tagad atsakās pieņemt darbā skolēnus, jo esot jāaizpilda pārāk daudz dažādu dokumentu,” saka V.Lituņenko. 

Par darbu skolēns saņems atalgojumu valstī noteiktās minimālās algas apmērā par pilnu nostrādātu darba laiku. Tie ir 370 eiro pirms nodokļu nomaksas. Aģentūra darba devējam nodrošinās dotāciju skolēna mēneša darba algai 50 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Otru algas pusi skolēnam maksās darba devējs.  Viens darba vadītājs varēs vadīt ne vairāk kā 10 skolēnu darbu.

V.Lituņenko skaidro, ka aģentūra apmaksās arī veselības pārbaudes skolēniem, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošinās skolēnus pret nelaimes gadījumiem darba vietās. Savukārt darba devējs par nodarbināto skolēnu veiks darba devēja un darba ņēmēja nodokļu nomaksu.

Skolēni darbam vasaras brīvlaikā varēs sākt pieteikties pavasarī. Arī šogad viņi vasaras darbam varēs pieteikties elektroniski ar aģentūras interneta vietnes starpniecību.

Šogad aģentūras skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā plānots iesaistīt četrus tūkstošus skolēnu. Pieredze rāda, ka visi strādāt gribošie skolēni piedalīties pasākumā nevar, jo ir ierobežots izveidoto darba vietu skaits.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas