Piektdienās cilvēku pieplūdums veikalos Gulbenē lielāks nekā parasti 29

Arī Gulbenes veikalos piektdienās ir novērojama liela pircēju plūsma, zinot, ka brīvdienās atsevišķas preču grupas preces nedrīkst pirkt. Brīvdienās veikalos var tirgot tikai pārtikas un higiēnas preces, un, kur tas iespējams, nepārtikas preču plaukti ir norobežoti ar lentēm.

Veikalu tīkla “Top!” mārketinga direktore Ilze Priedīte “Dzirkstelei” stāsta, ka veikals bija un ir gatavs brīvdienām, jo apzinās pamatmērķi – vīrusa izplatības ierobežošana visiem kopā. “Veikali jau tagad ievēro un ievēros samazināto cilvēku daudzumu tirdzniecības zālē, nodrošinām 15 kvadrātmetrus uz vienu apmeklētāju. Lielākajos veikalos brīvdienās norobežojam preces, kas nav pārtikas un higiēnas preces, kā arī izvietojam plakātus ar norādi par to, ka brīvdienās un svētku dienās konkrētās preču grupas iegādāties nevar. Gulbenē novērojām lielu cilvēku pieplūdumu piektdienā, kad tika pirktas dažādas preču grupas, tajā skaitā alkoholiskie dzērieni un tabakas izstrādājumi. Sestdiena un svētdiena bija salīdzinoši mierīgas, pircēju bija krietni mazāk. No precēm, ko nebija iespējams iegādāties, pircēji vēlējās iegādāties sveces, rotājumus, cepampapīru, rotaļlietas un zeķes. Brīvdienu apgrozījuma kritumu nespēja kompensēt arī piektdienas apgrozījuma pieaugums. Kopumā pircēji izturas saprotoši, un paredzam, ka nākamās brīvdienas būs ar vēl mazākiem pārpratumiem, jo pietiekami daudz pircēji tiek informēti dažādos kanālos!” uzsver I.Priedīte.

SIA “Maxima” komunikāciju vadītāja Liene Dupate-Ugale stāsta, ka kopumā situācija veikalos pirmajās brīvdienās ar jaunajiem ierobežojumiem, kas liedza iegādāties virkni nepārtikas preču, kā arī alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus, aizvadītas mierīgi, tomēr piektdienā un pirmdienā bija vērojams lielāks cilvēku skaits, kuri iegādājās vairāk preču nekā parasti, jo īpaši rūpniecības un saimniecības preču kategorijās, tāpat arī vērojams lielāks pieprasījums pēc alkoholiskajiem dzērieniem.

“Bažas rada svētku brīvdienu grafiks, kad astoņām svētku dienām pa vidu būs tikai trīs darbdienas, lai iegādātos preces no aizliegto saraksta,” uzsver L.Dupate-Ugale.

Līdzīga situācija ir arī “Rimi” veikalā. SIA “Rimi Latvia” vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Šakirova stāsta, ka nedēļas nogales ierobežojumi veicina situāciju, ka piektdienās būtiski palielinās plūsma veikalos - klienti steidz iegādāties lielos nedēļas pirkumus un īpaši tās preču kategorijas, kas brīvdienās ir aizliegtas. Daudzviet tas rada rindas un apsardzei un veikalu darbiniekiem ir papildu slodze, lai nodrošinātu visu drošības prasību ievērošanu. Tāpat papildu slodzi darbiniekiem rada arī veikala vides sagatavošana brīvdienu ierobežojumiem un pēc tam – atgriežoties pie darbdienu veikala režīma.

“Salīdzinot ar piektdienu, kad pircēji steidza iegādāties lielos nedēļas iepirkumus un īpaši tās preču kategorijas, kas brīvdienās tiek aizliegtas, brīvdienās pircēju plūsma veikalos bija neliela visu “Rimi” formātu veikalos visā Latvijā. Lielu neizpratni pircējiem rada tas, kas ir un kas nav pirmās nepieciešamības preces, un tādu preču aizliegums kā skūšanās produkti, atkritumu maisi, bērnu pudelītes, zvanu kartes, baterijas, spuldzītes un citas saimniecībā it kā nepieciešamas lietas, kas atļauto produktu tirdzniecības sarakstā nav iekļautas. Būtu rūpīgi jāpārdomā situācija ar ierobežojumiem pirms Ziemassvētku garajām brīvdienām, lai neveicinātu masveida drūzmēšanos pirms svētku dienām un veikalos būtu iespējams nodrošināt drošu iepirkšanos,” uzsver E.Šakirova.

Viņa arī saka, ka lielākoties pircēji ir saprotoši. “Tomēr veikalos bija vērojamas arī konfliktsituācijas, kas ir saistītas gan ar ierobežoto tirdzniecību brīvdienās, gan drošības prasību ievērošanu – masku nēsāšanu, distances ievērošanu un noteikta cilvēku skaita atrašanos veikalā,” saka E.Šakirova. 

Daži veikali pagarinājuši darba laiku līdz pulksten 22.00.

Pievieno komentāru

Komentāri 29

Hmmm

Šodien biju Maxima veikalā, centrā....... ja godīgu tur nav kur apgriezties un cilvēki viens otru gāž no kājām, sen nebiju tur bijusi, bet šodien sapratu, ka laikam neviens vairs nestrādā, jo veikals pilns jau 13:30 pat mašīnu nav kur nolikt...... plus vēl starp neskaitāmo klientu drūzmu cenšas izspraukties grīdas mazgājamā mašīna, kura ir lielāka par pašu veikalu :) ja godīgi, tad saprotu kādēļ saslimušo skaits tikai vairojas, cilvēki vairs neievēro distanci, viens otram grūžas virsū utt.... žēl, bet mēs neprotam pāris nedēļas ievērot noteikumus, ja visi būtu apzinīgāki, sen jau no šīs bedres mēz būtu izkāpuši.....

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.16 16:51

Gulbeniete

Tā ari būs.Ar stulbajiem aizliegumiem tikai burzmu taisa.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.16 17:58

anna

Diēta ir pagājušais gadsimts! Lai zaudētu svaru, jums vairs nav nepieciešams sevi izsmelt ar diētām! Es šeit lasīju par jaunu un veselīgu metodi - *** es izmēģināju tik daudz lietu, visas diētas, fitnesu, labi, es varētu zaudēt 2 kg un ar šo rīku mēneša laikā zaudēju 15 kg, un es jūtos lieliski! Es iesaku visiem!

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 02:31

ak

Ej no rīta - burzmas nav nekādas. Ak kā vieniem gribas , lai kāds viņus kontrolē, bet citiem atkal vajag nez kādu brīvību. Tak izdomājiet, ko īsti jums vajag. Nu pilns veikals, nu neej iekšā, ja baidies. nav taču vienīgais veikals Gulbenē. Katram ir galva uz pleciem un kaut kādas smadzenes. Ja apsargs aizrāda, - nepatīk, ja neaizrāda - atkal nepatīk. tad sēdi mājās un viss.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 09:57

X to hm

Tu pati to burzmu arī papildinājis. Lai visi ir apzinīgi, bet es drīkstu... Un tā domā lielākā daļa. Ja redzi, ka veikals pilns, ko lien? Lai uzrakstītu komentāru?

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.16 16:55

.

Hmm... Kādam taču jākontrolē, cik cilvēku ieiet veikalā, lai nepārkāptu noteikto apmeklētāju skaitu. Zinu, ka Rīgā pārsvarā pie ieejas veikalā stav apsargs un kontrolē cilvēku skaitu. Vai tad te neviens neko nekontrolē?

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.16 19:02

Mmm

Pie mums Gulbene neviena veiklā neko nekontrolē. Burzma ir visu laiku lielā

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.16 20:42

Gulbeniesi

Ja nav ko likt dzirkstele tad neliekas ne ko.kada jums ir darīšana pa Gulbenes cilvēkiem kas iet uz veikalu vai neiet.varbut vēl vajadzēs atskaitities cik uz toleti ejām.Smiekligi.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.16 19:04

G

Ja nepatīk, tad var arī nelasīt.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.16 19:49

?

Gulbeniesi ! Kas tā tāda tolete ir? Skolā esi gājis?

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 08:16

Urbis

Sveiciens gramatikas skolotājai...

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 13:09

Ance

Otrdiena. Madona. Lielie veikali. Desmit no rīta un divi pēcpusdienā. Nav kur adatai nokrist. Vairāk kā divas stundas. Bet man vajadzēja pārtiku. Nebiju bijusi veikalā divas nedēļas. Domāju,kā nomiršu. Karsti,kur apsēsties nav. Jā gribu nomazgāt rokas,jāmaksā 20 kapeikas. Cik tālu vēl mēs iesim?
Ko no tā mēs varam secināt????
Tie cilvēki,kas strādā "IT KĀ" no mājām,galu galā ir veikalos. Gana daudz bija arī skolnieku.
Varbūt kāds var pateikt,kāda te ir drošība ?

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.16 21:49

?

Vai tad Lizumā nav veikalu, ka jālec uz Madonu?

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.16 23:14

?

Kurš liek līst šai burzmā? Paši vien vainīgi. Gan jau ir iespējams iepirkties bez burzmas. Katrs var izvēlēties, kas viņam dārgāks- sava un tuvinieku veselība vai kāda štrunta dāvana Ziemassvētkos.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.16 23:33

Pimpa plēve

Tev 20 kapeiku žēl, lai ***u un savas roķeles nomazgātu?

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 11:44

Ir dažādi

Teikšu godīgi, ja strādāju no plkst.8-17, kamēr tieku mājās ir jau 17.30. Tehnikas un visādi citādi nepārtikas veikali strādā līdz 18.00. Kā man nepieciešamo nopirkt, kaut vai Ziemassvētkiem? Ne visu var lielveikalos nopirkt. Sestdiena/svētdiena kā zināms šie veikali ir ciet. Nav jau tā ka iztikt nevar, bet diskomforts ir. Kaut vai svecītes uz kapiem nopirkt, mājās turēt tās turēt negribētos, kaut vai māņticības pēc vien.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 08:45

Zara

Tas tikai normāli!,Svētki priekšaa!!!! Cilvēki iepērkaas steidz, nopirkt ko vaag! Kā gan citādi?????? Visu aizslēgs un.....kam ir krājumu krājumi dāvanu dāvanas tie neskries ! Kam nav ies!!!!

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 10:11

Atbilde ?

Kāda te saistība ar Lizumu? Iet runa vispār par veikaliem,jebkur. Nevajag nemaz piektdienu vakarus.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 10:41

Jana

Tā kā neēduši būtu, var vienu gadu bez dāvanām iztikt. Nav ko brīnīties par veikalu šturmēšanu. Tā, lūk.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 11:23

Ir dažādi

Tad pasakiet to maziem bērniem, kas svētkus gaidījuši visu gadu!
Un kur nu vēl, ja iekrīt vārda un dzimšanas dienas šajā laikā, pasaki bērnam - tev dāvanas nebūs!
Lai arī sagatavotu galdu ģimenei, ir šis tas jānopērk.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 14:22

ir dažādi

Normāli vecāki saviem mazajiem bērniem jau sen ir sagatavojuši dāvanas un galdu, bet ja Jūs esiet bezatbildīgs un uzziniet par bērna svētkiem tikai atvases dzimšanas dienā, tad lai jums dzīvē veicas.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 16:26

Atbilde normālajam vecākam

Algas dienas ir konkrētos datumos, kad ieskaita, tad eju.
Ir cilvēki, kas nevar pirms laika nopirkt, jo ir tik cik ir tās naudas.
Ir produkti, kam nav mēnešiem garu termiņu.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 16:30

normāli vecāki

un pēkšņi Jums algu ieskaitīja tieši sestdien vai svētdien un tāpēc bērnam izpalika dāvans, bet galdu tak var uzklāt arī svētdien, loģikas jūsu atbildē ir nulle

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 16:37

sviests

kurš vecāks savam bērniņam meklē dāvanas dzimšanas dienā, nu tas ir murgs puiekrītu dāvanas jāsagādā jau iepriekš. Tagad ir ziemassvētku laiks un ko? dāvanas meklēsim 24 datumā, kad ieskaitīs naudu. IQ tuvu nullei

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 16:40

Lūk tā!

Paēdušam nabagus nesaprast!

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 16:43

atbilde it kā normālajam

Man alga tikai 25.datumā, nu labi, izmaksās kā ar svētkiem 23. Iešu uz veikalu tad kad saņemu!!!
Agrāk nevarēju, piedodiet komentētāji!

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.18 18:43

Atbilde plēvei

Šausmas,cik tu pieklājīgs!!! Vai ar tādu muti maizīti ēd? Domā gan,ko raksti. Lai cik kādu gribētu apsaukāt. Bet tur nu es piekrītu,ja higiēnu vajag ievērot pastiprināti,tad iedzīvoties uz ļaužu rēķina nav smuki. Tieši tāda pati problēma ir arī ar maskām. Cilvēki saprot,kā jāmaina biežāk, bet gribēdams nevari tik daudz nopirkt. Labi vēl,ka tur maisiņā,nevis nēsā kabatā. Arī tas jau ir labi.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 15:37

Suns

Viņš ne tikai maizīti ar to mēli ēd, bet pa reizei arī vāveres palaiza! :)

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 19:38

Vietējās ziņas