Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piemēslo konteinerus šķirotiem atkritumiem 12

Kāpēc iedzīvotāji konteineros, kuri ir paredzēti šķirotajiem atkritumiem, met visu, kas ienāk prātā? Kāpēc neviens to nenovērš? To "Dzirkstelei" jautā gulbenieši, kuru mājas ir Rīgas ielā, veikala "Maxima" tuvumā. Ir novērots, ka nepazīstami cilvēki piebrauc ar auto tieši pie konteineriem un salādē nešķirotus atkritumus krāsainajos konteineros, kas domāti tikai un vienīgi stiklam (zaļais), papīram (zilais) un plastmasai (dzeltenais).

SIA "Alba" valdes loceklis Romans Adamovičs "Dzirkstelei" saka, ka šis nav viņa kompetences jautājums. Jāvaicājot pašvaldībai. SIA "Alba", kura no Gulbenes pieved atkritumus poligonam Litenē, pildot tikai šā poligona apsaimniekotājfirmas - SIA "Alba 5" - norādījumus. Arī Gulbenes pilsētas pārvaldes komunālās saimniecības nodaļas vadītājs Jānis Krastiņš "Dzirkstelei" saka, ka šī problēma ir pašvaldības sāpe, taču tā faktiski neskar iedzīvotājus.  

"Ja šķiroto atkritumu konteineros iedzīvotāji met nešķirotus atkritumus, poligons tādu saturu neņem pretī. Tas nozīmē, ka piemēslotais šķirojamo atkritumu konteiners pašvaldībai jāizved par saviem līdzekļiem," viņš saka.

 

J.Krastiņš uzsver, ka Gulbenē konteinerus, kas paredzēti sašķirotu atkritumu izbēršanai, atļauts izmantot visiem Gulbenes novada iedzīvotājiem. Taču prakse liecina, ka nereti šajos konteineros saber nešķirotus atkritumus. Tāpēc pilsētas pārvalde nākusi klajā ar ideju izveidot Gulbenē speciālu laukumu šķiroto atkritumu bēršanai.

 

"Tādam laukumam apkārt vajag žogu. Vajag uz vietas sargu, kurš pieskata notiekošo. Šajā laukumā ikviens Gulbenes novada iedzīvotājs, kurš vēlas šķirot atkritumus un nemaksāt par to noglabāšanu, varēs tos vest un atstāt tur," saka J.Krastiņš.

 

Citās Latvijas pilsētās šādi laukumi jau esot ierīkoti. Problēmas būtību J.Krastiņš formulē tā: "Daļa iedzīvotāju uzvedas kā neaudzināti cilvēki."

 

Gulbenes pilsētas pārvaldes sabiedriskās kārtības sargs Mārtiņš Didrihsons - Linards - Nuka "Dzirkstelei" stāsta, ka faktiski atrast un sodīt šķirojamo atkritumu konteineru piesārņotājus ir ļoti grūti. Pilsētas videonovērošanas kameras tur maz ko līdz.

 

"Ir bijuši gadījumi, kad cilvēki zvana, saka, ka redzējuši pie savas mājas konteineriem piebraucam automašīnu, no kuras šoferis izņem un salādē konteineros atkritumus. Esot pierakstījuši automašīnas numuru. Vēlāk, kad veicu pārbaudi, atklājas, ka tas ir bijis šīs pašas mājas iedzīvotājs. Ja viņš nešķirotus atkritumus ir iemetis konteineros, kas paredzēti šķirotiem atkritumiem, tad jājautā, kāpēc viņš tā darījis. Varbūt citi konteineri tajā brīdī bija pārpildīti?" saka M.Didrihsons - Linards - Nuka.

 

Viņš sapratis, ka vienīgais problēmas risinājums ir vēl un vēl skaidrot cilvēkiem un izglītot viņus par nepieciešamību šķirot atkritumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

nu redz

Nu ir jau tur arī tie citi konteineri, tur jau tas stāsts :)

pirms 8 gadiem, 2011.11.02 11:56

vaards

Varbuutaas tiem trim konteineriem blakus var uzlikt veel vienu neshkjirotajiem atkritumiem, lai tad tie, kuri neprot lasiit vai neatshkjir kraasas, met savus atkritumus tur? Nu, tad vismaz savaakto papiiru, stiklu un plastmasu vareetu paarstraadaat. Varbuut tas finansiaali buutu pat mazliet izdeviigaak (nu, vismaz uz kaadu laiku, kameer sabiedriibaa ieaudzinaas atkritumu kultuura un cienja pret vidi) :)

pirms 8 gadiem, 2011.11.02 02:33

skarbi

31.10.2011. 13:01:32
Un bērnam mēz atbildam , ka:
1) diemžēl ir cilvēki - parazīti, kam vienalga, kur cūko,
2) darboties mazspējīga pašvaldība, kam tāda lieta kā izgāztuves pilsētas centrā ir sāpīga problēma, kura neskar iedzīvotājus!
Bērnam jāaug lielam un gudram, daudz jāmācās, lai nekļūtu līdzīgam iepriekš minētajiem

pirms 8 gadiem, 2011.11.01 01:50

nu gan

Tu dīvains esi? Ja tu maksā par atkritumu izvešanu, tad tev jābūt arī konteinream, kurā mest atkritumus, bet, ja nemaksā, tad jāsāk maksāt :)

pirms 8 gadiem, 2011.10.31 17:43

Jānis

Sakiet lūdzu, kur lai liek citus atkritumus, ja tie neatbilst dotiem konteineriem.

pirms 8 gadiem, 2011.10.31 16:07

,,,

Bet kurš tad piemēslo ??? Ja paši uzvedamies kā cūkas, labākajā gadījumā, tad miskastē nākas dzīvot. Vēl būtu ieteikums pašvaldībai, sakārtot privāto sektoru. Kā var būt tāda situācija, ka līgums par atkritumu izvešanu ir noslēgts, konteiners ir iedalīts, bet gada laikā neviens konteiners nav izvests ? Atbilde ir ļoti vienkārša - privātmāju īpašnieki savus atkritumus samet blakus esošajos konteineros, par šiem atkritumiem samaksā daudzdzīvokļu māju īpašnieki, privātie gadiem dzīvo uz šo cilvēku rēķina, un viņiem par to nekas nav...

pirms 8 gadiem, 2011.10.31 14:03

un pie 2. bērnudārza un pie centra maksimas.. toč kā kaut kādā laimes lāča zemē... nāks kāds un satīrīs...
Bērns no rīta jautā, kāpēc mēs dzīvojam miskastē?

pirms 8 gadiem, 2011.10.31 13:01

?

Paskatieties labāk kas notiek pie vakarskolas. ;)

pirms 8 gadiem, 2011.10.31 10:08

Šķirotājs

Ir pavērots kā šķiro Madonā, Smiltenē, Valmierā. Valmierā un Smiltenē ir viens konteiners visiem šķirojamajiem atkritumiem. Ja projām vedot tāpat saber vienā kravaskastē, tad nav jēgas aizņemt vietu ar liekiem konteineriem. Madonā šķirošanas konteineri parasti novietoti attālāk no sadzīves atkritumu konteineriem. Madonā konteiners stikla pudelēm konstruktīvi ļoti atšķiras no parastā sadzīves atkritumu konteinera. Gulbnenē uz šķirošanai paredzētajiem konteineriem kādu laiku atpakaļ vienīgais uzraksts bija "Alba 5"
Formāli protams Gulbenē viss ir uztaisīts ļoti labi, tikai Alba 5 izpratnē iedzīvotāji tādi dumāki kā Valmierā.

pirms 8 gadiem, 2011.10.30 13:44

janis

sorrry, bet kaada jēga sķirot skirot gulbenē? tāpat visiem konteineriem reizē pakaļ atbrauc viens atrkritumu auto.

pirms 8 gadiem, 2011.10.29 23:41

Pie 2. bērnu dārza ir katastrofāls skats-glaunās miskastes pārpildītas,viss mētājas pa zemi...Naudu kāst Alba prot,savu darbu paveikt-tas gan pieklibo.

pirms 8 gadiem, 2011.10.29 20:20

Vietējās ziņas