Pieminēs genocīda upurus

Gulbenes pilsētā un citviet novadā 25.martā cilvēki pulcēsies piemiņas vietās, lai godinātu komunistiskā genocīda upuru piemiņu.

Gulbenes dzelzceļa stacijā pie piemiņas zīmes ļaudis aicināti pulcēties pulksten 12.00, lai noliktu ziedus un iedegtu piemiņas sveces. Pasākumā piedalīsies Gulbenes kultūras centra senioru vīru ansamblis "Namejs". Pēc pasākuma politiski represētās personas dzelzceļa stacijas telpās vēl brīdi kavēsies skaudrajos atmiņu stāstos, kopīgi malkos tēju un kopīgi dziedās dziesmas.  

Lizuma pagasta iedzīvotāji šajā dienā atceres pasākumā pulcēsies pulksten 14.00, bet pulksten 16.00 Lizuma kultūras namā būs iespējams noskatīties dokumentālās filmas "Sibīrijas bērni" un "...Igarka, Cerība un Taurenis".

 

Pieminot uz Sibīriju izvestos no Rankas pagasta, pulksten 14.00 tiks nolikti ziedi pie piemiņas zīmes Rankas kapos, bet pulksten 14.30 sāksies atceres pasākums "Šķirts no Dzimtenes un mājām" Rankas kultūras namā. Tajā tiks prezentēts Rankas pamatskolas skolēnu pētījums "Trešā Atmoda Rankas pagastā".


Pulksten 12.00 tiks nolikti ziedi un iedegtas sveces arī Lejasciema kapsētā pie piemiņas zīmes. Pēc tam visi aicināti uz atmiņu pasākumu Lejasciema Kultūrvēsturiskā mantojuma centrā, kā arī uz kopīgu pakavēšanos Lejasciema vidusskolas ēdnīcas telpās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas