Pieņem izaicinājumu

Lizuma vidusskolas skolēni ir iesaistījušies starptautiskā projektā. Tā gaitā viņi cer iegūt padziļinātākas zināšanas par trešās Atmodas saistību ar Lizuma cilvēkiem, pilnveidot angļu valodu, kā arī iegūt pieredzi, komunicējot ar jauniešiem no ASV.

Lizuma vidusskolas vēstures skolotājs Sandris Rakauskis stāsta, ka sadarbības projekta „Apaļais galds: kultūru kontakti, sarunas un palīdzības projekti Latvijā un ASV" mērķis ir pētīt pilsoniskas sabiedrības lomu pārmaiņu procesos un ikdienas dzīvē.


Katru Latvijas skolu, kuras piedalās šajā projektā, pārstāvēs darba grupa ar septiņiem skolēniem un tās vēstures skolotājs. Lizuma vidusskolas darba grupas sastāvu veido 10. un 11. klases skolēni- Kintija Pētersone, Ieva Kalniņa, Māris Kaufelds, Ernests Stūriška, Paula Pajate, Madara Krevica un Una Cimdiņa, kā arī vēstures skolotājs S.Rakauskis.


Oktobrī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā notika pirmā nodarbība, kuras laikā dalībnieki iepazinās ar veicamajiem uzdevumiem un piedalījās lekcijā par mutvārdu vēstures interviju veidošanas pamatiem.
S.Rakauskis atzīst, ka pēc pirmās tikšanās Lizuma vidusskolas darba grupa ir patīkami iespaidota.

 

"Skolēni no Lizuma pārliecinājušies, ka dalība projektā būs ļoti atbildīga un izaicinājumu pilna - būs jāapgūst un jāpilnveido prasmes komunicēt ar dažāda vecuma cilvēkiem, veidot kvalitatīvas intervijas, kas nebūt nav tik viegls darbs," saka skolotājs.


Savukārt skolēni atzīst, ka ļoti vērtīga bijusi nodarbība par mutvārdu vēstures avotiem un iespēja neformālās sarunās iepazīties ar pārējām skolēnu dara grupām, kā arī uzzināt daudz vairāk par Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ekspozīciju.


Projekta gaitā grupa skolēnu no katras valsts dosies apmaiņas braucienā uz otru projekta dalībvalsti.
Projektu finansē ASV Valsts departaments un administrē Amerikas Muzeju asociācija, kā arī līdzfinansē Nacionālais Konstitūcijas centrs, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs un ASV vēstniecība Latvijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas