Pieņem rezolūciju par azartspēlēm 3

Gulbenes novada domes sēdē deputāti pieņēma rezolūciju par azartspēlēm. Rezolūcija tapusi pamatojoties uz novada domes deputāta Jāņa Antaņeviča mutisko ierosinājumu par azartspēļu ierobežošanu pilsētā un lauku teritorijā.

Gulbenes novada domes pieņemtā rezolūcija par azartspēļu ietekmes mazināšanu paredz ietekmēt azartspēļu iekārtu, spēļu vietu skaitu, to izvietojumu un pieejamības samazinājumu Gulbenes novadā.

 

Rezolūcija paredz ierobežot lēmumu pieņemšanu par laimētavu, spēļu zāles, totalizatoru vai derību likmju pieņemšanas vietu izveidei Gulbenes novadā, pieņemt ierobežojušos lēmumus par azartspēļu organizēšanas ģeogrāfisko vietu atrašanos un reklāmas izvietojumu, nepieļaut jaunu izveidi un veikt pārraudzību par esošo laimētavu, spēļu zāles, totalizatoru vai derību likmju pieņemšanas vietu darbību, kā arī izstrādāt saistošos noteikumus „Par azartspēļu vietu ierobežošanu Gulbenes novadā".

 

Rezolūcijā ir uzsvērts, ka azartspēļu un izložu likuma 42.panta norma ir viena no būtiskākajām pamatojuma normām, jo tā paredz pašvaldības pienākumu izvērtēt, bet ne kategoriski aizliegt spēļu zāles ierīkošanu, tātad tā ir devusi tiesības katrai pašvaldībai lemt par azartspēļu organizēšanas ierobežošanu vai aizliegumu katrā konkrētā gadījumā, ņemot vērā likumā noteikto kritēriju raksturu un attiecīgās administratīvās teritorijas faktiskos apstākļus, kā arī nosakot papildus kritērijus un iemeslus, kāpēc saskaņā ar tiem tiek aizliegta azartspēļu organizēšana.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

exxx

Viens prātīgs ierosinājums, un viens, sakarīgs lēmums!

pirms 9 gadiem, 2011.08.01 13:05

vaņa

Kāpēc citu baudām ( uzdzīvot, klaigā , kauties ) rīta agrumā pie azartspēļu hallles ( ir tāda 'varena' celtne pilsētas centrā) jātraucē manējām "baudām" - vienkārši izgulēties pēc saspringtajiem darbiem.

pirms 9 gadiem, 2011.08.01 12:50

Vietējās ziņas