Piens ceļo uz Preiļiem

Gulbenes rajona zemnieki, lielākoties no Beļavas, Stāmerienas un Litenes pagasta, kuri līdz šim bija neziņā, kur realizēt saražoto pienu, jo akciju sabiedrība "Rīgas piena kombināts" slēdza SIA "Zeltaleja" piena savāktuvi, tagad to nodod akciju sabiedrībai "Preiļu siers".

Izvirza ultimātu Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad zemnieki bija uzklausījuši vairāku piena pārstrādes uzņēmumu pārstāvju piedāvājumu. SIA "Zeltaleja" valdes priekšsēdētājs Ivars Babris atzīst, ka "Preiļu siera" piedāvājums zemniekiem bijis vispieņemamākais.

"Šis pārstrādes uzņēmums paņem visu piena daudzumu, ko pirms tam veda uz "Rīgas piena kombinātu". Pārstrādātājs izvirzīja ultimātu, ka līgums par piena piegādi jāparaksta visiem piena ražotājiem, kas pienu nodod Zeltalejas savāktuvē. Cerēsim, ka "Preiļu siers" pildīs savus solījumus piena ražotājiem. Diemžēl situācija piensaimniecībā ir slikta ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā," saka I.Babris.

Sola maksāt laikā

"Preiļu siers" mazo saimniecību īpašniekiem, kuri pienu nodod kannās, par kilogramu maksā 9 santīmus, bet lielo saimniecību, kurās ir piena vads, īpašnieki saņem 14,5 santīmus par kilogramu. Tiek piemaksāts arī par daudzumu. Diemžēl maksa nav liela, bet arī "Rīgas piena kombināts" neko vairāk neesot piedāvājis. Labākajā gadījumā tikai 11 santīmus par piena kilogramu.

""Preiļu siers" solīja par pārstrādei piegādāto pienu samaksāt mēneša laikā. Ja solījums tiks pildīts, tad būs labi," piebilst I.Babris.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas