Piensaimnieki piedalās seminārā 1

Piena ražotāji pulcējās uz semināru, kurā tika runāts par iespējām un darāmām lietām piena ražošanas saimniecībās krīzes apstākļos. Ikviens piensaimnieks tika aicināts piedalīties seminārā un jau iepriekš sagatavot aktuālos ražošanas problēmjautājumus par savu saimniecību. 

Uz semināru pulcējās piena ražotāji no Gulbenes, Alūksnes, Balvu, Madonas un citiem novadiem.

Galgauskas pagasta zemnieku saimniecība “Lācīši” saimnieks Stanislavs Gžibovskis atzīst, ka seminārs ir bijis ļoti vērtīgs.

“Es to noklausījos ar lielu interesi, sevišķi tagad, kad jāskatās, kur katru centu lietderīgi izmantot, un seminārs bija par ražošanas izmaksu samazināšanu. Arī man bija daudz ko mācīties. Arī man saimniecībā ir pozīcijas, kur var samazināt izmaksas, un pie dotajām piena cenām tas ir ļoti svarīgi. Seminārs ilga aptuveni trīs stundas. Ļoti žēl, ka no citiem novadiem piena ražotāji var atbraukt, bet no mūsu novada seminārā piedalījās tik maz. Un seminārs bija par brīvu. Nepareizi darīja tie, kas neatnāca,” saka S.Gžibovskis.

Savukārt Lizuma pagasta bioloģiskās zemnieku saimniecības “Augstkalni” pārstāve Līna Berga saka, lai arī bijis interesanti uzklausīt informāciju, neko ļoti vērtīgu nav guvusi šajā seminārā, jo runāts tikai jau par zināmām lietām.

Semināra beigās biedrība „Zemnieku saeima” informēja par atbalsta maksājumiem lauksaimniekiem, plānotajiem atbalsta pasākumiem lauksaimniecības uzņēmumos, kā arī aktuālajām izmaiņām likumdošanā.

Seminārā, kas notika otrdien, piena ražotāji tika informēti par to, kas šobrīd piena ražošanas saimniecībā ir darāms un kas noteikti ne. Tāpat klātesošie tiks iepazīstināti ar piemēriem, kad pašizmaksa pārsniedz piena cenu, un citiem aktuāliem jautājumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Berga "iespārda" Stasi

Galgauskas pagasta zemnieku saimniecība “Lācīši” saimnieks Stanislavs Gžibovskis atzīst, ka seminārs ir bijis ļoti vērtīgs. "[...] Arī man bija daudz ko mācīties. Arī man saimniecībā ir pozīcijas, kur var samazināt izmaksas, un pie dotajām piena cenām tas ir ļoti svarīgi. [...]".

Savukārt Lizuma pagasta bioloģiskās zemnieku saimniecības “Augstkalni” pārstāve Līna Berga saka, lai arī bijis interesanti uzklausīt informāciju, neko ļoti vērtīgu nav guvusi šajā seminārā, jo runāts tikai jau par zināmām lietām.

pirms 6 gadiem, 2014.11.07 12:32

Vietējās ziņas