Piesaka vairāk nekā 40 talkošanas vietas

Sestdien, 28. aprīlī, no pulksten 9.00 līdz 15.00 Latvijā notiks Lielā Talka ar moto “Mainām Latviju! Maināmies paši!”. Līdz 20. aprīlim bija iespējams reģistrēt talkas vietas. Par to informē Gulbenes novada pašvaldības "Lielās Talkas 2018" koordinators Jānis Šmoteks (mobilais tālrunis 26310272, e-pasts: janis.smoteks@gulbene.lv).

J.Šmoteks apstiprina, ka Gulbenes novadā pieteiktas vairāk nekā 40 talkošanas vietas.

"Pilsētā un pagastos talkas organizē valsts un pašvaldības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti. Ļoti aktīvi cilvēki ir pilsētā, daudzi pieteikušies strādāt kā privātpersonas Spārītes un Emzes parkā un citviet. Novada domes speciālisti kopā ar muzeja un Labiekārtošanas iestādes darbiniekiem darbosies Sarkanās pils parkā, muzeja pakalnē un Rūdolfa parkā; jauniešu centrs "Bāze" - Vecgulbenes muižā. Pieteikušies talkai arī iedzīvotāji no Dzelzceļa ielas 21, Robežu ielas 8, kā ik gadu rosīšanās notiks arī pie luterāņu baznīcas, Raiņa ielā gar dzelzceļa malu; talkā izies Viestura ielas, Naglenes ielas un Parka ielas iedzīvotāji. Patiešām ir daudz entuziastu grupiņu, kas grib talkot. Sinolē jaunieši sakops jauniešu centra pagalmu; Stāmerienā - "Lāčausi", tautas nama apkārtni un kuģīša piestātnes vietu pie ezera; Lizumā - Velēnas dievnama teritoriju, "Kalaņgu" apkārtni, peldvietu Augstajos kalnos; Stradu pagasta iedzīvotāji sakops jauno pārvaldes mājvietu pie muzeja un daudzdzīvokļu māju iekšpagalmus; Rankā satīrīs Gaujas tilta stāvlaukumu pie Gulbene-Smiltene autoceļa, pie pagastmājas dīķa vietu, kā arī SIA "Grantiņi 1" teritoriju; Litenē - muižas teritoriju, parka stadionu; Līgo - pagasta centrā pie Asarupes; Daukstu pagastā - Krapā tīrīs lapas, griezīs krūmus; Galgauskā - baznīcas apkārtni; Tirzā - Kancēnu kapsētu, baznīcas apkārtni, Āžu HES un estrādi; Druvienā - Silmaču estrādes teritoriju; Beļavā - estrādes teritoriju. Secinājums: kas jau katru gadu talko, tie arī šogad neizpaliek. Lai Dieviņš dod labu laiku un cilvēkiem gribaspēku un vēlmi iet kopīgi strādāt. Lai ne tikai sakopj savas sētas un savu pagastu, bet arī labiekārto un kaut ko skaistu iestāda," stāsta J.Šmoteks.

Viņš norāda, ka šogad atšķirībā no citiem gadiem pašvaldībām pašām par visu ir jāatbild un jāsponsorē gan savākto atkritumu maisu transportēšanu, gan nodošanu poligonā.

"Pašvaldības to ir apņēmušās darīt. Cilvēki par to informēti. Arī ar maisiem pieteiktās talkošanas vietas ir apgādātas. Atliek vien līdzi ņemt darba cimdus, darba rīkus un darbošanās prieku!" piebilst Lielās Talkas koordinators.

Baltos maisus reģistrētās talkas vietas bez maksasvēl var saņemt līdz 28. aprīlim pie Gulbenes novada pašvaldības Lielās Talkas 2018 koordinatora.

Plašāka informācija par Lielo Talku: www.talkas.lv

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas