Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piesardzība mežā jāievēro arī tagad

Ugunsbīstamais periods mežos ir beidzies, un, lai arī šī vasara bija ļoti sausa, mūsu pusē tā aizvadīta mierīgi. Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā bijuši tikai 11 meža ugunsgrēki, turklāt pārsvarā tie bijuši nelielā platībā. Kopējā šogad izdegusī platība ir 1,75 hektāri.


Ziemeļaustrumu virsmežniecības virsmežzinis Aldis Bricis stāsta, ka Gulbenes novada teritorijā reģistrēti trīs meža ugunsgrēki – 14.jūlijā, kad Līgo pusē izdega 0,001 hektārs, 2.septembrī, kad Beļavas pagastā izdega 0,006 hektāri, un 10.septembrī, kad Spārītes parkā Gulbenē izdega 0,0016 hektāri.


“Visos ugunsgrēku gadījumos tika ātri noreaģēts un tie nodzēsti. Lielākais ugunsgrēks, kas šovasar bija mūsu virsmežniecības teritorijā, bija Alūksnes pusē, kur dega purvs. Šajā vietā izdega 0,9 hektāri. Lai arī šī vasara bija karsta un sausa, varam priecāties, ka mūsu pusē meža ugunsgrēku nav bijis daudz un izdegušās platības ir nelielas. Jāpateicas arī ogotājiem un sēņotājiem, kas ziņoja par ugunsgrēkiem. No ugunsnovērošanas torņiem mazus ugunsgrēkus ir grūti pamanīt – ogotāji un sēņotāji ziņoja par konkrētām vietām un meža dienesta darbinieki varēja doties un dzēst šos ugunsgrēkus,” saka A.Bricis.


Lai arī ugunsnedrošais periods jau ir atcelts un palaikam nolīst arī lietus, mežā joprojām ir ļoti sauss. “Cilvēki joprojām dodas uz mežu, sākusies arī kolektīvo medību sezona. Cerēsim, ka meža ugunsgrēku vairs nebūs, tomēr piesardzība, atrodoties mežā, ir jāievēro!” piebilst virsmežzinis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas