Piešķir augstus apbalvojumus 9

Jānis Ančs saņem Atzinības krustu, Jānis Zvaigzne - Triju Zvaigžņu ordeni
Svētku laikā Rīgas pilī vairākās ceremonijās tika godināti cilvēki, kam piešķirti augsti valsts apbalvojumi. Starp apbalvotajiem ir arī divi mūsu novada cilvēki - gulbenietis Jānis Ančs un litenietis Jānis Zvaigzne.

Rīgas pils Ģerboņu zālē vakar, 3.maijā, notika Triju Zvaigžņu ordeņa un Atzinības krusta pasniegšanas svinīgā ceremonija. Tās laikā par Atzinības krusta kavalieri tika iecelts ilggadējais Gulbenes bērnu un jauniešu sporta skolas slēpošanas un biatlona treneris Jānis Ančs. Viņš apbalvojumu saņēma par mūža ieguldījumu skolu jaunatnes sporta pedagoga darbā un ieguldījumu sporta dzīves attīstībā savā novadā.  

Svarīgākais ir darbošanās prieks

"Es savu darbu vienmēr esmu veicis kārtīgi un godprātīgi, un tas ir galvenais!" saka J.Ančs. "Man dara godu sportistu, manu audzēkņu, sasniegumi. Es neesmu sagatavojis nevienu olimpieti, bet vairākiem esmu bijis pirmais treneris," saka J.Ančs.

 

Nenovērtējams ir arī J.Anča ieguldījums slēpošanas trases sagatavošanā un uzturēšanā. Jānis smej, ka apbalvojumu viņam vajadzēja piešķirt pirms diviem gadiem, kad sniega bija ļoti maz, bet trase bijusi kārtībā. Tad Jānis ar ķerru un maisiem vedis sniegu, lai tikai slēpotāji varētu trenēties. Darbojoties trasē, viņš ir manāms nepārtraukti. Arī šobrīd Jānim ir jaunas idejas.

 

Novērtējums paveiktajam

Savukārt apbalvošanas ceremonijā 1.maijā apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeni - par izcilu Tēvijas mīlestību, par mūža ieguldījumu izglītības un novadpētniecības darbā, par nozīmīgo devumu Latvijas vēstures, īpaši Latvijas armijas vēstures pētniecībā un vēstures liecību nodošanā jaunākajām paaudzēm saņēma arī ilggadējais Gulbenes novada Litenes pamatskolas direktors, latviešu valodas un literatūras skolotājs, vēstures pētnieks un sabiedriskais darbinieks Jānis Zvaigzne.

 

"Ir gandarījums, ka nav gluži veltīgi dzīvots, kaut kas ir darīts un tas ir novērtēts. Es biju ļoti pārsteigts un saviļņots par ceremonijas norisi pilī. Tā bija ļoti pārdomāta un emocionāla," atzīst J.Zvaigzne. 


 

Pievieno komentāru

Komentāri 9

1996.gada absolvente

Visu cieņu sporta skolotājam!! Patiesi penīti! Lai veicas arī turpmāk!!

pirms 9 gadiem, 2011.05.05 13:51

Keitija

Prieks par skolotāju J. Anču, beidzot viņu novērtēja!
Labs skolotājs, prieks bij iet uz sporta stundām.

pirms 9 gadiem, 2011.05.04 19:43

Visiem sporta skolotājiem vajadzētu mācīties no Anča! Ir lietas ko kāds nevar izdarīt, visi nav sportisti, bet vajag pamanīt skolēnā to, ko viņš var un to arī attīstīt un kādreiz uzslavēt. Tiem, kuri savu nākotni tieši nesaistīs ar sportu tas viss ko prasa nebūs vajadzīgs, bet svarīgākā ir skolotāja attieksme. Meitai no tēva vajadzētu pamācīties :)

pirms 9 gadiem, 2011.05.04 14:33

Skolotajs ANCS, VIENMER POZITIVS!vEIKSMI, VEIKSMI!!

pirms 9 gadiem, 2011.05.04 11:58

Lāsteka

Suminājums ordeņnesējiem!

Gadās, ka apbalvoto skaitā ir godīgi, kārtīgi darba darītāji mūža garumā. Mūsu dzīves vidē ir tādi cilvēki,tāpēc paši rosināsim viņu kandidatūras apbalvošanai.

pirms 9 gadiem, 2011.05.04 11:56

es

Skolotaajam labu veseliibu un paldies par visu,ko ir iemaaciijis!

pirms 9 gadiem, 2011.05.04 09:27

Arcix 10

Skolotājs Anču Jānis - lai dzīvo sveiks!

pirms 9 gadiem, 2011.05.04 08:16

Vietējās ziņas