Piešķir valsts ģimnāzijas statusu 8

Ceļš uz valsts ģimnāzijas statusu ilga vairāk nekā 12 gadus.

18 valsts ģimnāzijām, ka šobrīd darbojas Latvijā, ir pievienojusies vēl viena - valsts ģimnāzijas statusu ir nolemts piešķirt arī mūsu Gulbenes ģimnāzijai.

To paredz ministrijas sagatavotais un 25.novembrī Ministru kabinetā apstiprinātais rīkojums "Par valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanu".

 

Gulbenes ģimnāzijas direktore Lidija Ķeķere stāsta, ka doma par valsts ģimnāzijas statusu bijusi jau 1995.gadā, kad tika veidota Gulbenes ģimnāzija, taču toreiz vēl nebija tik liels skolēnu skaits un skola bija tikko sākusi darboties.

 

Paver lielākas iespējas

"Nolēmām nogaidīt un paskatīties, kā mums veiksies. Bija jādomā par skolēnu skaita palielināšanu un materiālās bāzes nodrošināšanu. Sapratām, ka uz nosaukumu labāk ir pretendēt, kad jau ir rezultāti. Šajos gados pa brīdim jau bijām gatavi pieņemt šo statusu, bet tad atkal pārdomājām," stāsta direktore.

 

"Tagad valstī jau ir pietiekami daudz valsts ģimnāziju, un starp tām ir izveidojusies ļoti cieša saikne, kas paver lielākas iespējas ne tikai administrācijai un priekšmetu skolotājiem, bet arī skolēniem."

 

Pērn decembrī ģimnāzija pieņēma lēmumu, ka ir gatava saņemt valsts ģimnāzijas statusu, šāgada maijā tika nosūtīta arī vēstule Izglītības un zinātnes ministrijai. Vēstulei bija pievienots arī Gulbenes pilsētas domes apstiprinājums, ka tai nav iebildumu, ka skola pretendē uz šo statusu.

 

"Tad sākās gaidīšanas laiks. Viss droši vien būtu bijis zināms jau agrāk, ja vien nebūtu šī sarežģītā budžeta pieņemšana un ekonomiskā situācija, jo valsts ģimnāzijas statusam līdzi nāk arī papildu finansējums, ko droši vien uz 1.septembri nebija tik viegli atrast," norāda L.Ķeķere.

 

Mainīsies arī skolas darbs

Direktores vietniece metodiskajā darbā Maija Skopāne saka, ka līdz ar nosaukuma maiņu noteikti mainīsies arī skolas darbs.

 

"Mums būs jāsadarbojas ar citām valsts ģimnāzijām, sadarbosies gan skolotāji, gan arī skolēni. Otrkārt, viens valsts ģimnāzijas uzdevums ir arī kļūt par reģiona metodisko centru. Tā būs vieta, kur skolotājiem notiks kursi, semināri, mācības. Patiesību sakot, jau šobrīd daļu no šī darba mēs veicam. Vairāki mūsu skolotāji ir rajona metodisko apvienību vadītāji," stāsta M.Skopāne.

 

Lidija Ķeķere piebilst, ka noteikti būs jāmēģina noturēt tādā pašā līmenī arī skolēnu mācību sasniegumi.

 

"Tā būs papildu atbildība arī skolēniem. Izvēloties mācīties ģimnāzijā, attieksmei pret mācību darbu būs jābūt ļoti nopietnai. Arī skolotājiem tas būs papildu darbs, jo tagad mēs būsim atbildīgi ne tikai mūsu vietējās pašvaldības un vecāku priekšā, bet arī visas valsts priekšā," saka direktore.

 

Valdība lēmumu par valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanu Gulbenes ģimnāzijai pieņēmusi, jo skola atbilst izvirzītajiem kritērijiem - tā īsteno trīs vispārējās vidējās izglītības programmas, centralizētajos eksāmenos A, B un C līmeņus 2005./2006.mācību gadā ieguvuši 87 procenti izglītojamo, bet 2006./2007.gadā - 76 procenti izglītojamo. Ģimnāzija veic arī pedagogu tālākizglītības centra un reģionālā metodiskā centra funkcijas.


Valsts ģimnāziju tīkls tiek veidots tā, lai šīs izglītības iestādes aptvertu visus Latvijas novadus.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

The truth

GĢ daļai skolotāju trūkst kompetences, daļa vispār nemāk mācīt, piemēram, Medne. Bet labi, ka izdevās izvilkt šo statusu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.30 02:06

:)

Malači GĢ, tā tik turēties! Labākā skola Gulbenes rajonā!!!! :))

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 21:45

Petene

Es ari esmu gimanaziste,gaju uz turieni daudzus gadus,vel ka sodien aceros celu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 21:24

tute vispar nesaprot uz kuru skolu gajusi, laikam bija palii;)

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 21:01

vitauts

Tuute-- tu esi beigusi vienkaarsi Gulbenes gimnaaziju, nevis Gulbenes Valsts ģimnaaziju.
;)

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 20:59

Tuuute

Kaa,kas ta taa bija ieprieks,ko es vispariba esmu pabeigusi?????

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 20:24

Vietējās ziņas