Piešķirtais finansējums algotajam pagaidu darbam lielāks nekā pērn

Otrajā pusgadā algotajiem pagaidu darbiem ir piešķirts mazāks finansējums - 11 364 lati, pirmajā tas bija 32 530 lati. Par to informē Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko.

Viņš skaidro, ka tomēr kopumā finansējums ir lielāks nekā pagājušajā gadā, kad tika izlietoti 32,2 tūkstoši latu. Šogad tie ir 43 894 lati. Minimālā alga šogad ir lielāka nekā pērn, tāpēc iesaistāmo bezdarbnieku skaits algotajos darbos ir mazāks.

 

V.Lituņenko stāsta, ka bezdarbnieku subsidētai nodarbinātībai ir piešķirti 38 146 lati. Šāda summa ļauj iesaistīt darbā ieplānotos 18 bezdarbniekus. "6 no tiem ilgstošie, pirmspensijas vecuma bezdarbnieki, māmiņas pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma un citi, kā arī 12 bezdarbnieki invalīdi," skaidro V.Lituņenko.

 

Ievērojami vairāk bezdarbnieku šogad tiek iesaistīti aktīvā nodarbinātībā "Darba izmēģinājumi". Tas nozīmē, ka bezdarbnieks 3 mēnešus var izmēģināt spēkus kādā profesijā. "Pagājušajā gadā līdzīgā pasākumā bija iesaistīti tikai 2 bezdarbnieki un finansējums veidoja tikai 1080 latus, bet šogad ir ieplānots iesaistīt 21 bezdarbnieku un pasākuma īstenošanai paredzētais finansējums pārsniedz 15 tūkstošus latu," saka V.Lituņenko.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas