Pieslēgšanās ūdensvadam un kanalizācijai būs pašu izvēlē 2

"Dzirksteles" lasītāji jautā, kurās ielās Gulbenē ir plānots paplašināt ūdensvadu un kanalizācijas tīklus. Gulbenes pilsētas domes izpilddirektoram Gvido Stuckam darba kabinetā uz galda ir divas kartes - viena par kanalizācijas tīklu paplašinājumu, otra par ūdensvadu. Ar sarkanu krāsu abās kartēs iekrāsoti jaunveidojamais ūdensvads un kanalizācijas tīkli.

"Kad cilvēks jautā par konkrētu vietu pilsētā, par kuru viņam ir interese, paskatoties kartē, varam sniegt atbildi," saka G.Stucka.

 

Vietām jaunais ūdensvads būs, bet kanalizācijas tīkli ne. Abas kartes ir jāsalīdzina, ja ir konkrēts jautājums, jo tad var pateikt, kādas būs turpmākās iespējas konkrētā pilsētas vietā.

 

"Gribēšana - tā ir viena lieta, varēšana - cita," bilst G.Stucka.

 

"Pie manis ir bijuši kādi seši gulbenieši, kas interesējušies, vai pie viņu ēkām tiks pievilkts ūdensvads, kanalizācija. Pie manis ir nākuši un jautājuši Ozolu un Vidus ielas iedzīvotāji," saka pilsētas domes izpilddirektors Gvido Sucka.

 

Kāpēc ir tā un ne citādi?

Ir grūti ir nosaukt konkrētas ielas, kurās ieliks jauno ūdensvadu un kanalizāciju. Runa ir par katras ielas noteiktiem posmiem, nevis visu ielu kopumā.

 

"Tie ir noteikti ielu posmi. Daži paliek arī tādi, kuros joprojām nav un pagaidām nebūs ūdensvada un kanalizācijas. Tā diemžēl ir. Šodien liekas, ka par vienu otru jautājumu rodas šaubas: kāpēc tā izdarīts? Bet pirms septiņiem gadiem, kad projektēja, droši vien likās, ka tā ir vispareizāk. Piemēram, Dzelzceļa ielā noteiktā posmā būs ielikti šie tīkli, Miera ielā būs un vienā posmā ne, Brīvības ielā - tāpat. No šodienas skatījuma gribētos Zvaigžņu ielā līdz galam ievilkt ūdensvadu un kanalizācijas tīklus, bet ir tā, kā ir. Tāpat Stacijas ielas vienā galā būs, bet otrā ne," skaidro G.Stucka.

 

Atsevišķos posmos ūdensvads un kanalizācija būs arī Brīvības, Dzirnavu, Draudzesskolas, Vidus, Purva, Ozolu, R.Blaumaņa ielā.

 

Var arī nepieslēgties

G.Stucka apliecina, ka droši vien būs tādi ģimenes māju īpašnieki, kas izmantos iespēju pieslēgties pilsētas ūdensvadam un kanalizācijai, bet būs arī tādi, kas no šāda pieslēguma atteiksies.

 

"Ja mājās ir sausā tualete atbilstoši projektam, tad var varbūt iztikt tāpat. Taču ir skaidrs, ka arī šajā gadījumā visam jādarbojas atbilstoši prasībām. Nedrīkst laist notekūdeņus gruntī, lai kaimiņš pēc tam sūdzas pilsētas domē. Tāpat ir ar pilsētas centrālo ūdensvadu. Pašvaldība nevienu nespiež pieslēgties tam. Ja kādam ir sava aka un cilvēks uzskata, ka ūdens tajā ir labs, tad lai lieto uz veselību. Taču, ja radīsies problēmas ar aku, tad šis cilvēks lai vaino tikai sevi," saka G.Stucka.

 

Par ūdeni, ko centralizēti saņems iedzīvotāji pilsētā vietās, kur līdz šim tādas iespējas nebija, G.Stucka saka: "Tas maksās tik, cik maksā. Gulbenē tālab ir apstiprināts tarifs. Tas ir normāli, ja cilvēki vēlas lietot tīru, filtrētu ūdeni."

 

Viņš bilst, ka līdz šim pilsētas domē maz nācies saskarties ar tādiem iedzīvotāju viedokļiem, ka viņi būtu pret pilsētas ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšanu. Izņēmums ir Šķieneri, kur uzskata, ka pilsētas ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšana rada draudus jau esošajam šādam biznesam.

 

"Ja tur cilvēki nevēlas ņemt un lietot atdzelzotu ūdeni, lai neņem. Mēs paši Gulbenē savulaik lietojām tādu. Domāju, ka rūsas dēļ ūdenī neviens vēl galu nav ņēmis," saka G.Stucka.

 

Ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšana Gulbenē notiks divu turpmāko gadu laikā.

 

"Katrs grunts gabala īpašnieks var atnākt un pateikt, kurā tieši vietā būs šie cauruļvadi aizvilkti līdz mājas robežām, lai varētu pieslēgties. Ēkas īpašniekam būs jāmaksā par pieslēgumu pilsētas ūdensvadam vai kanalizācijai, vai gan vienam, gan otram. Ja ēka atrodas blakus ielas braucamajai daļai, šis pieslēgums izmaksās lētāk. Ja māja atrodas tālāk no ielas, tad izmaksas būs lielākas, jo būs jāvelk klāt caurules," saka G.Stucka.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Summas jau ir trakas,bet citas izejas jau nav...Ja vairākus gadus jādzīvo bez jebkāda ūdens,tad jāmaksā vien būs.Tikai tā klausos,ka tik drīzi tas nenotiks(kamēr apgādās pagastus!!!) un nezin cik ilgi var tā izvilkt...

pirms 12 gadiem, 2008.11.24 13:44

Skaisti jau tas viss izklausās. Bet reāli nemaz tik rožaini nebūšot. Ja ūdensvadu un kanalizāciju ievilks par Eiropas naudu, domes un albas līdzfinansējumu, tad par to, ja tu gribēsi tiem pieslēgties, būs jāmaksā barga nauda. Kaimiņpilsētā esot bijis tā: lai pieslēgtos pie mājas, kas atrodas turpat ielas malā,par visu bijis jāmakasā aptuveni 2000 latu. Arī projekts būs jātaisa, kas arī maksā. Un lāpstu tev pašam ņemt rokā, lai iznāktu lētāk, arī neļaus!!! Ka tik beigās neiznāks tā, ka nebūs kas pieslēdzas...

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 17:12

Vietējās ziņas