Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieteikts jau daudz talkošanas vietu 14

Pusotru nedēļu pirms Lielās talkas tās mājaslapā pieejamajā kartē Gulbenes novadā ir atzīmēts daudz talkošanas vietu. 

Gulbenes novadā līdz vakardienai bija apstiprinātas 39 talkošanas vietas, taču, kā atzīst Lielās talkas koordinators mūsu novadā Alvils Pētersons, tuvojoties talkas dienai, šis saraksts noteikti vēl tiks papildināts. Visās apstiprinātajās talkošanas vietās tiks piegādāti Lielās talkas atkritumu maisi, kas šogad būs zilā krāsā.

Pirmā reģistrētā vieta - Gulbenē
Pati pirmā piereģistrētā un apstiprinātā talkas vieta bija tieši Gulbenē, kur no atkritumiem paredzēts atbrīvot dzīvojamai mājai piesaistītu teritoriju - salasīt sasistus stiklus, izgriezt krūmus un nogrābt pērnā gada pāraugušo zāli. Pilsētā tiks sakopta arī vairāku citu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apkārtne.

“Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” aicina sakopt stāvlaukumu Miera ielā.

Baznīcas parka teritorijā Krustalīces abos krastos aicina talkot Gulbenes evaņģēliski luteriskā draudze.

Beļavas pagastā paredzēta Beļavas ciemata labiekārtošana un sakopšana.

Daukstu  pagastā ikviens tiek aicināts uz centra un upes malas, Krapas parka dīķa malu, Parka ielas sakopšana un bērnu rotaļu laukuma labiekārtošanu.

Druvienas pagastā notiks vecās skolas-muzeja apkārtnes un birzītes, kā arī Velniņa ezera apkārtnes sakopšana.

Galgauskas pagastā kā talkošanas vietas ir atzīmētas muiža un baznīca, tiks sakopti un labiekārtoti arī Galgauskas un Rimstavu ciemati.

Jaungulbenes pagasta pārvalde aicina sakopt stāvlaukumu autoceļa Gulbene-Madona malā, Rijaskalna teritoriju, kā arī Jaungulbenes luterāņu baznīcu. Tiks sakoptas arī ceļmalas ceļu posmos Skoliņas-Aduliena un Aduliena-Kaipi.

Lejasciema pagasta pārvalde aicina talciniekus sakopt Lejasciema estrādes apkārtni Tirzas un Sudaliņas upju krastos, kā arī atpūtas vietas “Sēravots” apkārtni. Sinolieši tiek aicināti sakopt Robežkalna stāvlaukumu, ceļmalas un Gaujas krastu, kā arī Sinoles kultūras nama teritoriju, kā arī visas Sinoles ceļmalas.

Sakops piemiņas vietas
Litene Lielo talku šogad veltīs piemiņas vietu sakopšanai. Litenes kapsētā pie memoriāla ir plānots atjaunot apstādījumus.

Lizuma pagastā Velēnas evaņģēliski luteriskā draudze plāno labiekārtot teritoriju, novākt bojātos kokus, kā arī veikt citus darbus. Plānots strādāt arī pie Apsīšu Jēkaba muzeja labiekārtošanas, kā arī Rīdūžu karjera peldvietas sakārtošanas.

Līgo pagastā plānots sakopt Asarupes ūdenstilpes krastu, kā arī labiekārtot teritoriju pie sociālās aprūpes centra “Siltais”.

Rankas pagastā jauniešu iniciatīvu centrs “Bums” aicina uzkopt un labiekārtot Rutkaviņu avota teritoriju.

Stāmerienas pagastā Lielajā talkā notiks ciemu teritoriju sakopšana un labiekārtošana. Aktīvisti tiek aicināti arī vākt atkritumus grāvmalās velomaršruta posmā Zeltaleja-Lāčplēši, kā arī sakopt autobusa pieturvietu “Kranči”. Biedrība “Kapo” aicina uz Kalnienas centra teritorijas sakopšanu un apzaļumošanu.

Stradu pagastā ik gadu lielajā talkā aktīvi iesaistās daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji. Tas paredzēts arī šogad. Iedzīvotāju grupa aicina sakopt arī parku.

Tirzā plānota ciema sabiedrisko atpūtas vietu un piemiņas vietu sakopšana, kā arī Tirzas baznīcas apkārtnes sakopšana.

Lielā talka šogad notiks 25.aprīlī.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

ha

o jā! tie maisi pie CSDD kalna tur mētājas vēl šobaltdien! :) tā kā tādā izgāztuvē :)

pirms 3 gadiem, 2015.04.21 08:37

no cdd

Kur tad nu mētājas, tā gan nav

pirms 3 gadiem, 2015.04.22 14:29

olga

nekas šogad bus labaka statistika ,vairak atkritumu savakts

pirms 3 gadiem, 2015.04.21 10:01

dzērājs

Nav bezsaimnieka teritoriju.
Zemes pleķa saimniekam ir jānodrošina sakoptība. Vienalga vai tas ir privātais, iestāde vai pašvaldība.
Ja pērnā zāle ir pāraugusi - automātiski sods īpašniekam par kūlas ugunsgrēka draudiem.
Daudzzīvokļu māju īpašnieki tāpat katru mēnesi maksā namu apsaimniekotājam - tātad lai apsaimniekotājs arī talko, ja visa gada garumā ne nieka nav darījis.
Pašvaldības gan izlaidušās - zemes, ēku u.c nodokļus nosmeļ, bet darīt neko negrib.

pirms 3 gadiem, 2015.04.21 18:11

zinu

"Daudzzīvokļu māju īpašnieki tāpat katru mēnesi maksā namu apsaimniekotājam - tātad lai apsaimniekotājs arī talko, ja visa gada garumā ne nieka nav darījis."
No kurienes tāda informācija? Maksā gan bet sētniekam, kurš tiek algots un strādā. Nekādas kūlas pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām nav.

pirms 3 gadiem, 2015.04.22 15:56

Zina visu zina

Sakiet lūdzu, vai tur tagad ir kapiņi? Pie Gulbīšu parka , pretī aptiekai, avīžu kioska vietā. Viss kā nākas, ir piemineklīši, ziediņi. Bet kas tur atdusas?

pirms 3 gadiem, 2015.04.21 20:18

sd

Laimes lācis

pirms 3 gadiem, 2015.04.22 10:47

jāa

smieklīgi sanācis :)

pirms 3 gadiem, 2015.04.22 14:28

Tīrs

Tīrs ir ne tikai kur tīra, bet arī kur nemeslo!!!!!!!!

pirms 3 gadiem, 2015.04.21 20:36

piekrītu

Spārītes parks tiešām varētu būt sakoptāks!

pirms 3 gadiem, 2015.04.22 14:30

no malas

kā tas jāsaprot?

pirms 3 gadiem, 2015.04.22 14:27

lauciniece

Es gan talkošu pa majām visus pavasari un vasaru:)

pirms 3 gadiem, 2015.04.22 15:33

Vietējās ziņas