Pieturēsies auksts laiks

Jaunais gads ir atnācis ar skaistu un ziemīgu laiku. Gulbenes meteoroloģiskās stacijas meteoroloģe Rudīte Vaice stāsta, ka naktī no ceturtdienas uz piektdienu sals mūsu pusē sasniedzis mīnus 12 grādus, arī piektdien rīta pusē sals vēl pieturējies mīnus 10, mīnus 11 grādu robežās.

"Pēc Mārtiņdienas skatoties, Ziemassvētkos sniegam nevajadzēja būt, taču mums kaut neliela kārtiņa tomēr bija. Bija gan balti Ziemassvētki, gan arī Jaungads. Laiks bija tiešām ļoti jauks," saka R.Vaice.

Arī 2008.gads atnāca ar īsti ziemīgiem laika apstākļiem. Pērnā gada pirmajā nedēļā sals sasniedza pat mīnus 17 grādu atzīmi.

Sniega sega palielināsies

Vidējā sniega sega mūsu pusē šajās dienās bija seši centimetri, taču sinoptiķi sola, ka nākamajās dienās tā varētu palielināties, jo gaidāms sniegs.

Gan rīt, gan parīt saglabāsies auksts laiks un brīžiem gaidāms arī sniegs. Arī pirmdien naktī būs apmācies laiks ar sniegu, dienā brīžiem skaidrosies, taču, iespējams, arī snigs. Gaisa temperatūra naktī būs mīnus 15, mīnus 17 grādi, dienā - mīnus 11, mīnus 13 grādi. Sniegs saglabāsies arī visās nākamajās dienās. Gaisa temperatūra otrdien naktī būs mīnus 13, mīnus 15 grādu, dienā - mīnus 5, mīnus 7 grādu robežās. Trešdien naktī gaisa temperatūra būs mīnus 15, mīnus 17 grādi, dienā - mīnus 5, mīnus 7 grādi. Ceturtdien naktī sals saglabāsies mīnus 14, mīnus 16 grādu robežās, savukārt dienā sals var noslīdēt pat līdz mīnus 9, mīnus 11 grādiem. Nākamajā diennaktī gaisa temperatūra var noslīdēt vēl par kādu grādu zemāk.

Mēneša beigās - visaukstāk

Otrajā dekādē sinoptiķi sola mākoņainu laiku, brīžiem gaidāms arī sniegs, atsevišķās dienās snigs arī slapjš sniegs. Dekādes pirmajā pusē pūtīs mērens dienvidu vējš. Gaisa temperatūra naktī būs mīnus 5, mīnus 10 grādi, dienā - mīnus 2, mīnus 7 grādi. Dekādes otrajā pusē pūtīs lēns un mērens dienvidaustrumu vējš, kas mīsies ar rietumu, ziemeļrietumu vēju. Gaisa temperatūra naktī paaugstināsies līdz 0, mīnus 5 grādiem, dienā - līdz mīnus 3, plus 2 grādiem. Savukārt pēdējās dekādes dienās gaisa temperatūra atkal par diviem trim grādiem pazemināsies.

Trešajā dekādē gaidāms salīdzinoši auksts laiks ar nelielu sniega daudzumu. Dekādes sākumā pūtīs mērens ziemeļu, ziemeļrietumu vējš, bet turpmāk tas iegriezīsies no dienvidaustrumiem, dienvidiem un pierims. Gaisa temperatūra naktī būs mīnus 7, mīnus 12 grādi, dienā - mīnus 2, mīnus 7 grādi. Dekādes vidū gaisa temperatūra mūsu pusē var noslīdēt pat līdz mīnus 15, mīnus 20 grādiem naktī un mīnus 6, mīnus 11 grādiem dienā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas