Piketēja viens pats 17

Stradu pagasta iedzīvotājs Māris Kaļva 26.decembrī, kā jau iepriekš bija izsludinājis, piketēja pie strūklakas iepretim Gulbenes novada domei, taču akcija ilga mazāk par izsludinātajām trīs stundām, jo patraucēja piepeši sākušās spēcīgās lietavas.

Notikuma vietā dežurēja pašvaldības policisti, kurus piketa rīkotājs “Dzirkstelei” slavē par korektumu un pienākuma apziņu.

Sākumā piketētājam likās, ka atsaucības vispār nebūs. Kā zinādams, viņš ziedojumu vākšanai Saeimai un novada domei līdzi bija paņēmis tikai puslitra burkas, nevis trīslitru tipluma, kā bija solījis iepriekš. Starp citu, klāt pienākušie cilvēki viņam pēc tam to pārmeta. Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kuru ierasties uz piketu bija aicinājis M.Kaļva, neieradās: viņš jau laikus esot paziņojis piketa rīkotājam, ka neatbrauks. Novada domes pārstāvji arī neatnāca.

Tomēr vairāki garāmgājēji uz M.Kaļvas aicinājumu ziedot Saeimai un novada domei atbildēja. Lielākoties viņiem bija sakāms kāds ass, sulīgs vārds. Bija arī ziedotāji, kuri burkās iemeta melnos centus. Kāds seniors teicis, ka vēlas ziedot naudu Saeimas deputātiem pildspalvu iegādei, kā arī gribējis iedot M.Kaļvam ceļa naudu braucienam uz Rīgu, lai nodotu saziedotās kapeikas Saeimai, tomēr piketa rīkotājs no ceļa naudas atteicies.

Klāt pienākušie piketa laikā sūdzēja M.Kaļvam savu sāpi par dažādām sociālajām problēmām.

Kopumā iedzīvotāji Saeimai saziedoja 3,95 eiro. Šo naudu piketa rīkotājs nākamajā dienā, 27.decembrī, vēlējās nogādāt Saeimā, taču sekoja atteikums pieņemt ziedojumu, jo likums to neparedzot.

Novada domei gulbenieši saziedoja 2,01 eiro, kurus 28.decembrī M.Kaļva nogādāja šim otram adresātam un pretī saņēma kvīti. Šo dokumentu un burku ar Saeimai saziedoto naudu viņš nolēma uzdāvināt novada vēstures un mākslas muzejam par piemiņu no pirmā un pagaidām vienīgā piketa Gulbenes vēsturē, kuru organizējis viens vienīgs cilvēks.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Tā gan.

Pati ideja jau ir atbalstāma. Manuprāt, Mārim, pietrūka tāda cilvēka, kurš zin, kur vajag uzspiest, kādu kloķi paraut, lai mehānisms sāktu darboties.
Pārsteidz novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis. Citēju:” Domāju, ka tomēr uz šo piketu neiešu. Vai man būtu tur jāiet iemest naudu ziedojumu traukā? Domāju, ka nē. Ja šim cilvēkam ir vajadzīga palīdzība, kāpēc viņš nevēršas portālā “www.ziedot.lv”? Tur es noziedotu.” citāta beigas.
Pēc būtības, ļoti ciniski vārdi. No teiktā var saprast, ka domē, šo amatu, viņš ieņem nevis ideju vadīts uzklausīt iedzīvotāju, bet gan savu pesonīgo interešu vadīts.
Nu ko šeit piebilst. Vēlēšanas 2017., nav aiz kalniem.
Izvietojiet savu kandidatūru” www.velesanas.com” iespējams, kāds arī nobalsos.

pirms 3 gadiem, 2016.12.30 16:20

FFF

Man arī likās ka Gulbenes domes deputātus ievēl tauta,bet patiesībā laikam ieceļ ietekmīgi uzņēmēji sev labvēlīgu lēmumu pieņemšanai.Vēlēšanas 2017., nav aiz kalniem.

pirms 3 gadiem, 2016.12.30 19:14

Tā gan 2

Tauta pa kaktiem kurn, bet kad jādara, tad bail. Piketu pabojāja arī lietus. Bet kādēļ tad PP novērošana? Bail, ka Māris nenoprganizē puču vai, ticamāk, piesardzīgo gulbeniešu atbaidīšanai kā padomju laikos? Māri, visu cieņu par uzdrīkstēšanos! Nākamreiz, jādomā, būs vairāk atbalstītāju.

pirms 3 gadiem, 2016.12.30 19:43

Tā gan.

Par to tautas kurnēšanu- daļēji jau tev taisnība.
Pieņemsim: es, apmeklētu šo piketu un arī jautājumi pilsētas vadībai atrastos. Iznāk tā, ka jautājumus man vajadzētu uzdot Mārim.
Mani, piemēram, satrauc iecere izstrādāt Gulbenes novada sociālā dienesta ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas būvprojektu.
Būs nepieciešami aptuveni 30 000 eiro.Tas tikai būvprojekts. Cik tad lieli būs projekta realizācijas izdevumi? Latvijā, tagad modē ir renovēt valsts un pašvaldības īpašumus, ar tālāko iestādes reorganizāciju, proti, pārvietot iestādes funkcijas un darbiniekus uz citām telpām. Pa kluso, īpašums, tiek atsavināts un nonāk fiziskas personas rokās.
Avots: “Grib siltināt sociālā dienesta ēku”
Diāna Odumiņa 2016. gada 21. oktobris 15:02 587 reizes
Un kurš, Māris, var paskaidrot- mērķa lietderību?

pirms 3 gadiem, 2016.12.30 21:11

Tā gan 2

Vēlēšanas tuvojas, tikai nav jau no kā izvēlēties. Ir zināms, kuri nevar pavilkt, bet vilcējus vēl nemana. Vai tik vaina nav arī mūsos pašos? Kādi mēs, tādi arī "līderi". Tad vismaz cilvēkiem lai pietiek prāta atkal nekāpt uz "grābekļiem".

pirms 3 gadiem, 2016.12.30 19:49

Māris.

Paldies par atbalstu. Par siltināšanu varēšu paskaidrot,pēc atbildes no knab. Ja rodas kāds jautājums rakstat laukumi3@inbox.lv P.s ja atklāti tad visa pārvaldes forma ir tīrais bleķis un blefs. Nevienam nekā konkrēta nav. Visu cieņu pārējiem.

pirms 3 gadiem, 2016.12.30 21:38

Tā gan.

Nejauši ienāca prātā slavenais teiciens no Vella kalpiem- nemet Vellam ar akmeni, ka netrāpi Dievam! Tādas lietas ir jādara organizēti, pats jau vari nokļūt cietēja lomā.Tā “demokrātija” ir ļoti trausla.

pirms 3 gadiem, 2016.12.30 22:10

Māris.

Neticēsi-zinu .Paldies.Un kam jānotiek.tas notiks.saprāta robežās. Visu cieņu.

pirms 3 gadiem, 2016.12.30 22:35

Liena

Komentārus reizēm palasu, bet tikai tāpēc ka ir interesanti cik to autori izteiksmīgi un asprātīgi prot izteikties. Bet šajos gadījumos, kad viens un tas pats cilvēks slēpjas un raksta zem dažādiem vārdiem, ir pastulbi. Māris sarunājas pats ar sevi. Es tiešām ieteiktu jaunais cilvēk, ej un strādā, un nesaki, ka darbu nevar atrast, var, ja tikai grib strādāt. Mani bērni gan studēja, gan reizē arī strādāja dažādus darbus, kurus varēja apvienot ar mācībām, un vecākiem naudu neprasīja. Es turpmāk, ne rakstus ne komentārus, kas būs saistīti ar Māri Kaļvu nelasīšu.

pirms 3 gadiem, 2016.12.31 09:44

jautājums

Cik ilgi minētais pilsonis strādāja pēdējā savā darba vietā? Nedēļu!

pirms 3 gadiem, 2016.12.31 11:19

Tā gan.

Atvainojiet, Diāna. Iespējams, Jūs, varat apgaismot. Kas tagad notiek? Vismaz četri raksti par šo tēmu. Tiek veidots kāds šovs? Vai tā ir smalki saplānota akcija, kurā tiek iesaistīti iedzīvotāji? Man, diemžēl, arī ir zināmi tādi cilvēki, kuri nonākuši grūtībās, kā “dienas varonis” Māris. Bet viņi neraksta vēstules Valsts Prezidentam, neaicina Latvijas televīziju. Katrs, no viņiem, cenšas kautkā dzīvot (izdzīvot) ar skatu uz nākotni. Ja cilvēks ir nonācis finansiālās grūtības, tā ir viena lieta. Iespējams, viņam, ir vajadzīga slavas minūte- viņš to ieguva. Neizslēdzu varbūtību, ka kādam niez piektais punkts. Ar dienas varoņa palīdzību grib izmēģināt kādu no domes krēsliem, bet tas jau ir pavisam kas cits.
Apgaismojiet, lūdzu, ari citus tumšos ļautinus!
P.S Apsveikt Jūs, man, šodien ir iemesls. Aizmirstiet bēdas un trauksmi. Tikai veselību, panākumus un laimi novēlu Jums Jaunajā gadā!

pirms 3 gadiem, 2016.12.31 11:12

Labais

Nu šī domu pērle "ar dienas varoņa palīdzību grib izmēģināt kādu no domes krēsliem" gan ir kas unikāls! Kā ar prātu?!!!! Varbūt mazliet painteresējieties par kungu, viņa darbiem. Tad nebūs muļķības jāraksta un piektais punkts Jums neniezēs :D

pirms 3 gadiem, 2016.12.31 11:53

Tā gan.

Jā, nu ari šoreiz skumji, jo bez personīgiem aizskarumiem iztikt nespējam.
“Labajam” ir labais, pareizais prāts- tapēc jau mēs esam, kur esam. Attiecībā uz sevi, varu droši apgalvot: ne tu mani taisīji, ne tu mani regulēsi, kas man jādara. Uzskatu, ka diskusija ir slēgta.

pirms 3 gadiem, 2016.12.31 12:56

Labais

Tad neraksti muļķības. Ar tām tu faktiski ņirgājies par cilvēku.................. Kauns nav?

pirms 3 gadiem, 2016.12.31 18:52

sdfg

viens nav karotajs,valdiba tik panirdz.nu, bet labak ta ka neka.

pirms 3 gadiem, 2017.01.02 04:50

fredrick

We are Private International Money Lender's. We offer loan at a very low rate of 2%. if interested Kindly contact us Via Email:
fredrickpetersonloan@gmail.com for more information.
Regards, Mr Fredrick

pirms 3 gadiem, 2017.02.03 13:32

fredrick

Are you in any kind of financial difficulties? Do you need a loan for
debt consolidation, construction, real estate loan, refinance, personal ,
business purpose or emergency money? Are you a business man or
women who are planning to expand his or her business, we offer loan of all kinds at just 2%. if interested contact us today via fredrickpetersonloan@gmail.com with the information below.

FULL NAME:
COUNTRY:
LOAN AMOUNT NEEDED:
LOAN DURATION:
MONTHLY INCOME:
PHONE NUMBER:
Thanks,

Mr Fredrick

pirms 3 gadiem, 2017.02.03 13:34

Vietējās ziņas