Pilsētas centrā atver laboratoriju 10

SIA "E.Gulbja laboratorija" Gulbenes filiāle ir pārcēlusies tuvāk klientiem un tagad atrodas pilsētas centrā - Gulbenes viesnīcas pirmajā stāvā. Laboratorijai ir uzbrauktuve māmiņām ar bērnu ratiņiem, kā arī cilvēkiem ratiņkrēslos.

"Mainījām telpas, jo līdz šim, strādājot vecajā vietā (slimnīcas bloka mājā), izjutām šaurību.

 

"E.Gulbja laboratorijas" Gulbenes filiālē darba kvalitāte neatšķiras no tās, kāda ir Rīgā, jo laboratorijas darbs ir centralizēts. Gulbenes filiālē pacienti tagad novērtēs mūsu ieviestos apkalpošanas uzlabojumus. Gaidot savu kārtu, televizora ekrānā varēs vērot, kā strādā laboratorijas darbinieki. Tāpat kā bankā būs automātiski jāņem numuriņš, lai iestātos pacientu rindā. Pacientiem arī jāzina, ka mūsu laboratorija arhivē analīzēm ņemtos bioloģiskos materiālus, iesaldētā veidā uzglabājot tos mēnesi. Tas nozīmē, ka vienu un to pašu materiālu ilgstoši var izmantot dažādu analīžu veikšanai pēc ārsta pieprasījuma," "Dzirkstelei" saka SIA "E.Gulbja laboratorija" vadītāja Anda Krišāne.

 

Tāpat kā iepriekš laboratorijas Gulbenes filiāli vada Līga Kļaviņa. Viņas pakļautībā strādā trīs laboranti, sanitāre un divi šoferi, kuri veic arī kurjeru pienākumus.

 

Varēs veikt gripas ekspresdiagnostiku

Tuvojas gripas epidēmija. Pacientiem saslimstot, gribas zināt, vai viņi patiesi ir inficējušies ar gripu un vai gaidāmas saslimšanas komplikācijas. Lai noskaidrotu, ir vai nav pielipusi gripa, pacienti pēc savas iniciatīvas "E.Gulbja laboratorijā" Gulbenē varēs nodot uztriepi no rīkles un deguna analīžu veikšanai.

 

"Tās pašas dienas laikā laboratorijā varēs saņemt atbildi," stāsta A.Krišāne.

 

Vienam pacientam šādu analīžu veikšana maksās piecus latus no personīgā maka. Tomēr tas nenozīmē, ka nav jāiet pie ārsta. A.Krišāne uzsver, ka ikvienam gripas slimniekam noteikti ir jāstājas uzskaitē pie ģimenes ārsta un ar augstu temperatūru nekur ārpus mājām nav jāiet, lai neinficētu citus.

 

HIV un C hepatīta analīzes - arī anonīmi

Lai nemocītos neziņā un vienlaikus saglabātu anonimitāti, cilvēkam ir iespēja par maksu veikt asins analīzes "E.Gulbja laboratorijā" HIV vai C hepatīta konstatācijai, saglabājot absolūtu anonimitāti.

 

"Cilvēki šādu iespēju izmanto samērā bieži. Sevišķi tad, ja ir aizdomas vai bažas par inficēšanos," saka A.Krišāne.

 

Laboratorijas pacientiem jaunajās telpās būs iespēja pašiem uz vietas izprintēt savu laboratorisko izmeklējumu rezultātu lapu. Tie, kuri vēlēsies, tāpat kā līdz šim rezultātus varēs saņemt savā e-pastā.

 

"Tagad esam nodrošinājusi vēl lielāku konfidencialitāti. Ejam laikam līdzi, esam izveidojuši speciālus e-pasta kodus. Savs 12 zīmju kods ir katram pacientam. Tas tāpēc, lai cilvēka e-pastu nevarētu uzlaust neviens," stāsta A.Krišāne.

 

Laboratorijas filiāle - akreditēta, reģionāla

Tieši Gulbenē SIA "E.Gulbja laboratorija", kas dibināta 1993.gadā, savulaik izveidoja savu pirmo filiāli ārpus Rīgas. Gulbenes filiāle apkalpo ne tikai savu, bet arī kaimiņu novadus. Analīzes, kuras nav iespējams veikt Gulbenē, tiek nosūtītas apstrādei laboratorijā Rīgā vai pat Beļģijā.

 

Gulbenes filiāles darba pasūtītājas ir ne tikai tuvējās slimnīcas, bet arī ārsti speciālisti, ģimenes ārsti un paši pacienti. Ir analīzes, kuru veikšanu daļēji apmaksā valsts, un arī tādas, kuras jāapmaksā pacientiem. Tādos gadījumos pensionāriem un bērniem ir noteikta cenas atlaide.

 

"Klientu mums ir ļoti daudz. Pavisam mums ir septiņas laboratorijas filiāles slimnīcās, kā arī aptuveni 40 analīžu pieņemšanas punkti dažādās Latvijas apdzīvotajās vietās," atzīst A.Krišāne.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

prieks

tiešām prieks, ka analīzes var nodot pilsētas centrā. Pie ārsta jau iet tad, kad jau ir analīžu atbildes gatavas, tā ka nav nu nekāda svajadzības pie ārsta blakus nodot analīzes.

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 15:35

Divi Vāne un Blūms.Labi zinoši zina ko kurā laikā labāk likvidēt vai pārvietot,palugt atbrīvot telpas.Tie tik ir ārsti!!!!!!!Tā domā par saviem iedzīvotājiem ka prieks.

pirms 8 gadiem, 2011.12.29 12:48

ja kas

Katram ir iespējams izvēlēties kur iet nodot analīzes.

pirms 8 gadiem, 2011.12.28 22:04

ita

Tuvāk arstu prakses vai poliklīnikai jau nu varēja būt.Cenas arī augstas pakalpojumiem

pirms 8 gadiem, 2011.12.28 21:35

nu nu

no slimnīcas visi bēg kā guni pakulās dabūjuši! kaut kā aizdomīgi - var jau teikt ka tuvāk cilvēkiem, bet.... Tāpat poliklīnika tur...

pirms 8 gadiem, 2011.12.28 16:20

laba ziņas

ka laboratorija tagad būs centrā.
Paldies Jums par līdz šim godprātīgi veikto darbu.

pirms 8 gadiem, 2011.12.28 00:14

ok

Patīkami, ka padomāts par cilvēkiem - nav jādodas uz to nomali. Paldies!

pirms 8 gadiem, 2011.12.27 19:15

Nu naudu jau nopelnīs tik un tā, vai tad vēl kur citur var nodot analīzes?

pirms 8 gadiem, 2011.12.27 14:42

Oi

Ļoti jauki,ka privāta laboratorija saprata,kad naudu vairāk nopelnīs centrā.

pirms 8 gadiem, 2011.12.27 12:30

Vietējās ziņas