Pilsētas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji svin renovācijas darbu pabeigšanu (labots) 32

Pagājušās nedēļas nogalē pagalmā pie daudzdzīvokļu mājas Nākotnes ielā 2/5 notika savdabīgi svētki. Šīs mājas iemītnieki svinēja savas mājas renovācijas darbu pabeigšanu. Pēc siltināšanas darbiem, kuri ilga pāris mēnešus, māja ir ieguvusi vizuāli skaistu fasādi un izceļas pārējo daudzdzīvokļu namu starpā. Mājai ir izveidots arī savs ģerbonis.

Iedzīvotājiem pasākums ļoti patika Mājas vecākā Marija Kubuliņa "Dzirkstelei" stāsta, ka kopējais vakars tas beidzās ar uguņošanu, kuru dāvināja "Swedbank".

 

"Mūsu mājas padomē ir aktīvi iedzīvotāji, ar kuriem izlēmām, ka rīkosim šādu pasākumu ar groziņiem. Lai vakars būtu interesents, bija dažādi priekšnesumi. Paaicinājām ar bānīša radošās studijas "Varavīksne" pārstāvjus, kuri rādīja priekšnesumus, kā arī kopīgi piedalījāmies dažādās sportiskās aktivitātēs. Čaklākajiem mājas iedzīvotājiem, kuri palīdz dažādos mājas apkārtnes sakopšanas darbos, tika pasniegtas dāvanas. Pasākumā piedalījās arī celtnieku brigāde, kura māju renovēja," stāsta M.Kubuliņa.

 

Mājas iedzīvotāja Zinaida Ābeltiņa atzīst, ka šāds kopējs pasākums, kurš bija domāts visiem mājas iemītniekiem, cilvēkiem paticis.

 

Sanita Grosberga piebilst, ka īpaši bērni līdz vēlam vakaram aizrāvušies ar sacensībām un rotaļām.


Pasākumu palīdzēja rīkot bānīša radošās studijas organizatore Inese Buliņa. Viņa pati gan šajā mājā nedzīvo, bet, esot kopā vienā pasākumā ar Nākotnes 2/5 iedzīvotājiem, saka, ka šajā mājā dzīvo ļoti labestīgi un atsaucīgi cilvēki.

 

"No saviem dzīvokļiem bija iznākuši daudzi pensionāri, bērni. Visi izskatījās priecīgi," atceras I.Buliņa.

 

Ir jaunas ieceres

Mājas vecākā arī neslēpj, ka šāda mājas svētku svinēšana turpmāk notiks katru gadu. Šo ideju, kura kopā pulcē visus mājas kaimiņus, atbalsta arī mājas iedzīvotāji.

 

M.Kubuliņa gan atzīst, ka slikto laika apstākļu dēļ vēl nav sakārtota viena mājas puse.

 

"To mēs katrā ziņā izdarīsim un paveiksim. Man netrūkst arī jaunu ieceru un domu, ko vēl varētu paveikt pie mājas, piemēram, sagaidot jauno gadu, bet tas ir noslēpums," saka M.Kubuliņa.

 

Kredīts jāsedz 15 gadu laikā

"Dzirkstele" jau rakstīja, ka šogad pilsētā siltinās trīs mājās - Nākotnes, Rīgas un O.Kalpaka ielā. Nākotnes ielas 2/5 nama iedzīvotājiem mājas siltināšanas izmaksas jāsedz 15 gadu laikā. Tie ir gandrīz 75 000 latu. 1.stāva iemītniekiem, kuriem nav balkona, par 1 kvadrātmetru tagadējā maksa ir 45 santīmi, kuriem ir balkons - 47 santīmi. Iepriekšējā maksa bija 30 santīmi par kvadrātmetru. Mājas iedzīvotāja S.Grosberga saka, ka viņai par pusotras istabas dzīvokli tagad sanāk maksāt apmēram 17 latus.

 

"Protams, satrauc tas, ka jāmaksā par dzīvokli vairāk, bet ceru, ka apkure siltinātā mājā tomēr izmaksās lētāk," saka S.Grosberga.

Pievieno komentāru

Komentāri 32

Taa pati

Es vairs nevaru izsturet so demagogiju ko jus set dzenat,rejat suni aizsete ne tur kur es gulu..

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 22:50

kamene

Katrā mājā ir "pārītis" darvas lējēju. Viņi var pilī dzīvot, bet tā pat nebūs labi..Tikai to čaklumu var redzēt , nez kāpēc, tikai mutes palaišanā, bet kā darbiņš jāpadara - manis nav mājās...Gribētos zināt, ko šie "čaklie aplicēji" ir mājas un to iedzīvotāju labā paveikuši? Un VISLIELĀKAIS paldies Marinai, ka viņa mums ir!!!

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 09:16

pensionārs

Neviens man naudu neizkāš.Nevajag jau sākt runāt muļķības.Ja nav ko teikt tad labāk nesakiet neko cienījamā tauta.

pirms 12 gadiem, 2008.09.29 20:42

:))

drīzāk lai tā mājas vecākā vācās prom, tik domā kā no pensionāriem naudu izkāst...

pirms 12 gadiem, 2008.09.29 11:45

iedzivotajs

Pilnīgi pareizi,lai tā Līga vācas prom uz vietu,kur dzīvo viņai līdzīgie.

pirms 12 gadiem, 2008.09.28 23:27

iedziivotaajs

jaa,ko lai saka,ap*** mees maakam labi,bet dariit pashi neko nemaakam,bet tev liiga,ja nav naudas maini dziivokli,jo taadiem te vietas nav,vari paarvaakties pie sev liidziigajiem.

pirms 12 gadiem, 2008.09.28 22:10

Līga

viņa tak ir traka, pilnīgi nenormāla, to vien dara kā sēž pagalmā un vēro kur katrs iet un cikos nāk atpakaļ...

pirms 12 gadiem, 2008.09.28 19:51

лада

Как вам не стыдно,всем бы такую старшую по дому.Легче ничего не делать,а видеть недостатки в том что сделано.Если не нравится жить в таком доме,можете найти другие варианты,четыре стороны свободны.Зависть и злость-очень плохие качества.Почему то,что вам не нравится,вы пишите ананимно?Хотелось бы знать настоящие имена.

pirms 12 gadiem, 2008.09.28 16:45

Jā, "jauka" gan mums tā mājas vecākā - mājas sapulces mums vispār kā koncentrācijas nometnes, neviens neko nedrīkst piebilst. Un ja arī kāds cenšās atvērt muti, lai kaut ko iebilstu, tā tūdaļ tiek nolīdzināts līdz ar zemi...ieklausīties viņai vajadzētu mācīties. No viņas tik pa gabalu. Ka sāk žēloties un raudāt, nevar vien beigt.

pirms 12 gadiem, 2008.09.27 21:01

DAIGA

Paldies mājas vecākajai,Kubuliņas kundzei,ka viņa mums tāda ir!Kaut vairāk būtu mūsu sabiedrībā šādu cilvēku,kuri paši prot priecāties un radīt prieku arī citiem!
Uzskatu,ka prieka mūsu dzīvē nekad nav par daudz,īpaši tad,ja apkārt ir tik skaudīgi,sevī ierāvušies un īgni cilvēki.Skumji,bet tāda ir realitāte.No pieredzes varu teikt,ka citām tautām šādās situācijās ir pavisam cita attieksme-tikai pozitīva,atbalstoša.Starp šādiem cilvēkiem atrasties ir ļoti patīkami.
Centieties redzēt apkārt labo,jo tā ir tik daudz!

pirms 12 gadiem, 2008.09.27 17:53

Huk

Ai ko jus tur cepaties ,ta pat pec kada laika vis nokritis,putni izknabas,vai kads plegurs ar durem izdauzis,vai kadam svajadzsies remontam un pa nakti noplesis.

pirms 12 gadiem, 2008.09.27 15:09

kamene

dopa_smoka - "sila jesķ - uma ņenada!" tas laikam par tevi...:DDD

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 16:18

mazaa to dopa_smoka

gribeeshu redzeet kaa tu to izdariisi, bet atceries vienu to peec tam arii pa TV paraadiis, nu un tad arii redzeesim TAVU duures speeku......
Besii araa tik skaudiigi cilveeki, ka viss ir tizli un stuulbi, bet ko lai dara, ja ar taadiem jaadziivo vienaa valstii...

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 15:25

dopa_smoka

Kamenit, garamgajeji ies garam un vienkarsi noraus to sudu. Durei tikai speks. :D

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 12:47

darma

Prieks, ka daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājus vieno ar pasākumu, jo ikdienā bieži pat nezinam savus kaimiņus... Un par ģērboni - nu tas ir katras mājas ieskatos, kādam tam būt un , ja pašiem patīk tas ir galvenais. Un tiem kam nepatīk - izveidojiet paši kādu pasākumu, ģērboni savai ģimenei un tad paši redzēsiet, ka kādam arī pasākums liksies "sviests", bet ģērbonis "garām".
Un galvenais prieks par šīs mājas uzdrīkstēšanos:)

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 11:14

kamene

Ja vajadzēs- sacerēsim un uzaudīsim un tev atļauju neprasīsim...

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 09:07

Vietējās ziņas