Pilsētas pārvaldei – jaunas mašīnas

Pilsētas pārvaldei tagad ir divas jaunas mašīnas. Vienu no tām - "Škoda Roomster" - savām vajadzībām izmantos Gulbenes sporta centrs, otru - "Škoda Octavia" - novada Sociālais dienests. Abas mašīnas ir pilnīgi jaunas un baltā krāsā.

Tagad nomas maksa ir mazāka Gulbenes pilsētas pārvaldes speciālists saimnieciskajos jautājumos Juris Aleksāns "Dzirkstelei" stāsta, ka pirms tam tika veikts iepirkums uz divu automašīnu pilna servisa nomu uz 42 mēnešiem.
"Škoda Octavia" nomas maksa ir 247 lati mēnesī, "Škoda Roomster" - 222 lati mēnesī. "Šajā summā ir iekļautas visas apdrošināšanas, ceļa nodoklis, tehniskās apkopes, KASKO, mēs tikai lejam degvielu un braucam," stāsta J.Aleksāns.


Arī līdz šim pilsētas pārvaldes vajadzībām tika nomātas automašīnas, bet, tā kā līgums beidzās, tās tika atgrieztas atpakaļ iznomātājam. Sociālā dienesta vajadzībām pirms tam mašīnas noma izmaksājusi 278 lati mēnesī, tagad nomas maksa ir mazāka. Savukārt mašīnas noma Sporta centra vajadzībām līdz šim bija 202 lati mēnesī, bet atsevišķi bija jāsedz vēl tehniskās apkopes un apdrošināšanas izdevumi.

"Tehnisko specifikāciju mēs paši sastādījām un arī noteicām vēlamo ikmēneša maksu. Šīs mašīnas "Škodas" rūpnīcā tika saliktas speciāli mūsu vajadzībām. Ir klimata kontrole, elektriskie logi. Piemēram, sporta centram bija prasība, lai mašīnai būtu transformējamai, izņemami sēdekļi, ja nepieciešams, lai var arī aizvest sporta inventāru," norāda J.Aleksāns.


Abām automašīnām dzinēja tilpums ir 1,2, savukārt degvielas patēriņš pilsētā - 7 litri, ārpus pilsētas - 5,5 litri uz 100 kilometriem.

 

Ved pie ārstiem

Novada Sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs stāsta, ka ar šo automašīnu nepieciešamības gadījumā, piemēram, trūcīgie novada iedzīvotāji tiks aizvesti līdz ārstniecības iestādei, kā arī tiks apsekotas ģimenes, ar šo mašīnu arī psihologam būs iespēja nokļūt pagastos, lai sniegtu iedzīvotājiem konsultācijas.

"Tāpat palīdzam atvest iedzīvotājus no Balvu, Madonas un Valmieras slimnīcām, un šādu cilvēku, kuriem nepieciešams transports, lai nokļūtu no slimnīcas mājās, ir daudz," saka J.Antaņevičs.


Viņš atzīst, ka arī aprūpes namiem reizēm ir problēmas ar transportu, īpaši Jaungulbenē.

 

"Tāpat tie, kuriem ir nepieciešamība no sociālajiem aprūpes namiem doties uz rehabilitācijas centru Vaivaros, arī tiek tur aizvesti un arī atvesti atpakaļ. Ir bijis, ka mēnesī Vaivari tiekot izbraukāti pat trīs reizes. Izbraukājam Vaivarus un limits jau gandrīz ir izsmelts, jo līdz Vaivariem ir gandrīz 300 kilometri. Diemžēl, bet tas nav trakākais, labi, ka sociālajam dienestam ir arī vēl viena mašīna," norāda J.Antaņevičs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas