Pilsētas svētki: godam piemin aizgājējus 5

Gada galvenais notikums Gulbenē – kapusvētki – ir aizvadīts. Svētdien, 27.jūlijā, lielais karstums nebija traucēklis, lai ļaudis no tuvienes un tālienes dotos apciemot savu piederīgo atdusas vietas un reizē izjustu dzimtu apvienošanās prieku, visiem sapulcējoties kopā, lai godinātu piederīgos.


“Kungs, Dievs, lūdzam par katru, kurš ir izmisumā par savu mīļo aiziešanu,” teica Gulbenes luterāņu mācītājs Ilgvars Matīss, Gulbenes vecajā kapsētā noturot aizlūgumu. Viņš aizlūdza ne tikai par dabīgā nāvē zaudētajiem, bet arī par traģiskos negadījumos bojā gājušajiem, tostarp par autoavārijās, militāros konfliktos, vardarbībā un pašnāvībās mirušajiem. I.Matīss lūdzās par visiem šiem cilvēkiem, lai tie iemantotu debesu valstību un lai viņu dvēseles gūtu mūžīgu mieru. I.Matīss lūdzās, lai Dievs apžēlojas par katru.


Mācītājs aicināja klātesošos dzīvot ar domu ka katra diena var izrādīties pēdējā, tāpēc katra diena ir jāvada mīlestībā uz savu tuvāko. I.Matīss teica: “Kungs, apžēlojies, mēs tevi lūdzam par mūsu valsti un tautu, par iekšējo un ārējo drošību, par cilvēku saticību un ticību uz tevi, Dievs!”


Izplatītajā kapusvētku lapiņā lasāms, ka kopumā tika pieminēti 145 cilvēki, kas guldīti Gulbenes vecajā un jaunajā kapsētā laikā no iepriekšējiem kapusvētkiem līdz šiem. Vidējais aizgājēja vecums šajā laika periodā Gulbenē ir bijis 71 gads. Visjaunākais zemes klēpī guldītais ir kāds sešus gadus vecs puisītis. Uz mūža mājām Gulbenē gada laikā pavadīti arī trīs jaunieši – divi puiši un viena meitene, kuri nebija sasnieguši 30 gadu vecumu. Astoņi no aizgājējiem bija 90 gadus veci vai vecāki.


Šie Gulbenē bija pirmie kapusvētki pēc Miera ielas rekonstrukcijas pabeigšanas. Autovadītāji varēja praksē pārbaudīt, kā tagad ir izvietot transportu kapsētas tuvumā. Bija sajūta, ka ābolam nav, kur nokrist. Visērtāk šajā situācijā laikam tomēr jutās kājām gājēji. Kā allaž, priecēja ārkārtīgi plašais puķi tirgus pie kapsētas.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

oi!

Pirmais teikums:"Gada galvenais notikums Gulbenē – kapusvētki... , " uzreiz noliek nokautā:)

pirms 6 gadiem, 2014.07.29 09:10

Dii

... kā māku, tā rakstu!

pirms 6 gadiem, 2014.07.29 09:53

nejēdzība

Kāpēc nebija katoļu priestera,bet tikai čiuļu mācītājs?

pirms 6 gadiem, 2014.07.29 09:28

ee

bija gan... :-)

pirms 6 gadiem, 2014.07.29 09:33

tad labi

bet rakstā to vajadzēja pieminēt un bildīti ielikt.

pirms 6 gadiem, 2014.07.29 09:38

Vietējās ziņas