Pilsētas svētki: iet Viktora Kazāka pēdās 1

Godinot gulbenieti Viktoru Kazāku, kuram šogad 1.augustā paliktu 96 gadi, pirmo reizi Gulbenes Pilsētas svētku laikā notika vecmeistara piemiņai veltītas soļošanas sacensības. To atklāšanā V.Kazāka meita Maija Dauškane sacīja, ka tētis bija novadā pazīstams soļošanas sporta entuziasts, kurš lepojās pat ar 50 kilometru soļojumu un šodien sacensībās viņa priecīgais gars būs līdzās katram soļotājam, lai uzmundrinātu. Vairāk foto šeit.

Šoreiz sacensībās piedalījās 15 dažāda vecuma soļotāju, liels bija sporta veterānu īpatsvars. Starp viņiem - arī Latvijā slavens soļotājs, sporta veterāns Zigurds Irbe, kurš personīgi pazina V.Kazāku un vēlējās ar savu dalību pasākumā godināt šā sportista piemiņu. Organizatori izteica cerību, ka nākamajā reizē dalībnieku būs vairāk, jo šādas piemiņas sacensības būs tradicionālas. To sola V.Kazāka tuvinieki.  

Par uzvarētāju šajās sacensībās, kas noritēja uz Līkās ielas līdzās Jaunatnes parkam, varēja uzskatīt katrs dalībnieks. Tomēr bija arī medaļas uzvarētājiem, piemiņas balvas gados cienījamākajiem un arī pašiem jaunākajiem soļotājiem.

 

Savukārt ceļojošo V.Kazāka piemiņas kausu saņēma gulbenietis Gunārs Rubenis, kurš ir ne tikai slavens soļotājs, sporta veterāns, bet arī pulcina ap sevi citus šā sporta veida piekritējus, organizē viņiem treniņnodarbības. G.Rubenis turklāt bija tuvs V.Kazāka draugs un ir šā godājamā cilvēka savulaik piekoptā aktīvā dzīvesveida popularizētājs.

 

Kolektīvajā nūjošanā  „Uznūjo vesels!", kas notika instruktora pavadībā, piedalījās daudz interesentu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

..,.

Sports Gulbenes pilsētā tiešām ir godā, pateicoties veterāniem.Ančs... tagad arī Abakoks, atvainojiet, ja kādu no skolotājiem - treneriem piemirsu pieminēt...

pirms 8 gadiem, 2012.07.27 19:20

Vietējās ziņas