Pilsētas svētkos godina sešas ģimenes

Ģimeņu godināšanu Gulbenes Pilsētas svētkos sestdien Gulbīšu parkā organizēja biedrība ,,Ecclesia" sadarbībā ar Gulbenes pilsētas domi un nodibinājumu „Fonds Ģimenei". Iedzīvotāji paši pieteica ģimenes dažādām nominācijām. Pieteikumus izvērtēja komisija.

Kā Zelta pāris tika sumināti Kārlis Harijs un Ausma Sebri no Daukstu pagasta, kas kopdzīvē pavadījuši 52 gadus. Ir uzaudzinājuši trīs pašu bērnus un vienu pieņemto dēlu. Abi ir arī vecvecāki.  

Gulbenes dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vita Elsiņa, sveicot šo ģimeni, sacīja, ka prieks par šiem cilvēkiem novadā. Gulbenes pilsētā šogad ir vairāk nekā 20 Zelta, Smaragda un Dimanta kāzu pāru.

 

"Šie ir cilvēki, uz kuriem dažs var raudzīties ar baltu skaudību, jo nudien - nodzīvot 50 gadus un vairāk kopā, tas nemaz nav tik vienkārši," teica viņa. Svēkos publiski izjautājot Sebru ģimeni par viņu ilgās kopdzīves noslēpumu, Kārlis Harijs atbildēja: "Uzticība un mīlestība un spēja saprast vienam otru."

 

Kā Talantīgā jaunā ģimene tika sumināti gulbenieši Vitauts un Solvita Boši. Ģimenes galva ir mūziķis un uzņēmējs. Kopā viņi audzina četrus bērnus, kas ir talantīgi un vispusīgi - muzicē, dzied, sporto. Sveicot šo ģimeni, Gulbenes luterāņu draudzes mācītājs Māris Sarma teica, ka abiem dzīvesbiedriem ir zīmīgi vārdi, jo Vitauts un Solvita tulkojumā no latīņu valodas nozīmē dzīvīgumu un dzīvību.

 

"Laikam tāds tādu dzīvē atrod," bilda viņš.

 

Uz jautājumu, kas ir pats svarīgākais ģimenē, lai tās talanti izpaustos, Vitauts atbildēja īsi: "Mamma."

 

Lielās ģimenes nominācijā sumināja jaungulbeniešus Jāni un Adīnu Andževus, kas uzaudzinājuši deviņus bērnus, tostarp trīs brāļa bērnus un vienu bērnu aizbildniecībā. Andževi nodarbojas ar bioloģisko saimniekošanu, aprūpējot 85 hektārus zemes, kuros gana liellopus, audzē kartupeļus un graudus. Saimniecības lepnums ir sertificēts Sīmentāles gaļas šķirnes bullis Varis. Saimnieces hobijs ir dažādu puķu šķirņu audzēšana. Viņai ir 200 liliju šķirņu, kā arī vairākas pildīto ūdensrožu šķirnes. Bērni ir muzikāli.

 

"Jūs esat tiešām apbrīnojami!" sacīja Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Duļbinska, sveicot pāri. "Mīlestība ir pati galvenā. Katrs bērns ir mīlestības atvasīte. Par naudu nerunāsim!" sacīja Andževu ģimenes galva.

 

Sportiskās ģimenes vārdu godam nes jaunieši - gulbenieši Dzintars un Aija Vasiļjevi. Abi no darba brīvajā laikā ir volejbola spēlētāji. Vīrs ir arī sacensību tiesnesis. Viņiem ir divi vēl mazi puikas. Sveicot ģimeni, Gulbenes sporta skolas direktors Normunds Aizpurs sacīja, ka Vasiļjeviem šajā dienā ir vairāki svētki - arī Aijai dzimšanas diena, kā arī vārdadiena vienam dēlam un omai. Kas visvairāk vajadzīgs sportaiskai ģimenei? "Mērķtiecība," publiski sacīja Dz.Vasiļjevs.

 

Nesavtīgās ģimenes godā tika sveikti Juris un Iveta Poļi. Ģimenes galva strādā kooperatīvajā sabiedrībā "Klēts", sieva - sociālās aprūpes centrā "Litene". Viņi audzina septiņus bērnus, starp tiem ir divi pašu bērni, pārējie ir aizbildniecībā vai audžubērni. Ģimene kopā ir ikdienas rūpēs un priekos. Sveicot ģimeni, Gulbenes baptistu draudzes mācītājs Nikolajs Vdovs sacīja: "Paldies jums par Dieva mīlstību, lai Dievs jūs svētī!" Ģimenes galva, izjautāts par izdzīvošanas spēku ekonomiskās krīzes laikā, atbildēja: "Sirds un dvēsele!"

 

Kā Strādīgā ģimene tika sumināti Raimonds un Ligita Zvirbuļi no Tirzas. Ģimene apsaimnieko 30 hektārus zemes. Viņu piemājas saimniecība "Avotiņi" ir specializējusies bioloģiskās saimniecības dārzeņu ražošanā. Gadā saražotas 40 tonnas burkānu, 28 tonnas kartupeļu, trīs tonnas sīpolu, deviņas tonnas galda biešu, 300 kilogramu dārza pupiņu, pusotru tonnu kāpostu, 500 kilogramu melno rutku un 50 kilogramu ķiploku. Dārzeņus realizē skolām, bērnudārziem, veikaliem. Kopā ar vecākiem piemājas saimniecībā strādā arī viņu četri bērni no darba un mācībām brīvajā laikā. Saimniecībā izmanto tikai roku darbu. Suminot ģimeni, Gulbenes novada domes deputāts Dzintars Poļaks sacīja: "Visiem būtu jānāk pie šīs ģimenes un jāmācās strādāt. Un tad no dižķibeles mēs tiksim ārā."

 

Ligita pauda prieku par šo pasākumu Gulbenē, kurā suminātas tika arī laucinieku ģimenes.

 

Par dāvanām ģimenēm un novada ģimeņu labvēlim, ilggadējam humānās palīdzības gādātājam Fricim Flūgam no Vācijas gādāja vietējie uzņēmēji. Par godu gaviļniekiem muzicēja Normunds Mazurs, Loreta Čude (skolotāja Inga Kalniņa), popgrupa "Vēstneši", bānīša studija "Varavīksne", Ralfs Rubenis, Sāra Ose un Sintija Kostigova. Sveica pasākuma dalībniekus arī Gulbenes kirstīgās draudzes "Jaunā paaudze" mācītājs Rolands Bračs.

 

Vairāk foto: http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=15967

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas