Pilsētas un pagastu pārvaldē tomēr maz jaunu vēsmu (ir foto) 40

Cīnās par Litenes, Beļavas, Lizuma, Rankas un Gulbenes pārvaldnieka amatu
Gulbenes novada domes sēdē piektdien ar deputātu balsojumu tika apstiprināti pilsētas, kā arī 13 pagastu pārvalžu vadītāji. Viņu kandidatūras pieteica novada domes izpilddirektors Māris Danieks.

Deviņos pagastos pārvaldnieka apstiprināšanā nebija izvēles, jo katram pagastam bija tikai viena kandidatūra. Pa diviem kandidātiem bija uz Litenes, Beļavas, Lizuma, Rankas pagasta un Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītāja vietu. Bez pūlēm tiek amatā

 

Par vairāku pagastu pārvalžu vadītājiem kļuvuši līdzšinējie, lielākoties ilggadēji un pieredzējuši šo pagastu pārvaldes darbinieki, kas pašlaik pildīja izpilddirektora pienākumu katrs savā pagastā. Tie ir: Jaungulbenē - Aleksandrs Vasiļjevs, Daukstu pagastā - Aivars Brūniņš, Lejasciemā - Māris Milns, Strados - Juris Duļbinskis (nav Sandras Duļbinskas radinieks), Druvienā - Juris Graumanis, Galgauskā - Jānis Biezais, Līgo pagastā - Uldis Doņuks, Stāmerienā - Ainārs Brezinskis, Tirzā - Česlavs Barkovskis.

Litenes pārvaldnieka amatam bija pieteikti Normunds Ratseps, kas ir Litenes pagasta pārvaldes pagaidu izpilddirektors, un Vilnis Lapiņš, kurš pirms N.Ratsepa bija pagasta padomes priekšsēdētāja vietas izpildītājs. 17 deputātiem balsojot, ar 11 balsīm atbalstu guva V.Lapiņš.

Beļavā uz pārvaldnieka vietu pretendēja bijušais šā pagasta padomes priekšsēdētājs un tagadējais pagaidu izpilddirektors Kārlis Liše, kā arī Aivars Rakstiņš - uzņēmējs un bijušais Beļavas deputāts. Ar 12 balsu pārsvaru par Beļavas pārvaldnieku tika apstiprināts A.Rakstiņš. Viņš savā uzrunā deputātiem pauda pārliecību, ka pagasta pārvaldē paļausies uz komandas darbu.

Uz Lizuma pārvaldnieka amatu savstarpēji konkurēja Inta Dārzniece, kas līdz šim bijusi Lizuma pagasta padomes sekretāre un dzimtsarakstu nodaļas vadītāja, kā arī Uģis Aigars, kas bijis Lizuma pagasta padomes priekšsēdētāja vietnieks. Ar 12 deputātu balsīm amatā tika apstiprināts U.Aigars. Viņš deputātiem atzina, ka viņam "nevajag plāksnīti pie galda", lai strādātu pagasta labā, un viņš vēlas sadarboties ar I.Dārznieci kā pieredzējušu un labu sava darba darītāju.

Atgriežas bijušais pagastvecis

 

Arī Rankas pārvaldes vadītāja amatam bija pieteikti divi pretendenti - Mārīte Maļecka, kas līdz šim Rankas pagasta padomē bijusi speciāliste plānošanā un sabiedriskajās attiecībās, un Māris Jansons, uzņēmējs un kādreizējais Rankas pašvaldības vadītājs. Ar 10 deputātu balsīm atbalstu guva M.Jansona kandidatūra.

Gulbenes pārvaldes vadītāja amatam bija divi kandidāti - Gvido Stucka, kas līdz šim bijis Gulbenes pilsētas domes izpilddirektors, un Osvalds Lucāns, kas darbojies domē kā deputāts un ir SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" direktors. Emocionāli par G.Stuckas kandidatūru iestājās deputāts Māris Raģelis.

Viņš uzsvēra, ka pilsētas pārvaldē jānodrošina funkciju pēctecība. Pilsēta, kā uzsvēra viņš, ir teju trešdaļa no visa novada darba apjoma. Tomēr deputātu balsojums deva priekšroku O.Lucānam, kuram tika atdotas 10 balsis. Viņš pats domes sēdē izskatījās apjucis. Sarunā ar "Dzirksteli" viņš lika saprast, ka jaunajā amatā negrasās skaldīt un valdīt. Viņš ir noskaņots uz sadarbību un racionālu darbu pilsētas labā.

Pievieno komentāru

Komentāri 40

gulbeniete

Gribētu zināt izteicienu ko tas nozīme "skumji,ka tika pārtraukts labi uzsākts darbs" ??

pirms 11 gadiem, 2009.07.20 15:03

gulbeniete

Gribētu zināt izteicienu ko tas nozīme "skumji,ka tika pārtraukts labi uzsākts darbs" ??

pirms 11 gadiem, 2009.07.20 15:03

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zināšanai!!!
Mūsu rajonā ir divi Juri Duļbinski. Viens ir Sandras bijušais vīrs, kas strādāja uz ātrajiem vai kaut kur turpat. Un otrs ir Stradu izpilddirektors. Tā ka vajag vispirms uzzināt, pirms aprunāt cilvēkus.
Starp citu, jau fotogrāfijās ir redzams, ka Sandras bijušais vīrs nefigurē.

pirms 11 gadiem, 2009.07.20 12:35

marija

Kā tad Duļbinskis nav radinieks jaunāi valdniecei ir taču,labi labi šķīra laulību atņēma citai,bet radinieks vien alga

pirms 11 gadiem, 2009.07.20 11:57

,,,

Kāpēc nerīkoja konkursu, vismaz varētu izvērtēt konkurentus, tagad sanāk ielikteņi. Nesmuki. Jaunā vadība parāda savu nekompetenci.

pirms 11 gadiem, 2009.07.20 11:51

Nātre

Dažiem komentētētājiem nebūtu par skādi apsvērt savus izteiktos pieņēmumus vai secinājumus. Ne jau visur ir kaut kas "izjaukts vecajai mafijai"un "salikts jaunajai mafijai".
Te raksta arī ļaudis, kuri ir patiesi satraukti par savu pagastu vai pilsētu. Viņi labi pazīst jaunos ( vecos) darboņus un amatpersonas - viņu tikumus un spējas.

pirms 11 gadiem, 2009.07.20 10:58

vietējais

Lapiņš pie šprices beidzot tika pa sētas durvīm,jo vietējie šo pa parādes nelaida.Tagad pie visa gatava varēs gudri spriedelēt-es jau neko tur jau iepriekšējie ''neprašas'' pie visa vainīgi.Lai viņam veicas. Baaaigā demokrātija......

pirms 11 gadiem, 2009.07.20 08:38

latviete

Māri Janson! Vismaz kundzei būtu palūdzis,lai pārlasa tekstu un pieturzīmes saliek pareizajās vietās!!! Riebjas lasīt tik kļūdainus rakstus,un te jau nav tikai gramatikas vaina, bet kļūdaini jūs,Janson,interpretējat notikumus

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 22:27

anna

neviens nav neaizvietojams. Viss notiks- labāk vai sliktāk- tas ir laika jautājums, kad tauta novērtēs kā bija labāk, jo kā būs- nezin neviens! un būs diezgan slikti, jo, ja nav naudas valstī, tad tās nebūs arī pašvaldībās un tālāk ķēdītē- pārvaldēs. Bet vecas tantes un onkuļi un ģimenes ar bērniem, kam trūkums uz galda iestājies, ies uz pārvaldēm pēc palīdzības... Grūti, grūti. Vienīgā iespēja "cept" projektus ES struktūrfondiem.
Mainās laiki, mainās pasaule, mainās cilvēki, mainās vērtības................................

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 18:22

no laukiem

Kāds ārprāts- Jansons 8 gadus lamāja pagasta vadību-... cilveki nebalsoja -bet tagad atkal pa pažobeli ienāk atpakaļ.Bet vairs jau nav ko grābt...vienigi uzdzivot varēs .

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 17:16

harim

Pacēla vai kā citādi .Nodokļus nemaksāja .Strādniekiem tikai minimālo algu maksā..Kapēc lielīt to kas nav tā vērts.Arī šobrīd maksā tikai minimālo,a kur nodokļi ,savā kabatā???????

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 16:58

jogurtīte

Ak,Ranka,Ranka..,grūti laiki tevi sagaida. Kur atkal liks tukšās alkohola pudeles no pagastmājas pagrabiem,kad kritīs šitā jaunieceltā vara :( , atkal tantuks stāvēs nolaistām acīm,kamēr no varasvīru klēpjiem izrausīsies jautrās meičas... Skumji,ka tika pārtraukts labi uzsākts darbs. Nu neticu ne Jansonam, ne tai trakajai gonkotājai Maļeckai....

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 16:13

haris

Bruniņs pacela kudras purvu,pacels ari novadu!Lai vecas.

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 14:30

Dauksteniete

mēs arī gribētu zināt kas izvirzīja amatam Brūniņu Jeb roka roku mazgā ,ne par velti Brūniņš uzsauca atvadu mielastu Sandras komandai,tā pa kluso ka visas Daukstes skanēja, Nu protams vinnēja tika atalgots kaut gan no šī darba gan viņam ir maza jēga.anv jau kūdras purvs.Viss tiešam iet greizi,unlaikam ne jau tikai mūsu pagastā.

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 14:08

no malas

Pareizi lemts, novada dome! Ja kāds tā trako, kā par Liteni un Ranku, tad ir izdevies izjaukt "mafijas" plānus. Turpiniet veidot sev uzticamu komandu!

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 12:33

Nu KO?

Politiskais tirgus noticis! Litene pārdota.

Maz bij tēva novadiņis, bet diženi turējās....:)

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 00:17

kandidāts

Tarakāni neatlaidīgi lien uz mūsu sviestmaizēm.Aicinu pārtraukt nevajadzigi izlietot nodokļu maksātāju naudu!

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 23:20

Erna

Nesaprotu kapec vispar tik daudz parvaldnieku vajag krizes apstaklos?Naudu nav kur likt?Man ir pamatotas aizdomas, ka tiem mūsu " tautas kalpiem " rūp tikai krēsli un posteņi. Galvenais atsēsties un kādu laiku noturēties ! Ņemas kā tādas tirgus tantes.Kapec ir vajadzigs tik liels liekēžu bars, par kuriem tiek maksāts no mūsu kabatas?

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 23:02

Vietējās ziņas