"Pilskalna HES" plāno investēt 2,031 miljonu eiro zivju audzētavā

Uzņēmums “Pilskalna HES” iecerējis investēt vairāk nekā 2 miljonus eiro zivju audzētavas būvniecībā. Projekta īstenošanai tiek saņemts Eiropas Savienības Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai finansiāls atbalsts.

“Tāda iecere mums ir, jo Latvijā ir jāattīsta ražošana. Lai gan projektu atbalsta Eiropas Savienības fonds, tomēr galvenie ir pašu jeb bankas kredīta līdzekļi. Ja ir tāda iespēja, protams, ir jāapgūst fonda finansējums projektam, taču tas nav galvenais faktors. Pašlaik kārtojam dokumentāciju un notiek sarunas ar bankām, lai apmēram pusotra gada laikā varētu šo projektu īstenot. Zivju audzētavā paredzēts audzēt lašveidīgās zivis, kuru izvēle būs atkarīga no tirgus pieprasījuma,” stāsta projekta vadītājs Artis Kaniņš.

“Pilskalna HES” izsludinātajā iepirkuma konkursā par zivju audzētavas “Spuras” būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību un būvniecību uzvarējusi SIA “Vidzemes būvnieks”, kuras līgumcena ir 2,031 miljons eiro bez PVN. Zivju audzētava tiks būvēta Lizuma pagasta “Robežniekos”.

“Pilskalna HES” pamatkapitāls ir 768 292 eiro. Uzņēmums pieder trim privātpersonām: Zanei Oliņai (43,93 %), Dārtai Dikmanei-Stūriškai (31,6 %) un Marutai Kaniņai (24,47 %).


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas