Piparkūkām nauda netiek taupīta

Uz Ziemassvētkiem top gan īpašas kūkas, gan pīrāgi, gan arī citi izstrādājumi
Ziemassvētku laiks ikvienam asociējas ar piparkūku smaržu. Konditori šajā laikā rūpējas, lai visiem pietiktu gan piparkūku, gan arī citu našķu un šķiet, ka cilvēki tiem naudu netaupa.

SIA "Kikele" konditori, arī Anita Gurtiņa šogad pircējiem uz Ziemassvētkiem kā jaunumu piedāvā īpašas piparkūku egles. Tās pilnībā ir roku darbs. Vispirms no papīra tika izgatavotas cita par citu mazākas zvaigznes, jo šādu formiņu nav, bet pēc tam zvaigznītes tika izgrieztas ar nazi, parastās piparkūkas tiek izspiestas ar formiņām. Šis darbs aizņem diezgan ilgu laiku, taču "Kikeles" darbinieki vēlējās sagādāt cilvēkiem prieku.
SIA "Kikele" vadītāja Ināra Langrāte stāsta, ka cilvēkiem patīk arī "Kikeles" piparkūku sirdis, uz kurām virsū ir izlasāms kāds dzejolītis.

"Arī mazās piparkūkas cilvēki pērk ļoti daudz, man pat šķiet, ka vēl vairāk nekā pagājušajā gadā," secina I.Langrāte.

"Šogad cilvēkus uz svētkiem mēģināsim iepriecināt arī ar jaunu torti "Lāča ziemas sapnis". Tās nosaukums ir radies tāpēc, ka tā ir veidota ar nelielu uzkalniņu, līdzīgi kā veidojas uzkalniņš, kad lācis guļ ziemas miegu savā migā zem sniega."

Mīkla pēc senas receptes

Arī SIA "Enhars" veikalā uz Ziemassvētkiem ir nopērkami jauni un īpaši našķi.

"Mēs piedāvājam ruleti "Pasaka", Ziemassvētku torti un piparkūku torti. Arī visām citām kūkām šajā laikā būs Ziemassvētku dekorējums," stāsta veikala pārdevēja Ineta Rjabinova.

Viņa atklāj, ka cilvēki šajā laikā pastiprināti pērk piparkūkas, riekstu, kanēļa cepumus, arī speķa pīrādziņiem uz svētkiem ir lielāks pieprasījums. Veikalā ir iespēja iegādāties arī piparkūku mīklu.

Veikala "top!" maiznīcas vadītāja Ilze Dukse stāsta, ka jau šobrīd veikalā ir iespējams iegādāties gan piparkūku mīklu, gan arī piparkūkas.

"Piparkūku mīkla ir gatavota pēc senas receptes. Mājās tai nekas nav jāpievieno klāt, var uzreiz spiest figūriņas un likt uz pannas cepties. Uz svētkiem pircējiem piedāvāsim arī Ziemassvētku kēksu. To varēs iegādāties uz svara, tam būs piparkūku garša un tajā iekšā būs ļoti daudz žāvētu augļu - plūmju, aprikožu, cukātu, rozīņu, riekstu, kas piesūcināti ar ruma aromātu," stāsta I.Dukse.

Katram kāda "odziņa"

Kafejnīcas "Pienenīte" īpašnieki Gunta un Arnis Zači arī ir sarūpējuši pārsteigumus pircējiem uz svētkiem.

"Pie mums varēs iegādāties Ziemassvētku ruleti - pīrāgu ar piparkūkām. Ļoti daudz cepam arī piparkūkas. Mēs cepam dažādas piparkūkas, paši arī glazējam. Ir arī īpaši pasūtījumi, piemēram, 40 centimetrus liela egle vai piparkūku mājiņa," stāsta saimnieki.

"Pienenītes" piparkūku mīkla, ko ir iespējams arī pašiem iegādāties, nav īpaši piparota. Tai tiek likts klāt dažādu garšvielu maisījums, taču tā ir maigāka nekā citviet nopērkamās mīklas.

"Katram konditoram ir kāda "odziņa". Ar to mēs katrs arī atšķiramies," secina A.Začs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas