Pirkstu nospiedumi pasēs – no 12 gadu vecuma

Pirkstu nospiedumu attēli pasu mikroshēmās iekļaujami personām no 12 gadu vecuma, nevis no 10 gadiem, kā bija iepriekš paredzēts. Par to informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Laura Karnīte.

Grozījumi arī nosaka, ka bērniem, kuriem viens no vecākiem ir ārvalstnieks vai bezvalstnieks, pases izsniegšanai būs nepieciešama otra vecāka notariāli apliecināta piekrišana.


Cilvēkiem, kas dzimuši līdz 1945.gada oktobrim bijušajā Abrenes apriņķa teritorijā būs iespējams izvēlēties, vai pasē kā dzimšanas vietu norādīt Latviju vai Krieviju. Saskaņā ar iepriekšējo normatīvo regulējumu šiem cilvēkiem pasēs būtu jāraksta dzimšanas vietas valsts tagadējais nosaukums - Krievija, kas izraisa cilvēku neapmierinātību un sašutumu.


Tāpat grozījumi paredz, ka personas, kuru dzīvesvieta ir ārvalstīs, atrodoties Latvijā, dokumentus pases izsniegšanai varēs iesniegt un pasi saņemt jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, nevis kādā vienā konkrētā nodaļā, kā tas bija noteikt līdz šim. Turpmāk personām būs iespēja paturēt caurdurto veco pasi, ja tas nepieciešams, lai saņemtu jaunu vīzu.


Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Gulbenes rajona nodaļā "Dzirkstele" noskaidroja, ka no 1.jūlija iestādes nosaukums būs Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Gulbenes nodaļa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas