Pirmais Gulbenes novada iedzīvotāju forums 1

Vakar, 8.aprīlī, Gulbenes kultūras centrā uz 1.Gulbenes novada iedzīvotāju forumu pulcējās vairāk nekā 50 iedzīvotāji no visa novada. Tika pārstāvēta gan pašvaldība, gan nevalstisko organizāciju sektors, gan uzņēmēju, pašnodarbināto, mājražotāju un jauniešu organizāciju joma. Pašvaldības mājaslapā informē Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica.

Viņa stāsta, ka vairāku stundu garumā foruma dalībnieki diskutēja septiņās tematiskajās grupās, apkopoja un prezentēja idejas, izteica priekšlikumus dzīves kvalitātes uzlabošanā. Šis bija kā noslēdzošais pasākums jau iepriekš notikušajām 14 apkaimes darbnīcām Gulbenes novada pagastos un pilsētā.

"Forumu atklāja Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs. Uzrunu un laba vēlējumus teica arī Borisa un Ināras Teterovu fonda pārstāve, kā arī Aija Supe, biedrības „Sateka” padomes priekšsēdētāja. Savukārt ritmu pasākumam iespēlēja Gulbenes vidusskolas vokāli instrumentālais ansamblis „DATL”. Biedrības „Sateka” koordinatore Daiga Gargurne atskatījās uz jau paveikto 14 apkaimes ideju darbnīcās, kas tika organizētas katrā Gulbenes novada pagastā un pilsētā," norāda speciāliste.

Foruma turpinājumā sanākušie dalījās daudzās tematiskajās grupās. Diskusijās tika domāts par to, kas jārisina kopā, lai būtu labi dzīvot Gulbenes novadā, kā arī par to, kas novada iedzīvotājam ir svarīgi.

G.Krevica stāsta, ka iedzīvotāji labprāt dalījās ar savām pārdomām par tām labajām lietām, kas jau ir Gulbenes novadā. "Piemēram, atzinīgi novērtēta slēpošanas trašu izveide Gulbenē; dažādu apmācību un semināru organizēšana; aktīvi darbojas biedrības; mums ir pašiem savas jauniešu mūzikas grupas un ansambļi; tiek realizēti projekti, kur var iesaistīties visi iedzīvotāji; pašvaldība organizē projektu konkursus jaunajiem uzņēmējiem un sabiedrības iniciatīvām; „iekustināts” mūžizglītības process; aktīva pašdarbība; tīra, sakārtota vide, saremontētas ielas un cits," norāda speciāliste.

Pasākuma noslēgumā izkristalizējās vairāk nekā 10 idejas, kuras realizējot, varētu uzlabot Gulbenes novada kopienas dzīvi.

"Par katru no šīm idejām foruma dalībnieki balsoja, paceļot zaļo (es gribu iesaistīties) vai sarkano (nē, tas neder) kartīti. Visas izteiktās idejas ieguva pārliecinošu atbalstu," uzsver G.Krevica. 


Pievieno komentāru

Komentāri 1

NopietnI!!!!

Izmazgā nju muti par šiem vārdiem izglītotais cilvēciń un ieliec savu bildi ,tad pakomentēšu tavu veselīgo izskatu!!!!!

pirms 6 gadiem, 2015.04.10 10:34

Vietējās ziņas