Pirmais sniegs Gulbenē

Šodien pēc pulksten 16.00 Gulbenē lietus pārvērtās slapjā sniegā. Tas, ka Latvijā šodien pēcpusdienā snigs pirmais sniegs, prognozēja Latvijas metereologi. Šodien pirmais sniegs uzsnidzis arī kaimiņos - Alūksnes novadā. Savukārt Rīgā pirmais sniegs gaidāms naktī un piektdien no rīta.

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm ceturtdienas vakarā vietām sāks apledot ceļi. Piektdienas rītā jau daudzi ceļi būs apledojuši un apsniguši.

 

Pagājušajā gadā pirmais sniegs tika fiksēts Daugavpilī un Alūksnē, kā arī daudzviet citur austrumu rajonos, taču, tā kā Latviju nebija pārņēmis vērā ņemams sals un zeme nebija sasalusi, nekāda sniega sega neveidojās un tas nokusa uzreiz, līdzko sasniedza zemi.


Latviešu ticējumi pa pirmo sniegu vēsta - ja rudenī sniegs kokiem uzsnieg uz lapām, tad būs gara ziema. Tāpat ticējumos teikts, cik dienas rudenī pastāv pirmais sniegs, tik reizes ziemā tas nokusīs. Veci ļaudis saka, ka, ja pirmais sniegs uzsnieg dienā, tad grūta ziema cilvēkiem, ja naktī - kustoņiem, ja rīta pusē - tad tajā ziemā mirs jauni cilvēki, ja pēcpusdienā - veci.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas