Pirmajās divās dienās nobalso 2,32 procenti 1

Tāpat kā citviet Latvijā Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanu iecirkņi Gulbenes rajonā darbu uzsāka trešdien. Rajona vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Vita Kravale informē, ka pirmajās divās vēlēšanu dienās - 3. un 4.jūnijā - jau nobalsojuši 2,32 procenti rajona iedzīvotāju. "Tas ir labs rādītājs," saka V.Kravale.

3.jūnijā rajonā kopā vēlēšanu iecirkņu durvis vēra 167 iedzīvotāji. Starp tiem - 83 - Gulbenē. Pirmajā vēlēšanu dienā visvairāk vēlētāju pie vēlēšanu urnām devās Daukstu un Rankas pagastā. Attiecīgi 12 un 10 cilvēki. Toties Druvienas pagastā neieradās neviens vēlētājs.

 

4.jūnijā kopumā nobalsoja 451 rajona iedzīvotājs. Lielāka bija arī pilsētas iedzīvotāju aktivitāte, jo balsot devās 187 cilvēki. Visvairāk apmeklētais bija Lejasciema vēlēšanu iecirknis, kurā nobalsoja 38 cilvēki, kā arī Tirzas vēlēšanu iecirknis, kurā savas balsis par izvēlēto deputātu kandidātu sarakstu nodeva 23 cilvēki. Vismazāk balsotāju - 3 - bija Līgo vēlēšanu iecirknī.

 

V.Kravale stāsta, ka pirmajās divās vēlēšanu dienās deviņi cilvēki piedalījušies tikai pašvaldību vēlēšanās, atsakoties no balsošanas par Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem. Pirmajās divās dienās par Eiroparlamentu Ozolkalna vēlēšanu iecirknī nebalsoja 4, Tirzas - 3, Druvienas - 1 un Gulbenes - 1 vēlētājs.

 

"Vēlētājiem ir tiesības piedalīties abās vēlēšanās vai arī izvēlēties vienu no tām, piemēram, balsojot tikai par pašvaldībām vai tikai par Eiropas Parlamentu. Ja cilvēks, kurš dzīvo Rīgā, ir mainījis vēlēšanu iecirkni un vēlas balsot, piemēram, Gulbenē, tad viņš var piedalīties tikai Eiropas Parlamenta vēlēšanās," skaidro V.Kravale.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sandra

Godātie gulbenieši! Aicinu rītdienas vēlēšanās nebalsot par patreizējiem Gulbenes domes deputātiem, kuri būtībā pusgada laikā ir iegrūduši postā lielāko daļu pilsētas iedzīvotāju! Es domāju situāciju ar apkuri Gulbenes pilsētā. Gulbenes dome ir nodevusi apkuri privātam uzņēmumam SIA "Vidzemes enerģija". Šī SIA "Vidzemes enerģija" (tās valdes priekšsēdētājs Virginijus Strioga, valdes loceklis Mindaugas Nevardauskas, abi Lietuvas pilsoņi) pilnībā (100% pamatkapitāla) pieder Lietuvas firmai "Miesto energija UAB". Šī soļa rezultāts bija labi redzams pagājušajā ziemā. Minētā SIA ir apstiprinājusi vienkārši neiedomājamus siltuma tarifus, tāpēc mēs visu ziemu saņēmām fantastiskus rēķinus par apkuri! Šīs te par apkuri maksājamās summas bija pilnīgi neatbilstošas ne Gulbenes iedzīvotāju maksātspējai, ne reālajam siltumam dzīvokļos. Visu mūžu dzīvojot Gulbenē tādas summas nekad nebija piedzīvotas, ne tuvu! To var arī labi saprast, jo šīs firmeles īpašniekus no Lietuvas interesē tikai sava peļņa, peļņa un vēlreiz peļņa. Ne jau gulbeniešu labklājība! Vai līdzšinējie Gulbenes pašvaldības deputāti to ir darījuši mūsu interesēs un mūsu labā?! Padomājiet par to. Šī ir mūsu vienīgā iespēja tikt vaļā no šiem neliešiem un ievēlēt labākus cilvēkus, kas šo situāciju mainītu.
Jā, var jau priecāties par jauno strūklaku pilsētā (tikai ja nezinām, cik tā izmaksāja), var jau brīnīties par mūžīgi bedrainajām Gulbenes ielām (kur braucot ar velosipēdu vai visus zobus var izsist), bet apkure un maksa par siltumu ir tas, kas skar un skars mūs pilnīgi visus! Ja mēs ievēlēsim Gulbenes domē atkal tos pašus, tad nekas nemainīsies, bet nākamajā ziemā ar šiem apkures rēķiniem mūs nožņaugs pavisam!

pirms 11 gadiem, 2009.06.05 19:19

Vietējās ziņas