Pirmdien Latvijā atklāti 645 jauni Covid-19 gadījumi, Gulbenes novadā - 16 gadījumi 1

Pirmdien Latvijā atklāti 645 jauni Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par 17 ar Covid-19 sasirgušu personu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Gulbenes novadā reģistrēti 16 gadījumi .Pēdējās divās nedēļās Gulbenes novadā uz 2.martu reģistrēti 234 gadījumi. Savukārt 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem Gulbenes novadā uz 2.martu ir 1184, kas novadu pēc šī rādītāja ierindo 4.vietā Latvijā.

Starp mirušajiem Latvijā viens bijis vecumā no 50 līdz 59 gadiem, viens - vecumā no 60 līdz 69 gadiem, četri - vecumā no 70 līdz 79 gadiem, deviņi - vecumā no 80 līdz 89 gadiem un divi - vecumā no 90 līdz 99 gadiem.

Pirmdien Latvijā veikti 14 225 Covid-19 testi, līdz ar to pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem nokrities no 7,9% līdz 4,5%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Pagājušās diennakts pozitīvo testu īpatsvars bijis zemākais kopš 16.novembra.

Latvijā reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits līdz šim sasniedzis 87 103, bet mirušo Covid-19 pacientu skaits - 1638 jeb 1,88% no visiem, kuriem apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju patlaban ir 493,1 gadījumi, un šis ir šogad zemākais rādītājs. Aģentūras LETA aprēķini liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā saslimšana ar Covid-19 Latvijā apstiprināta 9406 personām.

Pirmdien slimnīcās ievietoti 84 Covid-19 pacienti, tostarp seši pārvesti, bet kopējais Covid-19 pacientu skaits salīdzinājumā ar pirmdienu sarucis no 803 līdz 787, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati. Aizvadītās diennakts laikā no stacionāriem izrakstīti 93 pacienti.

No visiem pašlaik stacionētajiem Covid-19 pacientiem 710 jeb par 18 mazāk nekā dienu iepriekš ir ar vidēji smagu slimības gaitu, kamēr 77, kas ir par diviem pacientiem vairāk, ir ar smagu slimības gaitu.

Kopš Covid-19 izplatības sākuma Latvijā no stacionāriem kopumā izrakstīti 8375 ar šo slimību sasirguši cilvēki.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Mamma

Ja tiešām mazos bērnus nelaidīs skolā,tad piepildīsies ,ar ko jau draudēja, visu skolu atstāt otru gadu. Jo skolotāji to vien dara,kā ziņo direktoram,kā par tādiem darbiem atzīmi izlikt nevar. Jūs tiešām nedomājat ar galvu. Un jādomā,kā tie bērni,kas saslimst,ir arī ar blakus slimībām. Piemēram, blakus skolā saslima divi bērni,kas vispār vairāk nebija,kā bija skolā tieši savu slimību pēc. Loģiski,kā viņš jau ir novājināts ar savām ikdienas zālēm,no sporta atbrīvojumi. Tā varētu turpināt. Mūsu kolektīvā nav neviena slimnieka no tiem kas bija potējušies pret gripu. Skaidrs pierādījums,jo arī Stradiņa ārsti saka to pašu. Tāpat par veikaliem. Kuram vēl nav skaidrs,kā jo lielāks veikals,jo vairāk cilvēku izklīst. Nāk pavasaris , cilvēki domā par zemes darbiem,par remontiem. Viņi tāpat izdomās,kā dabūt preces. Diemžēl tā nauda vismaz mazajos veikalos aiziet""pagrīdē". Kāda jēga no tā,izstaigā cilvēks veikalu,viņam jāpieraksta kodi precēm,ko grib. Tad jāzvana uz norādīto numuru, jāgaida kad sakomplektē,tad jāiet maksāt. Parēķinat,cilvēks veikalā ir dubultilgi. Kāds var paskaidrot loģiku tam visam? Nevis,es braucu ar lielajiem ratiem,sakrauju ko vēlos pirkt un eju uz kasi samaksāt. Kāpēc to tik grūti saprast!!! Vēl ko ārsti saka,kā vīruss nekur nepazudīs ,tas paliks uz visiem laikiem tāpat kā gripa. Ar visu vakcinēšanos. Un mainīsies kā gripa, katru gadu citādāka. Tā paskaidro radi ārsti.

pirms mēneša, 2021.03.03 08:28

Vietējās ziņas