Pirmoreiz iedarbinās sirēnu Stradu pagastā

Šodien pulksten 10.00 visā Latvijā uz trim minūtēm tiks ieslēgtas trauksmes sirēnas. Pirmo reizi iedarbinās arī šādu sirēnu Stradu pagastā, kas pagājušajā vasarā uzlikta uz Stāķu pamatskolas jumta. Darbosies arī sirēna, kas jau vairākus gadus izvietota Gulbenē uz rajona policijas pārvaldes ēkas jumta.

"Pārbaudīsim, kāda ir Stāķos izvietotās trauksmes sirēnas dzirdamība Staros un Šķieneros," stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes brigādes komandieris Vijārs Griķis.

 

Viņš uzsver, ka šī būs tikai un vienīgi mācību trauksme. Iedzīvotājiem, izdzirdot sirēnas skaņu, šoreiz nav jāsatraucas. Trauksmes sirēnu pārbaudes visā valstī regulāri notiek divas reizes gadā - gada sākumā un tā beigās.

 

Trauksmes sirēnas paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem. Atšķirībā no šīs reizes, ja sirēnas tiek iedarbinātas bez iepriekšējas brīdināšanas, iedzīvotājiem ir jāklausās radio vai jāieslēdz televizori, kur šādos gadījumos tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par vēlamajiem aizsardzības pasākumiem un iespējamo rīcību katastrofu un avāriju gadījumos. Sirēnas izvietotas ar aprēķinu, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā.

 

Līdz 2007.gadam Latvijā bija izliktas 59 rotējošās elektromehāniskās sirēnas. Tagad sācies trauksmes sirēnu uzstādīšanas otrais posms, kas beigsies šogad, kad valstī papildus būs izliktas 105 sirēnas. Līdz šim otrajā kārtā ekspluatācijā ir pieņemtas 96 trauksmes sirēnas, tostarp Stradu pagastā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas