Pirms Ziemassvētkiem izdos dziesmu albumu

Uzstāšanos kopā ar maestro Raimondu Paulu uzskata par pagodinājumu
Vītolu ģimene, kura veiksmīgi piedalās televīzijas šovā "Dziedošās ģimenes" un ir iekļuvusi labāko piecniekā, šobrīd ieraksta savu pirmo mūzikas albumu. Tas, kurā lielākoties skanēs tēva Jāņa Vītola dziesmas, nāks klajā pirms Ziemassvētkiem, bet dziesma "Dziesmiņa par notikumu" drīzumā skanēs pa radio.

"Pēc pirmās uzstāšanās reizes, kad mēs šovā nodziedājām tēta dziesmu "Dziesmiņa par notikumu", mums piezvanīja Guntars Račs un piedāvāja izdot pirmo mūzikas albumu, kurā skanēs mūsu tēta Jāņa dziesmas, kā arī dažas tautasdziesmas. Viņam ir daudz skaistu un labu dziesmu. Mēs jau savulaik privāti pie skaņu režisoriem bijām ierakstījuši dažas dziesmas, bet šoreiz tas ir nopietnāk," stāsta Dace Vītola.

 

Albuma nosaukums vēl tiekot domāts. Īpaši noslogotas ģimenei bijušas divas iepriekšējās nedēļas, jo no pirmdienas līdz ceturtdienai noritējis darbs ierakstu studijā, kam sekojuši šova priekšnesuma mēģinājumi.

 

"Divas nedēļas kopā ar mums bija arī vecākā meita Irbe, kura speciāli bija atbraukusi no Īrijas, tāpēc viņa bija kopā ar mums arī šovā. Šobrīd lielākais darbs pie albuma ir padarīts," stāsta Dace.

 

Uzstājas kopā ar maestro

"To, ka uzstājāmies kopā ar maestro Raimondu Paulu, uzskatām par lielu pagodinājumu. Bija ļoti liels prieks par to. Mums šķita interesanti, ka R.Pauls kā jau izcils mūziķis improvizēja un dziesmas "Cīrulīši" pavadījumu katru reizi spēlēja citādāk. Viņš ļāva mums pašiem izdomāt, ko un kā mēs gribam. Arī dziesmas izvēle bija jauka. R.Pauls mums atnesa savā rokrakstā uzrakstītu dziesmas nošu tekstu un teica, ka tieši šī dziesma varētu būt mums piemērota, ka mēs varētu rast koptēlu. Mēs piekritām, ka varam dziedāt šo dziesmu, jo tā sasaucās ar mūsu domām, kā arī ir līdzīga latviešu tautas dziesmai," stāsta Dace.

 

R.Paulu ģimene iepazinusi kā vienkāršu, sirsnīgu un mīļu cilvēku. Tā kā pats maestro bija kopā ar ģimenēm uz skatuves, viņa vietu žūrijā ieņēma aktrise Rēzija Kalniņa. Izrādās, ka R.Pauls jau kopš pirmās "Dziedošo ģimeņu" šova dienas klausījies un izsvēris, kāda viņa dziesma būtu piemērota konkrētai ģimenei.

 

Valda savstarpēja draudzība

Dažādojot uzstāšanos, Vītolu ģimene radoši izpaudusies arī kustībās. "Tās nav tikai vienkāršas kustības. Tās ir enerģētisks vēstījums. Kustības izdomāja tētis Jānis, kurš nodarbojas ar cigun (dzīves iepazīšana ar savu sajūtu palīdzību). Viņš mums ir radošs, un es to novērtēju," saka Dace.

 

Viņa piebilst, ka starp ģimenēm valda draudzība, nevis sacensību gars.

 

"Mēs neļaujamies un negribam, lai starp mums būtu konkurence un valdītu spriedze. Mēs priecājamies cits par citu. Lai gan ir arī nogurums, tomēr domāju, ka ģimenēm vēl ir radošas potences. Tikai kļūst skumji, ka katru reizi kādai ģimenei no šova jāizstājas. Tad, kad notiek izbalsošana, tad gan sajūtas nav patīkamas. Dažkārt šķiet, ka vieglāk būtu aiziet pašiem, nevis noskatīties, kā ģimene atvadās, jo visi esam ļoti sadraudzējušies," saka Dace.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas