Plāno atbalstīt bezdarbniekus

Labklājības ministrija plāno atbalstīt bezdarbniekus, kuri no ekonomiski mazaktīva reģiona ir gatavi sākt darbu citos reģionos, pārceļoties tuvāk darbavietām.

Kārtība vēl nav zināma Pārcelšanās pabalsta piešķiršanai nākamgad varētu pretendēt apmēram 300 bezdarbnieki. Ministrija veic finanšu aprēķinus, cik liels šis pabalsts varētu būt. Ir plānots, ka darbinieks varēs saņemt atbalstu transporta kompensācijas veidā, lai nokļūtu uz darbu no rīta un vakarā mājās, un atbalstu arī varēs saņemt kā pārcelšanās pabalstu, kas varētu daļēji kompensēt īri, tiesa, cilvēkam būs jāpierāda, ka viņam citā reģionā būs darbs ar stabilu algu, darba līgumu un sociālajām garantijām.


Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko skaidro, ka kārtība, kā tas viss reāli notiks, vēl nav izstrādāta. V.Lituņenko atceras, ka pirms vairākiem gadiem bija izsludināta līdzīga programma, bet netika atbalstīta.

 

"Vienkārši nebija cilvēku, kas atbilstu programmas noteikumiem un prasībām. Līdz ar to šis pasākums toreiz tika apturēts. Redzēs, kādu kārtību šoreiz izstrādās, kādas būs prasības un tā tālāk," saka V.Lituņenko. Viņaprāt, tas viss pagaidām vēl esot vairāk idejas līmenī.

 

Būs "Darbnīcas jauniešiem"

Savukārt rudenī ir plānots sākt īstenot pasākumu jauniešiem bezdarbniekiem "Darbnīcas jauniešiem". Jaunieši deviņu nedēļu laikā varēs iepazīt trīs profesionālās jomas un tām nepieciešamās prasmes. Plānots, ka triju gadu laikā šādi iesaistīties darba tirgū varēs apmēram 500 jaunieši. Šogad šajā pasākumā varētu iesaistīt 50 bezdarbniekus, nākamgad - 250 bezdarbniekus, bet 2014. gadā - 200 bezdarbniekus.

 

"Pasākumā iesaistīto jaunieši bezdarbnieku skaits nav liels. Vēl nav zināms, cik daudz jauniešu varēs iesaistīties šajā pasākumā no mūsu novada, bet tas nebūs liels, ja paskatās, cik kopumā valstī ir plānots iesaistīt jauniešu šajā pasākumā," norāda V.Lituņenko.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas