Plāno izmaiņas transportlīdzekļu reģistrācijas kārtībā

Turpmāk spēkrata turētāju varēs piereģistrēt tikai pašam klātesot vai uz pilnvaras pamata, savukārt transporta reģistrāciju varēs veikt, izmantojot e-pakalpojumu.

"Šādas inovācijas, reģistrējot transportlīdzekli, paredz 30.aprīļa Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts „Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumi", kas stāsies spēkā līdz ar atbalstu valdībā. Noteikumi nosaka ceļu satiksmē iesaistīto mehānisko transportlīdzekļu, to piekabju (puspiekabju) un mopēdu reģistrācijas kārtību valsts akciju sabiedrībā „Ceļu satiksmes drošības direkcijā" (CSDD)," norāda Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Valpētere.

 

 

I.Valpētere stasta, ka transportlīdzekļa turētāju reģistrēs tikai tā klātbūtnē vai iesniedzot turētāja izdotu pilnvaru1. Turētājam vai tā pilnvarotai personai būs jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments vai CSDD izsniegta Latvijas Republikas transportlīdzekļa vai mazizmēra kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecība, vai mācību braukšanas atļauja. Tādējādi plānots izskaust krāpniecisku gadījumu iespējamību.

 

Ja transportlīdzekļa reģistrācijai nepieciešama vairāku personu klātbūtne, tad personas varēs iesniegt reģistrācijai nepieciešamos dokumentus dažādās CSDD nodaļās, izmantojot e-pakalpojumu. "Reģistrāciju veic, ja direkcijā ir iesniegti visi nepieciešamie dokumenti un pārbaudīta iesaistīto personu identitāte," piebilst sabiedrisko attiecību speciāliste.

 

Vēl noteikumu projekts paredz transportlīdzekļa izslēgšanu no reģistra, ja tas pastāvīgi reģistrēts ārvalstī, tam piecus gadus nav veikta valsts tehniskā apskate un transportlīdzekļu reģistrā ar spēkratu nav veikta neviena reģistrācijas darbība, kā arī, ja to noraksta.

 

Izsludinātais normatīvais akts tiks virzīts apstiprināšanai Ministru Kabinetā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas