Plāno koģenerācijas staciju Lizumā

Vācijas uzņēmums "Northenergy" Latvijā plāno investēt naudu septiņu dažādu koģenerācijas staciju tapšanā, pati lielākā - 3 megavatu elektriskās jaudas - plānota sadarbībā ar privātu uzņēmumu Lizumā, informē ziņu aģentūra “Leta”. Gulbenes novada būvvaldē “Dzirkstelei” apstiprina, ka šāds būvniecības pieteikums ir saņemts pagājušajā gadā.

Novadā pagājušajā gadā bijuši vairāki līdzīgi būvniecības pieteikumi, kas saņemti no dažādiem uzņēmumiem. Arī šogad jau saņemts viens šāds pieteikums šķeldas koģenerācijas stacijas jaunbūvei Litenes pagasta “Cemeros”. Būvvalde idejas autoram izsniegusi arhitektūras un plānošanas uzdevumu.

Pagājušā gada beigās jau būvatļauja izsniegta biogāzes ražotnes un koģenerācijas stacijas ar 0,5 megavatu jaudu būvniecībai Lejasciema pagasta "Jaunsvikļos". Tāpat būvatļauja izsniegta biogāzes ražotnes ar koģenerāciju rekonstrukcijai Litenes pagasta “Cemeros”. Vēl koģenerācijas stacijas būvprojekts saskaņots šāda objekta izveidei Stradu pagasta “Akās”.

Biogāzes rūpnīcas un koģenerācijas stacijas izveide plānota arī Daukstu pagasta “Jaundreiņos”. Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja publiskoto informāciju jau 2012.gadā šāda objekta būvniecību veikšanas SIA “Daukstu enerģija” izsludinātajā iepirkumā par  299199,26 latu jeb 425722,1 eiro piedāvāto līgumcenu tika izraudzīta SIA “RCI Gulbenes”. Uzņēmums arī 2011.gadā bija apņēmies piegādāt un uzstādīt tehnoloģijas iekārtas par 1 610 000 latu jeb

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas