Plāno likvidēt centru “Tirza” 5

Gulbenes novada domes 28.februāra sēdē ir paredzēts lemt par sociālās aprūpes centra “Tirza” likvidāciju ar 1.jūniju, to pievienojot centram “Jaungulbenes alejas”. Pagājušajā nedēļā deputāti konceptuāli to apsprieda finanšu komitejas sēdē.

Šādu lēmumu ir kļuvis iespējams pieņemt sakarā ar to, ka ir izveidots un uzsāk darbību sociālās aprūpes centrs “Jaungulbenes alejas” (Jaungulbenes bijušās arodskolas mācību korpusā) – skaidroja novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs. Ja deputāti par to nobalsos, māju, kura atbrīvosies Tirzā, turpmāk apsaimniekos pagasta pārvalde. Novada pašvaldības izpilddirektore Guna Švika sacīja, ka tiks atbrīvoti tikai tie sociālās aprūpes centra “Tirza” darbinieki, kuri neturpinās strādāt pašvaldības piedāvātajā jaunajā darbavietā “Jaungulbenes alejas”.

Jau rakstījām, ka sociālās aprūpes centra “Tirza” ēkā pēc tās atbrīvošanas ir plānots veidot grupu dzīvokļu pakalpojumus pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Pagājušajā gadā pašvaldība bija izsludinājusi atklātu konkursu deinstitucionalizācijas plāna būvprojektu izstrādei un autoruzraudzībai četriem objektiem, tajā skaitā Tirzas ēkai, taču 22.novembrī tika nolemts pārtraukt iepirkumu finanšu līdzekļu trūkuma dēļ. Janvāra beigās atkārtoti tika izsludināts šāds publiskais iepirkums, bet pagaidām tā rezultāti vēl nav zināmi.

Aptuvenās kopējās šo četru objektu izveides izmaksas varētu būt 1,2 miljoni eiro (tajā skaitā attiecināmās izmaksas – 674 091 eiro, no kurām 85 procenti ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 3,75 procenti – valsts budžeta dotācija, 11,25 procenti – pašvaldības finansējums; neattiecināmās izmaksas, kuras jānodrošina pašvaldībai, ir 525 909 eiro).

Paredzams, ka projekts Gulbenes novadā būs jārealizē līdz 2022.gada beigām, jo ar 2023.gada 1.janvāri jau jāspēj nodrošināt deinstitucionalizācijas pakalpojumus. Pašvaldība tādējādi piedalīsies plašākās aktivitātēs ar nosaukumu “Vidzeme iekļauj”, par ko Gulbenes novada pašvaldība līgumu ar Vidzemes plānošanas reģionu parakstīja jau 2016.gada 1.martā. Novadā jātop četriem objektiem - Gulbenē (Dzirnavu iela 7a), Stradu pagastā (Stāķi 11), Litenes pagastā (“Brīnumi”) un Tirzas pagastā (“Doktorāts”). 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

starij

to miestu vispār vajadzēja atdalīt no pārejiem JO TIRZĀ PĀRSVARĀ DZIVO GARĪGI NELĪDZSVAROTI IEDZĪVOTĀJI

pirms 2 gadiem, 2019.03.05 07:57

mališ

starij! tav smadzenes nodzertas? Laikam pats tur dzīvo, ja tik labi zini.

pirms 2 gadiem, 2019.03.05 10:43

zina

mazā miestiņā ir labi dzīvot kaut vai tāpēc, ka tad, kad pats īsti nezini,kas esi un ko dari, tad kāds cits noteikti to zina...

pirms 2 gadiem, 2019.03.05 11:05

Ance

Vai ir domāts par to,kā visi strādājošie tiks uz Jaungulbeni no pansionāta? Mums nav tādas algas,lai uzturētu mašīnu.

pirms 2 gadiem, 2019.03.05 08:41

Janis A

J.Antonevics ar dienesta masinu katru dienu vedis uz darbu un atpakal ,

pirms 2 gadiem, 2019.03.05 15:24

Vietējās ziņas